Vyriausybė svarsto skirti 100 eurų išmokas švietimo įstaigų darbuotojų atostogoms

Vyriausybė svarsto skirti 100 eurų išmokas švietimo įstaigų darbuotojų atostogoms

Vyriausybė svarsto jau nuo šio gruodžio skirti 100 eurų išmokas švietimo įstaigų darbuotojų atostogoms.

Trečiadienį Ministrų kabinetas iš esmės pritarė šiam švietimo, mokslo ir sporto ministro Algrido Monkevičiaus pasiūlytam planui, pagal kurį 100 eurų išmokos būtų skiriamos visiems srities darbuotojams – nuo darželio auklėtojų iki aukštųjų mokyklų dėstytojų. Ministro teigimu, tai biudžetui kainuos apie 6,3 mln. eurų.

„Pandemijos sąlygomis pedagogai atlieka didžiulį papildomą darbą ir patiria didelę įtampą. Tad labai svarbu, kad jie turėtų galimybę kokybiškai pailsėti. Neišskiriame nė vieno, nes visų jų darbas reikalauja atsakingų pastangų. Nuo to tiesiogiai priklauso ir mokinių gerovė bei sėkmė“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Numatyta, kad turizmo paslaugų teikėjams bus kompensuojamos 100 eurų išlaidos kiekvienam pedagoginiam darbuotojui už Lietuvoje suteiktas turizmo paslaugas.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija dar turėtų parengti tvarką, kaip būtų skirstomos kompensacijos. Ministras Rimantas Sinkevičius ragino neskubėti su šiuo sprendimu, kadangi kai kurioms turizmo sektoriaus įmonėms dėl koronaviruso pandemijos jau anksčiau skirta valstybės parama, ir viršijus bendrą 200 tūkst. eurų sumą, Europos Komisija tai gali laikyti neleistina valstybės pagalba.

R. Sinkevičiui pavesta atsiklausti EK nuomonės, taip pat nustatyti tvarką, kaip švietimo darbuotojų sąrašai būtų koduojami laikantis asmens apsaugos duomenų reikalavimų.

S. Skvernelis sako, kad tai bus analogiška priemonė, kuri šiuo metu taikoma ir medikams, kartu palaikant turizmo sektorių, o išmokos gali būti pradedamos mokėti nuo gruodžio.

„Priemonė turėtų būti pradėta preliminariai taikoma nuo gruodžio 1-osios. Aišku, dar yra problemų dėl valstybės pagalbos tam tikros galimos, kokia yra bendra suma per trejus metus įstaigoms. Kai kurios tą bus išnaudoję, dėl to bus kreipiamasi į Europos Komisiją, kad tos sumos būtų galimos skirti valstybės pagalbos didesnės“, – po posėdžio žurnalistams tikino S. Skvernelis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, švietimo įstaigose pagrindines pareigas eina 62,9 tūkst. pedagoginių darbuotojų: ikimokyklinio ugdymo mokyklose – 12,5 tūkst., bendrojo ugdymo mokyklose – 34,5 tūkst., neformaliojo vaikų švietimo mokyklose ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokyklose – 4,5 tūkst., profesinio mokymo įstaigose – 3,1 tūkst., kolegijose – 1,4 tūkst., universitetuose – 6,3 tūkst., savivaldybių švietimo pagalbos įstaigose – apie 600.

Komentarai

  • Gerai prieš rinkimus papirkinėja rinkėjus.

    • Daktarams po 200 nors žmones gydė telefonu o mokytojams kurie per diena kontaktiniu būdu bendrauja su šimtu ir daugiau žmoniu savo darbo vietoje dvigubai mažiau?
      Socialinė lygybė.

  • aciu,kazkaip apseisiu be 100 eu,ubgo ismokos ,ypac nuo sito pono skverno malones,neuzmirsiu kai taip vadinamas ministras pirmininkas medikus ir mokytojus, kurie reikalavo normaliu atlyginimu ir kardinaliu pertvarkymu sistemoje, siunte lauk is valstybes, mazdaug kam nepatinka varykit lauk, o dabar net 100 eu ismaldos siulo.kazkokia drauduvos-pasalpos valstybine politika

  • balta balta šalta šalta kur tik dairais

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų