Vieniems davė, kitiems pagailėjo

Vieniems davė, kitiems pagailėjo

Panevėžio savivaldybė džiaugiasi atsinaujinančiomis pagrindinėmis miesto gatvėmis bei moderniu vadinamuoju LED apšvietimu, tačiau dalis gatvių vis dar skęsta tamsoje.

Šiomis dienomis baigtas vienas iš miesto apšvietimo tinklo modernizavimo etapas, rekonstruojama Klaipėdos gatvė (dalis nuo A. Smetonos ir Nemuno gatvės) pasipuošė naujomis spalvomis. Už 77,3 tūkstančio eurų apšvietimo linijos pakeistos iš oro į požemines kabelines, įrengti šviesos diodų šviestuvai.

Tokie energiją taupantys šviestuvai mieste ne naujiena Jie jau pastatyti vieno Molainių g. daugiabučių namų kvartalo (nuo 90 iki 102 namo) vidaus keliuose, naujai sutvarkytoje J. Tilvyčio gatvėje bei centrinėje A. Smetonos g. dalyje (nuo Vasario 16-osios iki Klaipėdos g.).

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos, šie atnaujinimai nebus vieninteliai.

„Mūsų tikslas – modernus, šiuolaikinius reikalavimus atitinkantis viso miesto apšvietimas. Žingsnius jau darome – Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko konsultantai rengia teisinius dokumentus ir investicinį projektą. Jais pasinaudosime skelbdami investuotojo, kuris atnaujintų miesto apšvietimą savo lėšomis, atranką. Pagal šį modelį privati kompanija investuotas lėšas atgautų iš miesto sutaupytų elektros energijai skiriamų lėšų“, – teigė Tomas Jukna.

Tačiau permainomis džiaugiasi ne visi. Dalis panevėžiečių piktinosi, kad atnaujinant pagrindines miesto gatves kitos paliekamos likimo valiai. Tai patvirtino už apšvietimą atsakingos įmonės „Panevėžio gatvės“ vadovas Gintaras Petrauskas.

„Situacija yra tokia, kad mūsų mieste gatvės apšviestos arba labai gerai, arba visai neapšviestos. Pavyzdžiui, Tinklų gatvėje apšvietimas baigiasi ties buvusia „Ekrano“ gamykla. Tamsoje skendi ir Pievų bei Savitiškio gatvių dalis. Tiesa, gyventojų skundų mes negauname, nes žmonės paprastai kreipiasi į Savivaldybę“, – „Sekundei“ teigė G. Petrauskas.

Visgi „Panevėžio gatvių“ direktorius džiaugiasi, kad miesto valdžia nebetaupo apšvietimo sąskaita ir šiuo metu gatvėse dega ne kas antras, o visi šviestuvai.

„Parkuose situacija taip pat jau gerėja. Daugybę metų jie skendėdavo tamsoje, tačiau šiuo metu įjungiami visi žibintai, tad žmonės gali jaustis saugiau“, – tvirtino „Panevėžio gatvių“ vadovas.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų