Panevėžio rajono savivaldybė. P. Židonio nuotr.

Prasideda išankstinis balsavimas – Panevėžio rajonas renka merą

Prasideda išankstinis balsavimas – Panevėžio rajonas renka merą

Antradienį 34 Lietuvos savivaldybėse prasideda išankstinis balsavimas antrajame savivaldos rinkimų ture.

Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių negalės balsuoti kovo 19 d., kviečiami pasinaudoti galimybe balsuoti iki rinkimų dienos.
Išankstinis balsavimas antrajame savivaldos rinkimų ture bus organizuojamas nuo antradienio iki ketvirtadienio, kovo 14–16 dienomis, nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro.
Balsuoti iš anksto visoje Lietuvoje gali tik tie rinkėjai, kurie savo gyvenamąja vietą yra deklaravę savivaldybėse, kuriose vyksta antrasis rinkimų turas.
Rinkėjams, kurių savivaldybėse merai jau išrinkti per I rinkimų turą, balsuoti nebebus galimybės. Savo pilietinę pareigą jie jau atliko.
Pakartotinio balsavimo dieną – kovo 19-ąją, sekmadienį – rinkėjai turės atvykti į tos savivaldybės, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą iki 2023 m. sausio 4 d., rinkimų apylinkes. Balsavimas taip pat bus organizuojamas nuo 7 iki 20 valandos.
Svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra asmens dokumentas: Lietuvos Respublikos pasas, asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka ir kiti Lietuvos Respublikoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.

Panevėžio rajone dėl mero posto antrajame rinkimų ture varžosi socialdemokratų atstovas, Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius bei Lietuvos ir valstiečių sąjungos kandidatas, Smilgių seniūnas Edmundas Toliušis.
Pirmajame rinkimų ture už A. Pocių balsus atidavė 30,45 proc. prie balsadėžių atėjusių rinkėjų, už E. Toliušį – 29,65 proc.
Panevėžio rajone balsavimo teisę turi 31 636 gyventojai. Rajone sekmadienį balsavimas vyks 40-yje apylinkių.
Panevėžio miesto gyventojai merą išsirinko jau pirmajame ture. Meru R. Račkauską norėjo matyti 62,46 proc. atėjusiųjų balsuoti panevėžiečių.

Komentarai

  • Antanas nelabai nori tapti meru. gal nepasitiki savo jėgom

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų