Dominavo Rumunijoje ir koregavo rekordų sąrašą

Praėjusį savaitgalį Lietuvos plaukimo bendruomenę džiugino lietuvių plaukikų rezultatai dvejose tarptautinėse varžybose.

Rumunijoje varžėsi panevėžiečiai Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas bei kaunietis Deividas Margevičius. Trijulė siautėjo šios šalies atvirame čempionate ir beveik kiekvienas vaikinų startas atnešdavo aukso medalį. Tačiau ne jų kiekis svarbu, o rezultatai.

Sekmadienį paskutinę atvirojo Rumunijos plaukimo čempionato dieną D. Rapšys pamušė Lietuvos rekordą. Panevėžietis į savo sąskaitą įsidėjo trečią čempionate aukso medalį, triumfavęs 100 m plaukimo nugara rungtyje, pagerindamas sau priklausiusį Lietuvos rekordą ir įvykdydamas pasaulio čempionato A normatyvą – 53,79 sek. Ketvirtadienį D. Rapšys varžybas pradėjo pergale plaukimo 200 m nugara finale – 1 min. 57,80 sek. Penktadienį jis laimėjo ir 50 m plaukimo nugara rungtį – 25,71 sek.

Olimpietis A. Šidlauskas sekmadienį savo kraitį papildė ketvirtuoju aukso medaliu, nepalikdamas varžovams jokių vilčių 200 m krūtine nuotolyje – 2:12,60 min. Tai – pasaulio čempionato B normatyvas.

Šeštadienį plaukikas triumfavo 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Jis distanciją įveikė per 1 min. 0,21 sek., pasiekė asmeninį rekordą ir antrą kartą įvykdė pasaulio čempionato A normatyvą.

Penktadienį A. Šidlauskas nugalėjo 50 m krūtine rungtyje (28,14 sek.), be to, nugalėjo 200 m kompleksiniu būdu – 2 min. 04,90 sek.

Šalies rekordų sąrašą D. Margevičius koregavo šeštadienį vyrų 200 m plaukimo peteliške rungtyje. Čia kaunietis iškovojo aukso medalį ir 0,81 sek. pagerino sau pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą. Plaukikas dominavo 100 m ir 50 m peteliške rungtyse ir iškovojo aukso medalius – 53,18 sek. ir 23,98 sek.

Sekmadienį prie iškovotų auksinių apdovanojimų sidabro medalį 50 m laisvu stiliumi rungtyje pridėjo Deividas Margevičius, distanciją įveikęs per 22,90 sek. Rumunijos atvirose pirmenybėse kovojo 370 sportininkų iš 9-ių šalių.

Slovakijos sostinėje Bratislavoje varžėsi geriausia šalies plaukikė Rūta Meilutytė. Sekmadienį ji 50 m plaukimo krūtine rungtyje nuotolį įveikė per 31,51 sek., pasiekė revanšą prieš slovakę Andreją Podmanikovą (31,74 sek.) ir iškovojo aukso medalį. Londono olimpinei čempionei priklauso šios rungties pasaulio rekordas, pasiektas 2013 m. Barselonoje – 29,48 sek. Šio sezono Rūtos geriausias rezultatas – 30,73 sek. Slovakė A. Podmanikova Rūtą lenkė ir penktadienį, ir šeštadienį.

Rūta sau kiek neįprastoje 200 m plaukimo krūtine rungtyje distanciją įveikė per 2 min. 30,23 sek. ir liko antra. Šį sezoną tai buvo bene pirmas oficialus startas šioje ištvermės reikalaujančioje rungtyje. Penktadienį vakare R. Meilutytė savo stipriausioje 100 m krūtine rungtyje taip pat liko antra. Distanciją Londono olimpinė čempionė įveikė per 1 min. 09,65 sek. ir nuo nugalėtoja tapusios slovakės A. Podmanikovos atsiliko 0,51 sek.