P. Židonio nuotr.

Rajono merą renka pasyviai

Rajono merą renka pasyviai

Dar kelios dienos ir paaiškės, kas ateinančius ketverius metus laikys Panevėžio rajono vairą.

Vis dėlto rinkti vietinėje politinėje arenoje svarbiausio asmens – mero – rajono žmonės neskuba.
Nuo antradienio 7 val. iki trečiadienio 8.30 val. Panevėžio rajone už vieną iš kandidatų į merus balsą atidavė vos 95 rinkėjai.

Panevėžio rajono savivaldybės patalpose nuo 7 val. duris atvėrusioje išankstinio balsavimo vietoje pirmosios prie balsadėžių atėjo rinkimų komisijos narės.
Jos pirmininkės Loritos Mykolaitienės teigimu, daugiau rinkėjų sulaukta tik likus ketvirčiui valandos iki aštuonių.
Eilės nesidriekė ir per visą dieną.
Pirmininkės pastebėjimu, pirmąją išankstinio balsavimo dieną aktyvesni buvo vyresni rajono gyventojai.
„Tie, kurie ėjo balsuoti, tie ir eina, – apibendrino L. Mykolaitienė. – Praktiškai tie patys kaip per išankstinį balsavimą pirmajame ture – komisijos nariai jau pažįsta rinkėjus iš veidų.“
Dauguma sakosi ėję balsuoti prieš porą savaičių ir dabar jaučia privalantys pilietinę pareigą atlikti iki galo.

Geriau ateis kaip į šventę

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimų pirmojo turo metu prieš dvi savaites Panevėžio rajonas buvo tarp pasyviausiųjų. Čia iš anksto balsavo 4,94 proc. rinkėjų.
Koks bus jų aktyvumas šį kartą, parodys artimiausios dienos.
L. Mykolaitienės vertinimu, rajono gyventojai – konservatyvūs. Nors teigiama, kad dabartiniai rinkėjai aktyvesni, komisijos pirmininkės manymu, išankstiniai balsuotojai nebuvo aktyvūs nei prieš ketverius metus 2019-aisiais, renkant Panevėžio rajono vadovą, nei dabar.
„Be to, kaip jie gali tokie būti? Panevėžio rajono gyventojai gyvena labai nutolę nuo miesto. Kodėl kaimo žmogus turėtų važiuoti į miestą iš anksto balsuoti?“ – kalbėjo L. Mykolaitienė.
Jos teigimu, ne paslaptis, kad rajone visuomeninis transportas kursuoja ne taip dažnai, kad būtų patogu bet kada autobusu pasiekti Panevėžį. Tad net ir norėdamas iš anksto pabalsuoti žmogus, neturėdamas kitų svarbių reikalų mieste, veikiausiai negaiš laiko kelionei vien tam, kad išreikštų balsalapyje savo valią keliomis dienomis anksčiau.
„Tuo labiau kad jam kaime tarp savų draugų, kaimynų ateiti dar paplepant į balsavimo apylinkę – kaip ir šventė“, – L. Mykolaitienė mano, jog sekmadienį balsuosiančių rajono gyventojų bus galima tikėtis daugiau.
O kol kas išankstine galimybe atiduoti savo balsą už pasirinktą kandidatą į rajono merus naudojasi labiau tie, kas į Panevėžį atvyksta apsipirkti arba pas gydytoją. Arba rinkėjai, dėl įvairių priežasčių negalėsiantys kovo 19-ąją balsuoti savo apylinkėse.

Bandys iš antro karto

Panevėžio rajone balsavimo teisę turi 31 636 gyventojai, jam vadovauti siekia du kandidatai.
Dėl mero posto antrajame rinkimų ture varžosi socialdemokratų atstovas, Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius bei Lietuvos ir valstiečių sąjungos kandidatas, Smilgių seniūnas Edmundas Toliušis.
Pirmajame rinkimų ture už A. Pocių balsus atidavė 30,45 proc. prie balsadėžių atėjusių rinkėjų, už E. Toliušį – 29,65 proc.
Sekmadienį balsavimas vyks 40 rajono apylinkių.
Panevėžio miesto gyventojai merą išsirinko jau pirmajame ture. Meru Rytį Račkauską norėjo matyti 62,46 proc. prie balsadėžių atėjusių panevėžiečių.

Dar dvi dienos

Išankstinis balsavimas antrajame savivaldos rinkimų ture vyksta kovo 14–16 dienomis, nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos. Ketvirtadienio vakare jis baigsis.
Balsuoti iš anksto visoje Lietuvoje gali tik rinkėjai, savo gyvenamąją vietą deklaravę savivaldybėse, kuriose vyksta antrasis rinkimų turas.
Pakartotinio balsavimo dieną – kovo 19-ąją, sekmadienį, – rinkėjai turės atvykti į tos savivaldybės, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą iki 2023 metų sausio 4 dienos, rinkimų apylinkes. Balsavimas taip pat bus organizuojamas nuo 7-os iki 20 valandos.
Svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra asmens dokumentas: Lietuvos Respublikos pasas, asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka ir kiti Lietuvos Respublikoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų