P. Židonio nuotr.

Politinė dėlionė rajone – be staigmenų

Politinė dėlionė rajone – be staigmenų

Prie balsadėžių atėję Panevėžio rajono gyventojai didesnių pokyčių nepanoro.

Rajone rinkimai į Tarybą jau baigėsi, tačiau tik kovo 19-ąją vyksiančiame antrajame rinkimų ture paaiškės, kam bus uždėtos mero regalijos.

Pasyvumo rekordas

Žadama intriguojanti dvikova, mat abu kandidatai – socialdemokratų kandidatas, rajono vicemeras Antanas Pocius ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Smilgių seniūnas Edmundas Toliušis – sulaukė beveik vienodo palaikymo.

Už pirmąjį balsavo 30,45 proc., už jo oponentą – 29,65 proc. rinkėjų.

Kas taps naujuoju Panevėžio rajono meru ir pakeis nuo pat 2004-ųjų šį postą užimantį Povilą Žagunį, priklausys nuo rinkėjų.

Pirmajame rinkimų ture jų pasyvumas buvo rekordinis.

Rajone prie balsadėžių atėjo vos 38,17 proc. gyventojų, turinčių balsavimo teisę, o tai yra mažiausias rodiklis Lietuvoje.

Aktyviausiai balsavo Šilų rinkimų apylinkėje registruoti gyventojai (49,38 proc.), vangiausiai – Naujarodžių rinkėjai (25,08 proc.).

Kandidatai į merus svarsto, jog galbūt Panevėžio rajone nėra jau taip blogai, kad gyventojai norėtų kardinaliai keisti valdžią.

P. Žaguniui nusprendus toliau nebekelti savo kandidatūros rinkimuose, atsivėrė galimybė kitoms politinėms jėgoms turėti savo merą. Tačiau vicemeras socialdemokratas A. Pocius įsitikinęs, kad pats nebesivaržydamas dėl mero posto, P. Žagunis išlaikė didelę įtaką rinkėjų apsisprendimui.

„Nemanau, kad P. Žagunio nedalyvavimas mums palengvino politinę kovą. Kad ir kaip būtų, bet buvusių merų įdirbis taip pat duoda rezultatų. P. Žagunis kandidatuoja į rajono Tarybą ir Panevėžio rajone tikriausiai nerastume žmogaus, kuris nežinotų, kad už E. Toliušio nugaros stovi P. Žagunis“, – teigė A. Pocius.

Kova be intrigos

A. Pocius sako tokio rezultato ir tikėjęsis, tačiau jį nuvylė rinkėjų pasyvumas.

Pasak vicemero, istorija rodo, kad jei rinkėjai nėra aktyvūs, tokie rinkimai nieko gero nežada socialdemokratams.

„Jau prieš rinkimus sakiau, kad didžiausia problema gali būti rinkėjų pasyvumas. Socialdemokratams nepalanku, kai mažai žmonių ateina balsuoti. Gal mūsų rinkėjai yra truputį tinginiai. Nežinau, kodėl taip yra, bet jei rinkėjai pasyvūs, nukenčia mūsų partija“, – sako pastebintis A. Pocius.

Kad ir kaip pasibaigtų antrasis rinkimų turas, A. Pocius teigia ateinančius ketverius metus rajono valdžioje matantis daugumą, sudarytą iš valstiečių bei socialdemokratų.

Anot jo, per du dešimtmečius šios abi partijos, dirbdamos koalicijoje, sugebėjo rasti sprendimus svarbiais rajonui klausimais.

„Per tuos maždaug 20 metų, kai dirba kartu valstiečiai su socialdemokratais, neprisidirbome. Jei būtume prisidirbę, žmonės nebūtų dabar taip balsavę. Ir aš tikiuosi, kad po rinkimų, nesvarbu, kuris bus meras, tęsim kartu darbą“, – nusiteikęs A. Pocius.

Naujokas tarp politikos vilkų

Dabartinio rajono mero P. Žagunio politinis bendražygis, valstiečių kandidatas, Smilgių seniūnas E. Toliušis teigė nenusivylęs rinkimų rezultatais.

„Esu politikos naujokas, o mano konkurentai – patyrę politikos vilkai: ir buvę Seimo nariai, ir Savivaldybės darbuotojai. Esu jauniausias ne amžiumi, o politine patirtimi, todėl rezultatu esu patenkintas“, – sako valstiečių atstovas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų