Organizatorių nuotr.

Iš Lietuvos čempionato grįžo su apdovanojimais

Vilniuje vykusiame Lietuvos aklųjų ir silpnaregių lengvosios atletikos čempionate puikiai pasirodė „Šviesos“ sporto klubo sportininkai. Panevėžiečiai iškovojo net 25 medalius.

„Vingio“ lengvosios atletikos stadione puikiai pasirodė 17 Panevėžio sporto klubo „Šviesa“ sportininkų, kuriuos varžyboms parengė treneriai Sergejus Sokolovas ir Vidas Ščevinskas. Mūsų miesto sportininkų pasiekimas – 21 įvairaus laipsnio diplomas (10 iš jų – pirmo laipsnio).

Po 2 aukso medalius iškovojo buvusi paralimpietė Sigita Markevičienė (400 m ir 1500 m) bei Jurgita Gritėnaitė (800 m ir 5000 m). Šį kartą mūsų sportininkėms bėgimo takeliuose talkino dvi sostinės jaunosios žymaus trenerio Romo Sausaičio auklėtinės Simona ir Gerda. Jurgita pasipuošė ir dar dviem medaliais: sidabro (1500 m) ir bronzos (ieties metimas).

Dar viena buvusi paralimpietė Dangutė Skėrienė čempione tapo savo mėgstamoje rutulio stūmimo rungtyje. Be aukščiausios prabos apdovanojimo, panevėžietė dar iškovojo ir du sidabro medalius. Disko metime ji nusileido tik šių metų kandidatei į Paryžiaus paralimpines žaidynes Oksanai Dobravolskajai, o ieties metimo rungtyje – kitai panevėžietei Gitanai Paslauskienei. Pastaroji sportininkė pasipuošė visų spalvų medaliais: dar laimėjo sidabro (šuolio į aukštį) ir bronzos (rutulio stūmimo).

Du sidabro medalius savo mėgstamose rungtyse (rutulio stūmimo ir disko metimo) iškovojo Simas Devainis. Net 4 medalius iškovojo Arvydas Markevičius (lyderis – Ąžuolas Adamonis). Jam įteiktas sidabras (5000 m) ir 3 bronzos apdovanojimai (400 m, 800 m ir 1500 m). Akimirką anksčiau už komandos draugą 400 m bėgimo rungtyje finišavęs sidabro medalį iškovojo Pranas Pliuška (lyderis Nedas Vaitiekus). N. Vaitiekus bronzos medalį bėgant 5000 m padėjo iškovoti Zigmantui Rimkui. Jaunoji bėgikė Goda Aleknavičiūtė sidabro medalį iškovojo įveikdama 800 m distanciją. Bronzos medaliais pasipuošė Gintaras Čiukšys (rutulys ir diskas), Kilminta Timofejevaitė (200 m) ir Aušra Baltrūnienė (1500 m). Anicetas Stankūnas veteranų grupėje nugalėjo rutulio stūmimo rungtyje. Šį kartą šiek tiek sėkmės pritrūko Jurmantui Maseliui, Dainiui Masėnui, Matui Steponavičiui ir tokių varžybų debiutantui Armandui Bliekai.

Komandos vadovė Sigita Markevičienė džiaugėsi ne tik iškovotais apdovanojimais.

„Žinoma, kad apdovanojimai yra smagus dalykas. Bet jie dažniausiai ateina po daug įdėto darbo. Džiugu, kad sektoriuose vyko įdomios bekompromisės kovos. Štai Pranas nugalėjo tik paskutiniuose metruose, Arvydas iki finišo kovojo su šiauliečiu bėgdamas 1500 m ir taip abu sportininkai pasipuošė bronzos medaliais. Trys panevėžietės išsidalijo apdovanojimus po ilgos pertraukos į varžybų programą įtrauktoje moterų ieties metimo rungtyje, o Dangutė neleido ramiai jaustis kandidatei į paralimpines žaidynes. Ačiū treneriams už nuoširdų darbą. Ačiū ir bėgikų lyderiams, kuriems reikėjo pakelti nemažus krūvius. Vos baigus vieną bėgimą su vienu sportininku, tuoj pat stodavo į kitą startą su kitu. Artimiausias didesnis mūsų lengvaatlečių startas vyks rudenį tradiciniame kroso čempionate. Visiems – gražios vasaros ir nepamiršti aktyvaus poilsio“, – „Sekundei“ sakė S. Markevičienė.