P. ŽIDONIO nuotr.

Merą renkantis Panevėžio rajonas – antras nuo galo

Merą renkantis Panevėžio rajonas – antras nuo galo

Pakartotiniame savivaldybių tarybų ir merų rinkimų balsavime 34 Lietuvos savivaldybių gyventojai – tarp jų ir Panevėžio rajono, – iš dviejų kandidatų renkasi savo merą. Tačiau didelio aktyvumo Panevėžio krašto rinkėjai nerodo.

Keturiose dešimtyse Panevėžio rajono rinkimų apylinkių šiandien balsai atiduodami už didžiausio palaikymo prieš dvi savaites sulaukusius kandidatus – socialdemokratą, Panevėžio rajono vicemerą Antaną Pocių (30,45 proc. balsų pirmajame rinkimų ture) bei Lietuvos ir valstiečių sąjungos atstovą, Smilgių seniūną Edmundą Toliušį (29,65 proc. balsų).

Panevėžio rajone balsavimo teisę turi 31 636 gyventojai. Iš jų 1 483 pilietinę pareigą atliko šią savaitę vykusiame išankstiniame balsavime.

12 val. duomenimis, iš visoje šalyje sekmadienį jau pabalsavusių rinkėjų Panevėžio rajono gyventojų buvo mažiausiai – 9,41 proc.

Tai antras menkiausias rinkėjų aktyvumo rodiklis Lietuvoje. Mažiau už Panevėžio rajono gyventojus šiandien aktyvūs tik Klaipėdos rajono rinkėjai – jų šiai valandai pabalsavo 9,39 proc.

Mažiausiai balsavimo vietose kol kas apsilankė Skaistgirių apylinkės gyventojų – 3,54 proc.

Aktyviausi šią valandą yra Smilgių apylinkės rinkėjai – 16,63 proc.

Pagal bendrą balsavusiųjų skaičių Panevėžio rajono žmonės vis dar vangiausi visoje šalyje: kartu su išankstinio balsavimo duomenimis, savo balsą vienam iš dviejų kandidatų į merus atidavė 15,29 proc. rinkėjų.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, antrajame merų rinkimų ture iki 12 val. iš viso balsavo 23,93 proc. rinkėjų.

Sekmadienį iki 12 val. savo valią rinkimuose išreiškė 13,88 proc. rinkėjų. Lyginant gyventojų aktyvumą su balsavimu prieš porą savaičių, kada buvo renkamos ir savivaldybių tarybos, gyventojų prie balsadėžių atėjo 1,09 proc. punkto mažiau.

Aktyviausi – Ignalinos rajonas ir Pagėgiai, kur iki 12 val. iš viso balsavo 38,62 proc. ir 37,75 proc. rinkėjų.

Balsavimo vietos užsidarys lygiai 20 val. vakaro.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų