P. Židonio nuotr.

Rinkėjų eilę ilgino ir dingusi elektra

Rinkėjų eilę ilgino ir dingusi elektra

Sekmadienio popietę Panevėžyje ne vienoje rinkimų apylinkėje driekėsi eilės. Jose stovintieji teigė balsuoti atėję jau apsisprendę.

Rožių rinkimų apylinkėje, įkurtoje Rožyno progimnazijoje, apie 14 valandą eilė tęsėsi kone per visą vestibiulį. Ilgėliau palaukti rinkėjams teko trumpam dingus elektrai.
„Labai greitai sutvarkė mokyklos sargas, bet buvo šiek tiek neramu“, – sako šios, trečios pagal dydį mieste, apylinkės pirmininkė Ingrida Čepienė.
Tačiau ir pašalinus netikėtus trukdžius, eilė ne ką tesutrumpėjo – šio individualių namų mikrorajono gyventojai plūdo rinkti miesto valdžios kone nenutrūkstamu srautu.
Pasak komisijos pirmininkės, vieni balsuoti užsuko prieš eidami į bažnyčią, kiti – grįždami iš šv. Mišių.
O pirmojo rinkėjo šioje apylinkėje sulaukta vos pradėjus darbą – minutė po 7 val.
I. Čepienė teigia atkreipusi dėmesį, kad šiemet atvyko nemažai balsuojančiųjų pirmą kartą.
„Šį kartą balsuoja tikrai nemažai jaunimo. Šiandien plojome jau kokius septynis kartus, jei ne daugiau“, – sako komisijos pirmininkė.
Plojimais pasveikinami pirmą kartą atėjusieji balsuoti. Jiems įteikiama ir Lietuvos Respublikos Konstitucija.
Panevėžio bendruomenių rūmų direktorė Sandra Myškienė į Rožių rinkimų apylinkę atlikti pilietinės pareigos atėjo ir kartu su sūnumi, kuriam šie rinkimai – pirmieji.
Pasak S. Myškienės, tikrai nustebino jaunuoliui parodytas išskirtinis dėmesys, kai salėje komisijos nariams šūktelėjus „pirmas kartas“ visi pradėjo ploti.

Ėjo nenutrūkstamu srautu

Didžiausioje mieste Nemuno rinkimų apylinkėje, turinčioje kone 4500 rinkėjų, pirmieji du rinkėjai pasirodė jau septintą ryto, o didysis aktyvumas prasidėjo nuo 10 valandos ir praktiškai žmonių srautas neslūgo iki vėlyvos popietės.
Šioje apylinkėje balsavusi panevėžietė Rita pasakojo, jog buvo pakankamai sudėtinga apsispręsti, kuriuo kandidatu į miesto valdžią patikėti. Ji sako pasirinkusi tuos, kuriuos pažįsta.
„Su kai kuriais esu bendravusi, gyvenime keliai yra susikirtę. Skaitau ir rinkimų programas“, – sako Rita.
Tiesa, į kandidatų vardijamus rinkiminius pažadus panevėžietė pripažino nelabai kreipianti dėmesio, nes įrašoma, jos nuomone, ir nerealių. Pavyzdžiui, sumažinti eiles pas gydytojus.

Balsuoti – su vaikais

Vienoje didžiausių Panevėžio rajone Dembavos rinkimų apylinkėje gyventojai prie balsadėžių pradėjo rinktis taip pat nuo 7 val.
Ir čia nemažai sulaukta balsuojančiųjų pirmą kartą. Po 13 val. vos per maždaug ketvirtį valandos tokių atėjo net trys.
Viešinti vardo nepanoręs jaunuolis džiūgavo iš pirmųjų rinkimų išsinešantis gerų įspūdžių. Jį apstulbino parodytas dėmesys ir įteikta dovana – Konstitucija.
Vaikinas tvirtino, kad nebuvo sudėtinga nuspręsti, už ką pirmą kartą balsuos – atėjo jau žinodamas, pasidomėjęs rinkimų programomis.
O Dembavos rinkimų apylinkėje sutikti Asta ir Andrius Šivickai sako visada einantys balsuoti. Į rinkimus vedantys ir dukreles – Arielę ir Urtę – kad mokytųsi būti pilietiškomis.
Asta Šivickė neslėpė, kad nebuvo lengva išsirinkti, už ką atiduoti balsą. Prieš ateidama balsuoti, ji atliko namų darbus – domėjosi rinkimų programomis.
A. Šivickas prasitarė, jog net su draugais diskutavę, ką rinkti į Panevėžio rajono valdžią.
„Keletą savaičių žiūrinėjome ir sprendėme, kas geriausia būtų rajono valdžioje. Tikiuosi, kad po rinkimų gyvenimas truputį pagerės“, – apie lūkesčius kalba A. Šivickas.

Nors Panevėžio rinkimų apylinkėse sekmadienio popietę driekėsi eilės, Aukštaitijos sostinė negali pasididžiuoti aktyviai balsuojančiaisiais. Iki 17 val. pilietinę pareigą buvo atlikę mažiau nei trečdalis balsavimo teisę turinčių miesto gyventojų – 30,20 proc., Panevėžio rajone  – 27,39 proc.

Lietuvoje aktyviausiai balsuoja Pagėgių (44,24 proc.) ir Birštono (41,73 proc.) savivaldybių rinkėjai.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų