SAVAITĖS KLAUSIMAS. Ar švenčiate savo gimtadienį?

SAVAITĖS KLAUSIMAS. Ar švenčiate savo gimtadienį?

Gimtadienis – neabejotinai pati smagiausia šventė vaikui. Tačiau ir suaugusieji savo pradžią šiame pasaulyje sureikšmina ne ką mažiau. Juk kiekvienam malonu dėmesys, emocija, proga pasijusti svarbiam, mylimam ir reikalingam. Net jeigu gimtadienis yra tik įprasta diena, be vaišėmis nukrauto stalo.

„Panevėžio balsas“ klausia, ar panevėžiečiams svarbus jų gimtadienis, ar mėgsta švęsti?

Jurgita MULOKAITĖ DE MORAES

Panevėžio vyskupijos katechetikos centro vadovė

Manasis gimtadienis man išties svarbus, tai – padėkos už gyvenimą diena.

Nesyk esu pagalvojusi, kad už dovanotą gyvenimą per gimtadienį turėčiau padėkoti tėvams. Tačiau kol kas to nepadariau, brandinu save tokiai padėkai, juntu, kad tam reikia ir drąsos.

O labiausiai man įsiminęs 30-asis gimtadienis. Tuomet gyvenau ispaniška dvasia, tad savo artimiesiems ir bičiuliams rengiau ispanišką fiestą, kviečiau susirinkti pasipuošus ispaniškais drabužiais, turėti kitokių tos šalies akcentų. Menu, kad toji diena ne tik man, bet ir kitiems buvo šventė.

Beje, ir dabar norisi, kad mano gimtadieniai būtų šventė visiems bičiuliams. Tai, kad jie ateina švęsti, sveikinti manęs, man yra pati geriausia ir pati didžiausia dovana. Visos kitos dovanos nesvarbu.

„Nesyk esu pagalvojusi, kad už dovanotą gyvenimą per gimtadienį turėčiau padėkoti tėvams.“

Kažkodėl gimtadienių dovanų net nesu įsiminusi, tačiau prisimenu džiaugsmą gavus dovaną iš kaimynės per Kalėdas.

Tai buvo paprasčiausia kalėdinė dovanėlė, nedidelis žaisliukas, bet jis buvo tokiame blizgiame maišelyje ir tokiu gražiu kaspinu perrištas, tad man, vaikui, padarė milžinišką įspūdį, jo nepamirštu iki šiol.

Niekada nebuvau pagalvojusi, kokios gimtadienio dovanos norėčiau.

Svarstau, kad per gimtadienį su artimaisiais ir draugais norėčiau kur nors nukeliauti, tebūnie tai egzotiška kelionė su nuotykiais. Juk nuotykius ilgiausiai ir prisimename.

Mindaugas TREPEIKIS

Jaunuolių dienos centro socialinis darbuotojas, savanoris

Gimtadienis man ir anksčiau, ir dabar yra tikrai prasminga diena.

Kai buvau vaikas, ji buvo netgi ypatinga. Gimtadienio labai laukdavau, susirinkdavo būrys draugų ir, aišku, gaudavau daugybę dovanų.

Turbūt pati įsimintiniausia buvo raudonas triratukas. Jį, kai buvau trejų ar ketverių, padovanojo seneliai. Niekada nepamiršiu to jausmo – atrodė, širdis iššoks iš krūtinės, kai pamačiau stovintį laiptinėje.

„Mano svajonių gimtadienis būtų futbolo stadione su mylimos raudonai mėlynos komandos „Ekranas“ pergale.“

Ir dabar labai smagu prisiminti, kaip linksmai su tuo triratuku kieme leidau vaikystės dienas.

Bėgant metams gimtadienis virto tarsi priminimu apie greitai lekiantį laiką. Bet, žinoma, visada smagu sulaukti sveikinimų ir palinkėjimų.

O mano svajonių gimtadienis būtų futbolo stadione su mylimos raudonai mėlynos komandos „Ekranas“ pergale.

Vytautas VAIČIKONIS

Baidarių ir kanojų irklavimo treneris

Nesureikšminu savo gimtadienio, tikrai taip nėra, kad jo laukčiau.

Mano gimtadienis birželio 30-ąją, o tai yra pats irklavimo sezono įkarštis, dažniausiai tuo metu net nebūnu namie. Be abejo, smagu, kai pasveikina draugai, artimieji. Gera prisiminti ir auklėtinių surengtus didesnius pasveikinimus.

„Labiausiai prisimenu tokias dovanas, kurios suteikė gerų emocijų ir naujų patirčių – nardymo pamoką ir pasiskraidymą parasparniu.“

Geriau pagalvojus, ne vienas gimtadienis buvo tinkamai pažymėtas ir išliks atmintyje kaip puikiai sutiktas. Jei namie organizuojame šventę, didžiąją dalį rūpesčių prisiima žmona Dalia, už ką esu jai labai dėkingas, nes, kaip žinoma, gimtadienio organizavimas vis dėlto yra tam tikras stresas.

Nors pats dažniausiai dovanoju praktiškas dovanas, kad nedulkėtų ant palangės ar lentynoje, tačiau labiausiai prisimenu tokias, kurios suteikė gerų emocijų ir naujų patirčių – nardymo pamoką ir pasiskraidymą parasparniu.

Rūta POVILAITYTĖ

Dailininkė

Gimtadienių nei laukiu, nei sureikšminu. Aš nuolat užmirštu, kiek man metų. Kai kas nors paklausia, amžinai reikia pagalvoti ir atsiskaičiuoti.

Nelabai suprantu gimtadienio sureikšminimo. Mano nuomone, čia labiau proga švęsti tėvams, ne sukaktuvininkui. Ir man vienuolikmetės dukrytės gimimo diena yra kur kas reikšmingesnė data nei mano pačios. O jubiliejų šventimo dar labiau nesuprantu. Ar dėl to, kad skaičius su nuliu, jis kažkuo ypatingas?

Savo gimtadieniui aš gana abejinga. Pasveikinta kartais net nustembu: o, jau gimtadienis?! Jei nepasveikintų, turbūt pati nė neatsiminčiau. Šventės ta proga neorganizuoju.

„Man vienuolikmetės dukrytės gimimo diena yra kur kas reikšmingesnė data nei mano pačios.“

Labiausiai buvau patenkinta bene 9-uoju ar 10-uoju gimtadieniu. Iš kėdžių padariau sceną, užtamsinom kambarį, nuspalvinom stikliukus, apšvietėm projektoriumi ir draugams surengiau koncertą.

Pamenu, nuo apšvietimo ant žmonių veidų blyksėjo nuostabios spalvos.

To pakartoti niekada nebandžiau.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų