P. Židonio nuotr.

Panevėžio rajonas renka merą

Panevėžio rajonas renka merą

Jau šįvakar turėtų paaiškėti, kas ateinančius ketverius metus laikys 34-ių šalies savivaldybių vairus.

Pakartotinis balsavimas vyksta savivaldybėse, kur merai nebuvo išrinkti per pirmąjį turą. Jose rungiasi du daugiausia balsų prieš porą savaičių surinkę kandidatai.
Už kurį kandidatą į merus atiduoti balsą, šiandien turi apsispręsti ir Panevėžio rajono gyventojai. Dėl jų pasitikėjimo varžosi socialdemokratų atstovas, Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius bei Lietuvos ir valstiečių sąjungos kandidatas, Smilgių seniūnas Edmundas Toliušis.
Pirmajame rinkimų ture už A. Pocių balsus atidavė 30,45 proc. prie balsadėžių atėjusių rinkėjų, už E. Toliušį – 29,65 proc.
Panevėžio rajone rinkėjai balsuoja 40-yje rinkimų apylinkių.
Duris atvėrusios 7 val., jas uždarys 20 val.
Panevėžio rajone daugiausia balsuojančiųjų laukiama Velžio rinkimų apylinkėje. Joje įrašyti 2486 rinkėjai. O štai mažiausioje – Šilų – savo balsus atiduoti galės tik 242 rajono gyventojai.
Balsavimo teisę rajone turi 31 636 gyventojai.
Iš jų jau 1483, o tai 4,69 proc., pilietinę pareigą atliko šią savaitę vykusiame išankstiniame balsavime.
Tai yra vienas mažiausių rodiklių Lietuvoje. Vangiau merą rinko tik Klaipėdos rajono (4,07 proc.) ir Šiaulių rajono 4,14 proc.) gyventojai.

Išankstiniame balsavime aktyviausiai meras buvo renkamas Ignalinos ir Lazdijų rajonuose. Ignalinos  savivaldybėje prie balsadėžių jau atėjo 21,06 proc., o Lazdijų – 19,83 proc. rinkėjų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų