SAVAITĖS KLAUSIMAS: mieliausia atostogų vieta?

SAVAITĖS KLAUSIMAS: mieliausia atostogų vieta?

Atostogos yra laikas pabėgti nuo kasdienės rutinos, nesibaigiančių darbų virtinės, suteikti kūnui ir sielai taip trūkstamo poilsio.

Lietuvoje ir pasaulyje gausu vietų, traukiančių lankytinais objektais, unikaliais statiniais ar įspūdinga gamta. O gal harmonijos ieškote nepakartojamą atgaivą teikiančioje atokioje vienkiemio sodyboje?
Šįkart panevėžiečių klausiame, o kokia atostogų vieta jiems mieliausia?

Tomas JUKNA
Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius

Mieliausia atostogų vieta – kur šilta ir nelyja. Ko gero, ne Lietuva (juokiasi). Man tokia vieta – Ispanija. Kol kas joje buvome porą kartų. Iš dviejų kartų tradicijos turbūt negimsta, bet į Ispaniją tikrai verta sugrįžti pailsėti savaitę. Ir kainos nesikandžioja, ir šiluma garantuota. Nepatinka žvėriškas karštis, bet 30 laipsnių man – labai gera temperatūra.
Tik pirmadienį grįžome iš Ispanijos.
Didžiausias joje patirtas įspūdis, ko gero, galimybė atsipalaiduoti nuo visų darbų. Ten tikrai galima užsimiršti, kad dirbi sudėtingą darbą, atsikratyti rūpesčių. Lietuvoje ilsintis jie niekur nedingsta – arba namų reikalai, arba darbiniai. O ten šimtaprocentinis atsipalaidavimas ir darbo reikalais niekas netrukdo, nes žino, kad vis tiek esu išvykęs.
Tai ir yra didžiausias atostogų svetur privalumas.

Eugenijus PREIDIS
Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikos vedėjas

Mieliausia atostogų vieta – prie Vencavo ežero Zarasų rajone. Prie šio ežero yra draugo sodyba. Vieną dvi dienas praleidžiu ir kitur, bet čia pabūnu jau ilgesnį laiką.
Kiekvienais metais joje poilsiauju maždaug savaitę. Nėra kitos atostogų vietos, kur praleisčiau tiek laiko kaip čia.
Aš mėgstu žvejybą, dar labai patinka grybauti ir apskritai pabūti gamtoje. O ten dar ir vienkiemis, nėra daug žmonių, tad galiu pabūti su savimi.
Kai žvejoju, nereikia su niekuo šnekėtis, galiu pamąstyti, kas ir kaip. Toks poilsis geras: grynas oras, geros emocijos, jeigu pagaunu žuvies, nors jos nelabai valgau. Didžiausias pagautas laimikis buvo 3,5 kilogramo lydeka. Didesnių ir nesu pagavęs.

Inga GOTOVECKAITĖ
Gamtos fotografė

Mano atostogų laikas yra ne vasara, kaip visiems įprasta, o ruduo, kai gamtoje vyksta didžiausias ir pats gražiausias spektaklis.
Tuomet prasideda stumbrų, elnių, briedžių, danielių vestuvės.
Poilsį derinu su savo pomėgiu – gamtos fotografija.
Miškas man – geriausia vieta atsipalaiduoti ir bent trumpai paatostogauti.
Kuo didesnę laisvo laiko dalį stengiuosi praleisti gamtoje.
Ten pasikraunu teigiamos energijos, ramybės, nurimsta protas ir pailsi kūnas. Gamtoje laikas tarsi sustoja. Ten būnu pati su savimi.


Alina RANCEVA
Ultratriatlonininkė

Turime kemperį ir labai mėgstame keliauti. Šeimai mėgstamiausia vieta – Klaipėda. Vyras ją labai myli. Turbūt rinktųsi gyventi Klaipėdoje, nors kilęs iš Panevėžio. O aš mūsų miesto į nieką neiškeisčiau.
Man pačiai ypač patinka Anykščiai. Ten nemažai laiko praleidžiame su treniruojamais vaikais sporto stovyklose. Ir pasportuojame, ir aplankome lajų taką, Puntuko akmenį.
Patinka ir išvažiuoti pailsėti kur toliau. Bent kartą per metus stengiamės išvykti į užsienį. Mėgstamiausia mūsų šalis – Italija. Patinka italų atsipalaidavimas, nuostabi gamta, skanus maistas.
Esame aplankę Romą, Veneciją, Pizą, Sardiniją.
Pati Italijoje gyvenau penkerius metus. Baigusi Lietuvoje mokslus, būdama 21-erių, išvažiavau sportuoti į Italiją, atstovavau vienam klubui. Gyvenau už Milano, gal 50 km nuo Šveicarijos sienos. Į treniruotes pasiimdavome pasus, nes mindami dviračius įvažiuodavome ir į Šveicariją.
Italijoje man labai patiko, bet namų ilgesys parvedė į Lietuvą. Nors ir turėjau draugų, buvau pradėjusi dirbti, bet traukė namai. O itališkai ir kalbu, ir rašau. Šiek tiek esu primiršusi kalbą, bet pakanka ten nuvažiuoti atostogauti ir po dienos, dviejų vėl laisvai kalbu itališkai.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų