Būsto pardavimas

Kaip paruošti savo būstą pardavimui?

Kaip paruošti savo būstą pardavimui?

Parduodant būstą, svarbu ne tik nustatyti tinkamą kainą, bet ir užtikrinti, kad jis atrodytų patraukliai potencialiems pirkėjams. Paruošti būstą pardavimui reiškia daugiau nei tik sutvarkyti jį – reikia sukurti erdvę, kurioje pirkėjai galėtų įsivaizduoti savo gyvenimą.

Natūralu, kad būstą parduoti dažniausiai susiruošiame tada, kai mums prireikia didesnio ar naujesnio varianto – prieš imant naujo būsto paskolą, senąjį dauguma nori parduoti, kad būtų galima įnešti kuo didesnę sumą kaip pradinį įnašą. Vis dėlto, ne visada pavyksta tai ir padaryti – sužinokime, kuo pasirūpinę iš anksto galėtume sulaukti kur kas didesnio susidomėjimo.

Pasirūpinkite kruopščiu valymu

Pradėkite nuo pagrindinio dalyko – švaros. Kruopščiai išvalykite kiekvieną kambario kampą, ypatingą dėmesį skirdami virtuvei ir vonios kambariui. Nuvalykite langus, kad į patalpas patektų daugiau natūralios šviesos ir sukurtumėte estetiką namuose nuo pirmo žvilgsnio. Jei parduodate kotedžą ar namą, sutvarkykite kiemą ir aplinką – pirmas įspūdis yra labai svarbus. Jei užsiimti tvarkymu patys nenorite ar tiesiog tam stinga laiko, į pagalbą pasikvieskite profesionalus – jie užtikrins nepriekaištingus rezultatus!

Valydami būstą, taip pat pašalinkite nereikalingus ir asmeninius daiktus iš jo. Potencialiems pirkėjams bus lengviau įsivaizduoti save gyvenančius jūsų būste, jei jis nebus perkrautas jūsų asmeninėmis detalėmis – šeimos nuotraukomis, suvenyrais, knygomis ir kitomis smulkmenomis.

Neutralus dekoras

Jei ketinate atnaujinti interjerą ir bent truputį jį paruošti būsimiems pirkėjams, rinkitės neutralią spalvų paletę. Šviesios, neutralios spalvos sienos ir baldai padeda sukurti erdvės įspūdį. Jei namuose yra itin ryškių sienų, pagalvokite apie jų perdažymą. Taip pat apsvarstykite galimybę pakeisti senus baldus arba juos iš naujo aptraukti neutraliomis, dažnai skandinaviškomis vadinamomis spalvomis.

Smulkus remontas

Ne paslaptis, kad maži defektai gali atkreipti pirkėjų dėmesį ir sumažinti jūsų būsto vertę. Sutvarkykite visus smulkius defektus – sutaisykite nesandarias, lašančias praustuves, atnaujinkite sulūžusias plyteles, pakeiskite nusidėvėjusias grindjuostes. Patikėkite – tokie nedideli pataisymai gali turėti didelį poveikį bendram būsto įspūdžiui.

Pritaikymas rinkai

Prieš skubėdami parduoti būstą, apsvarstykite, kas yra jūsų tikslinė auditorija. Jei parduodate būstą šeimai, pagalvokite apie šeimai draugiškų patogumų išryškinimą, pavyzdžiui, vaikų žaidimų kambarius ar saugų, aptvertą kiemą. Jei jūsų tikslinė auditorija yra jauni, daug dirbantys žmonės, pabrėžkite darbo vietas namuose arba artumą iki miesto centro.

Dėmesys skelbimo kokybei

Talpindami skelbimą į portalus turėkite omenyje, kad geros kokybės nuotraukos gali pritraukti daugiau susidomėjusių pirkėjų. Jei turite galimybę, nusamdykite profesionalų fotografą, kuris padarys aukštos kokybės nuotraukų. Fotografas žino, kaip paryškinti geriausias jūsų būsto savybes ir sukurti patrauklias nuotraukas, kurios pritrauks potencialius pirkėjus.

Vis populiaresni tampa ir virtualūs turai, kurie leidžia pirkėjams apžiūrėti būstą net neišėjus iš namų. Apsvarstykite galimybę sukurti virtualų turą arba vaizdo įrašą, kuriame susidomėję galėtų apžiūrėti jūsų būstą. Tai ypač naudinga pirkėjams, gyvenantiems toli, kitame mieste arba neturintiems galimybės atvykti ir apžiūrėti visko gyvai.

Planuokite atvirų durų dienas arba individualias apžiūras patogiu ir adekvačiu laiku, kad pirkėjai galėtų lengvai apžiūrėti būstą. Būkite pasirengę atsakyti į klausimus ir suteikti papildomos informacijos apie jūsų būsto privalumus – tai leis pirkėjams jaustis užtikrintiems.

Pasiruošimas būsto pardavimui gali būti sudėtingas, tačiau investavus laiko ir pastangų, galima gerokai padidinti jūsų būsto patrauklumą ir greičiau surasti tinkamą pirkėją – nebijokite investuoti!

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų