A. Bieliauskas: krepšinis – tai investicija į panevėžiečius

A. Bieliauskas: krepšinis – tai investicija į panevėžiečius

Panevėžio „Lietkabelis“ vasarį galėjo lygiuotis į Madrido „Real“ ekipą, nes jos buvo vienintelės krepšinio komandos Europoje, šį sezoną dusyk nugalėjusios Kauno „Žalgirį“. Tiesa, trečio karto Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finale nebuvo, tačiau klubo sirgaliams tikrai nėra dėl ko krimstis. Atvirkščiai – Panevėžio ekipos gerbėjams dabar reikia pratintis prie Lietuvos krepšinio grandų statuso.

Dar pernai „Lietkabelis“ LKL čempionatą baigė septintas, o šį sezoną jau dukart parklupdė „Žalgirį“, įveikė visas LKL ekipas ir žengia antroje turnyro lentelės vietoje bei kovojo KMT finale.

Jei kas prieš metus būtų pasakęs, kad „Lietkabelis“ pasieks tokias aukštumas, daugelis tai būtų pavadinę beviltišku optimizmu. Taurės finaliniame ketverte nebuvo nei „Lietuvos ryto“, nei Klaipėdos „Neptūno“, o pusfinalyje patiestas pernai dėl LKL bronzos kovojęs Utenos „Juventus“ klubas.

Nemažai metų autsaiderių gretose praleidęs „Lietkabelis“ tapo tikru išsišokėliu. Tačiau ką daryti, kad jo pergalės nebūtų vienadienės? Kaip klubo vadovams išlaikyti taip aukštai iškeltą kartelę ir likti šalies krepšinio elite?

Mintimis apie „Lietkabelio“ pirmąją sezono pusę, kitų metų perspektyvas ir viziją pasidalijo klubo prezidentas Alvydas BIELIAUSKAS.

Prieš metus ar tikėjote, kad klubas kovos KMT finale su Kauno „Žalgiriu“, kad LKL žengs antras ir pirmenybėse „Žalgirį“ bus įveikęs jau du kartus?

Prieš sezoną būrėme tokią sudėtį, kuri pajėgtų kovoti dėl vietos ketvertuke. Planavome, rinkome tokius žaidėjus, kurie galėtų įgyvendinti mūsų tikslus. Mums tai pavyko – turime komandą, galinčią kovoti su bet kuria Lietuvos krepšinio ekipa.

Žaidėjai, treneriai sulaukė premijų už sėkmingą žaidimą KMT turnyre. Gal atskleisite, kiek tūkstančių skyrėte?

Mes visada motyvuojame savo žaidėjus – ir ne tik pinigais. Kokios konkrečios premijos skirtos, tai jau komandos reikalas, tai jos nuosavybė ir mes neprivalome atskleisti.

Kokia ateities klubo vizija? Tarkime, penkerių metų.

Penkeri metai – nėra trumpas laiko tarpas, per tiek laiko daug kas gali keistis, tačiau trejų metų viziją turiu. Dabar išgyvename pakilimą, mūsų svajonė ir tikslas – likti šalies krepšinio elite. Dėsime visas pastangas. Galime būti aukščiau ar žemiau, tačiau turime konkuruoti su pajėgiausiomis šalies krepšinio komandomis.

Daugelis klubo sirgalių galvoja apie artimiausią komandos pamainą ir ateitį. Dalis krepšininkų – solidaus amžiaus, taigi nežinia, ar jie kitąmet galės padėti ekipai. Gal jau mąstote apie kito sezono gaires, koks turėtų būti ekipos branduolys?

Jau dabar mes kuriame strategiją, galvojame, kas galėtų iš šios komandos likti ir žaisti kitame sezone.

Norime išsaugoti pagrindą, tada mums bus paprasčiau suburti komandą, pasikviesti kitų pajėgių krepšininkų. Manau, tie žaidėjai, kurie dabar rungtyniauja mūsų klube, norės likti „Lietkabelyje“ ir atstovauti Panevėžiui.

Šiemet „Lietkabelis“ dalyvavo Europos taurės turnyre. Gal kitą sezoną klubas rinksis FIBA Čempionų lygos turnyrą, kuriame organizatoriai motyvuoja klubus finansinėmis priemonėmis?

Manau, liksime ištikimi Eurolygos organizacijai ir Europos taurės turnyrui. Vis dėlto tai antra pagal pajėgumą Europos lyga. Manau, ji yra svarbesnė, nei FIBA taurės turnyrai. Bet šiuo momentu dar sunku pasakyti.

Manau, mūsų bus motyvacija apgalvota ir pagrįsta. Žiūrėsime, kokie bus FIBA žingsniai. Dabar matau, kad FIBA šiek tiek atsitraukusi, norėtų daryti taikos sutartį su Eurolyga. Gyvenimas parodys… Pirmiausia reikia baigti LKL čempionatą, jame sėkmingai finišuoti, tada galėsime priimti sprendimus dėl tarptautinių kovų.

Bet pasikartosiu: kadangi mes nepabūgome pernai vasarą keltos FIBA įtampos dėl dalyvavimo Eurolygos organizuojamame turnyre, likome ištikimi Eurolygos organizacijai, tad daugiau galimybių, kad liksime Eurolygos Europos taurės turnyre.

A. Bieliauskas. (K. Kavolėlio/ KK „Lietkabelis“ nuotr.)

Kas yra pagrindiniai rėmėjai, partneriai, formuojantys klubo biudžetą?

Nesunku pastebėti, kad mūsų rėmėjų gretose atsirado kompanijų, kurios anksčiau niekada nerėmė jokio sporto klubo, o mus paremia. Bankai Lietuvoje neremia sporto klubų, o vienas mumis pasitiki.

Tai yra didelis darbas – rėmėjų paieška, asmeniniai kontaktai irgi atneša dividendų. Labai džiaugiamės miesto ir rajono savivaldybėmis, kad jos mums padeda. Krepšinis Panevėžyje sutelkė visuomenę.

Darėme socialinę apklausą. Daugelis nori, kad „Lietkabelis“ būtų tokio lygio, kokio yra dabar, ir žaistų Europos taurės turnyre. Tik bendromis pastangomis galime ką nors pasiekti. Manau, jeigu tinkamai pasirodysime Lietuvos krepšinio čempionate, galime sulaukti dar daugiau dėmesio.

Yra daug komponentų, formuojančių mūsų biudžetą, bet, žinoma, jis neprilygs „Žalgirio“ ar „Lietuvos ryto“ piniginei. Reikia įvertinti miestų dydžius, galimybes ir panašiai. Manau, mūsų tikslas – būti konkurencingiems ir kovoti dėl prizinių vietų.

Panevėžys daugybę metų buvo vadinamas futbolo miestu. Apogėjus buvo pasiektas prieš penkerius metus, kai „Ekranas“ tapo šalies čempionu. Gal puoselėjate svajonę kada nors matyti ir „Lietkabelį“ Lietuvos krepšinio viršūnėje ir matuotis LKL čempionų žiedą?

Visų, kurie sportuoja, tikslas – pasiekti maksimalius rezultatus, tapti nugalėtojais. Kariuomenėje sakoma: blogas tas kareivis, kuris nenori tapti generolu. Nerasime sportininko, kuris nenorėtų laimėti. Karaliaus Mindaugo taurės turnyras parodė, kad galime siekti aukščiausių tikslų. Tik finalo antroje pusėje tam tikros detalės nulėmė „Lietkabelio“ nesėkmę.

Pirmai sezono pusei turbūt galėtumėte rašyti aukščiausią balą. O gal turite savo vertinimą?

Taip, pirma sezono pusė mus tikrai tenkina. Aišku, buvo namuose pralaimėtų rungtynių, nors žaidėme su komandomis, kurias esame pajėgūs įveikti. Tokios komandos – Pasvalio „Pieno žvaigždės“, Utenos „Juventus“ ar Prienų-Birštono „Vytautas“. Prarasti trys taškai, o juos turėdami būtume jau praktiškai nepavejamai atitrūkę nuo artimiausių persekiotojų. Dabar reikės kovoti dėl antrosios vietos.

Kokia, jūsų nuomone, yra „Lietkabelio“ sėkmės formulė?

Visada stengiamės, kad arenoje žiūrovams būtų įdomu, kad jie jaustų pramogą. Klubas vystosi. Aš nesigiriu, bet mūsų progresą pripažįsta LKL vadovybė. Mūsų vadyba atsidūrė trejetuke, mūsų trenerių kolektyvas taip pat patenka į stipriausiųjų gretas. „Lietkabelio“ internetinei svetainei, klubo komunikacijai skirta antra ir trečia vietos. „Žalgirio“ „nenunešėme“, bet su „Lietuvos rytu“ konkuruojame.

Tad yra nemažai pozityvių dalykų, kurie nulemia mūsų progresą. Svarbiausia, kad savo gretose turime žmonių, kurie pasiekia gerų rezultatų. Reikės šiek tiek pastiprinti sudėtį, kad turėtume jėgų antrai sezono pusei.

Kaip vertinate komandos pasirodymą Europos taurėje? „Top-16“ etapas – tai yra viskas, ką šiemet galėjo pasiekti „Lietkabelis“?

Viskas buvo labai trapu. Pirmojo etapo kelerias rungtynes pralaimėjome minimaliu skirtumu, trūko dviejų pergalių, ir būtume likę antri. Antrajame etape, kai varžėsi 16 klubų, jeigu ne pirmadienio rungtynės su Kauno „Žalgiriu“, būtume įveikę Maskvos srities „Chimki“ ir būtume užėmę antrąją vietą bei patekę į ketvirtfinalį. Kadangi grupėje likome treti, su kitomis ekipomis pasidalijome 9–12 vietomis.

Pridedant Eurolygos 16 klubų, matematiškai esame stipriausiųjų 25-uke. Tai yra geras pasiekimas. Pernai džiaugėmės Baltijos krepšinio lygos bronzos medaliais, o dabar esame dukart įveikę Lietuvos čempioną ir kitus LKL prizininkus.

Pralaimėjome ekipoms, kurioms neturėjome nusileisti. Tačiau tam galime rasti priežasčių. Juk komanda turėjo intensyvų rungtynių grafiką, Europos išvykas. Tarp mačo su „Žalgiriu“ ir „Chimki“ – vos viena diena poilsio, padarytos 26 klaidos, daug žaidimo broko. Būtume pailsėję tris dienas, būtume žaidę kitaip.

Ar jūs klube esate tas žmogus, nuo kurio priklauso visi sprendimai?

Niekada nenoriu girtis, bet kam nors reikia imtis atsakomybės. Didžiąją strategiją darau aš, bet turiu labai rimtų pagalbininkų – ir tų, kurie klube dirba tiesioginį darbą, ir tų, kurie prie klubo prisijungė visuomeniniais pagrindais. Pavyzdžiui, „Lietkabelio“ generalinis direktorius Sigitas Gailiūnas, savivaldybių, įmonių atstovai. Tačiau rėmėjų dėmesį galime pritraukti tik tam tikru rezultatu. Patys matote, kad šiuo metu Panevėžyje krepšinis atgijo, tačiau mes turime jį išlaikyti.

Atgaivinti paprasčiau – kur kas sudėtingiau išlaikyti. Vienam sezonui klubą atgaivinti daug kas gali. Mes planuojame krepšinį išlaikyti tokio pat lygio, kokio jis yra dabar.

Prieš sezono pradžią viename naujienų portale skelbta, kad „Lietkabelio“ biudžetas galėtų siekti 700 tūkstančių eurų. Ar tai atitinka tikrovę?

Sunku skaičiuoti biudžetą, nes jis dar sudaromas. Tai yra nuolatinis procesas, kuriame vertiname išlaidas ir pajamas. Tikslius skaičius galėsime pasakyti sezono pabaigoje.

Į biudžetą nebuvome įtraukę klubui skirtų premijų, be to, koks nors rėmėjas bet kada gali atsisakyti vykdyti savo įsipareigojimus. Juk paramos skyrimas grįstas geranoriškumo principu. Žinoma, stengsimės vykdyti savo planus. Esame vienas iš tų klubų, kuriame nevėluoja atlyginimai. Tuo aš džiaugiuosi – klube nėra jokios įtampos. Gal pastebėjote, kad prieš rungtynes, kai giedamas Lietuvos himnas, mūsų krepšininkai apsikabina. Vadinasi, kolektyvas vieningas, susiklausęs ir draugiškas. Tik tokiomis sąlygomis galime kovoti su dešimt, dvidešimt kartų turtingesniais klubais ir individualiai stipresniais žaidėjais. Mūsų krepšininkai vienas kitą labai palaiko, padeda vienas kitam, ir kovoja iki pat galo.

Šalies krepšinio bendruomenėje nesate naujokas. Per tuos metus jaučiatės patyręs krepšinio versle?

Manau, kad žodis „verslas“ krepšinyje netinka. Ši sporto šaka jokių pajamų neduoda. Tai galime vadinti investicijomis į Panevėžio visuomenę. Norime, kad žmonės ateitų į areną, krepšinį žiūrėtų kuo daugiau vaikų, tada jie neatsidurs gatvėje ir nenueis šunkeliais. Taip pat turime sutartį su Karaliaus Mindaugo husarų batalionu – neabejoju, ne kartą matėte arenoje karius. Norime suburti kuo daugiau bendruomenės, o ji mus tikrai palaiko. Manau, Panevėžys ir dabar šiek tiek gyvena krepšiniu.

Komentarai

  • Pasakei A pasakyk ir B,AR ŽINAI KOKIOS BILIETŲ KAINOS Į VARŽYBASMYPATINGAI VAIKAMS ,SENJORAMS

  • nebejuokink, gerai? šis sezonas ir amen tam kabeliui…patys suprantat, kad ne panevėžio kišenei senelių komanda, o geresnės nesurinksit- finansai kiša koją, nes patys gyvenat iš skolintų pinigų…

  • Mažiau bilietų, pigesni bilietai, mažiau pinigų, mažiau stipresnių žaidėjų. Lietkabelis šiemet pasirodė Lietuvos krepšinyje labai gerai. Išlaikė gerą trenerį, krepšininkų sąstatas neblogas. Tiesa, kai kurie geri žaidėjai dėl pinigų maišelio išsilakstė. Tikėkimės šiemet Lietkabelis pasirodys ne blogiau.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Taip pat skaitykite