Žydrūnas Savickas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas į Europos Parlamentą

Sveikas maistas – mūsų ateitis

Sveikas maistas – mūsų ateitis

Žydrūnas Savickas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas į Europos Parlamentą

Žydrūnas Savickas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas į Europos Parlamentą

Susitikimuose su žmonėmis pokalbis dažnai pakrypsta apie vaikus, mūsų ateitį, sveiką mitybą. Tik ar dažnai, pirkdami vieną ar kitą produktą, įžiūrime „E 249, E 250, E 252“, ar pažįstame GMO (genetiškai modifikuoti organizmai) liekanų turinčius produktus, palmių aliejus, dažnai paslėptus po „augalinių riebalų“, „palmių oleino“ ir kitais pavadinimais?

Dabar Europos Sąjunga iki 2030 metų siekia atsisakyti iš palmių aliejaus pagamintų degalų. Beveik pusė ES šalių jį jau pašalino iš biodegalų rinkos.

Palmių aliejus naudojamas beveik visur – kepiniuose, sausainiuose, dribsniuose, sausuose pusryčiuose, net pieno produktuose. Nemažą jo sudėties dalį sudaro sotieji riebalai, o būtent jų vartojimą medikai reikalauja mažinti. Pirmas konkretus žingsnis turėtų būti aiškus kiekvieno produkto, turinčio šio aliejaus, žymėjimas visoje ES.

Europos maisto saugos tarnyba paskelbė, kad teršalai, randami valgomame palmių aliejuje, yra kancerogeniniai. Keletas Italijos mažmenine prekyba užsiimančių bendrovių uždraudė prekiauti riešutų kremu „Nutella“, nes palmių aliejus jame sudaro apie 20 proc. Aš taip pat pasisakau už griežtą tokios produkcijos draudimą.

Italijos parlamentas dar pernai pritarė įstatymo projektui, draudžiančiam gaminti ir pardavinėti pigią dirbtinę mėsą, išaugintą laboratorijoje. Pasiūla skinasi kelią, tyrimai neatlikti, pasekmės neaiškios, o, svarbiausia, tai niekaip nereglamentuota teisiškai. Manau, Europos Parlamentas privalo remti gyvulių augintojus ir uždrausti neištirtų maisto produktų vartojimą ES.

Vienintelė Europa dar kovoja su genetiškai modifikuotų augalų invazija, tačiau atsiranda spragų. ES jau yra patvirtinta daugiau nei 30 GMO veislių, leidžiamų naudoti maisto produktams gaminti – dvi sojų pupelių, penkios – medvilnės, šešios – rapsų, daugiau nei dvidešimt – kukurūzų veislių. Šalimis visiškai be GMO yra pasiskelbusios Austrija, Graikija ir Lenkija.

Lietuvoje tarnybos praneša, kad GMO neauginame, tačiau iš kur atsiranda tos „GMO liekanų“ etiketės? Visi dirbtinės kilmės neištirti produktai turi būti žymimi specialiomis etiketėmis!

Privalome sveiku maistu rūpintis Europos Komisijos, kituose Briuselio ir Lietuvos valdžios koridoriuose. Juk tikrai ne viską turėtų lemti dideli pinigai.

Politinė reklama apmokėta iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos PK sąskaitos. Užs. Nr. 27467

Komentarai

  • Valstiečiai vėl juokina. Ką jis veiktų Europos Parlamente ? Užsienio kalbą,bent kokią,moka ? Niekada nebalsuočiau už jo kandidatūrą !!!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų