Ugdymas menine veikla – šokiu

Ugdymas menine veikla – šokiu

Ugdymas šiuolaikinėje mokykloje turi būti daugiafunkcis. Mokoma ne tik akademinių disciplinų, bet ir žmogiškų įgūdžių, reikalingų kasdieniame gyvenime. Tai yra bendravimo įgūdžių, gebėjimo dirbti komandoje, asmeninės atsakomybės, kūrybiškos saviraiškos, įvairių meno sričių supratimo ir pritaikymo asmens gyvenime.

Džiugu, kad Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazija nuo 2018 m. rugsėjo 1 dienos tapo humanistinės sampratos menine veikla ilgąja gimnazija. Tęsiamos humanitarinės, lituanistinės, tautiškumo ugdymo tradicijos, kurios gyvuoja šioje Vytauto Žemkalnio suprojektuotoje gimnazijoje nuo 1932-ųjų metų. Todėl tiek gimnazijos bendruomenė, tiek Švietimo ir mokslo ministerija numatė tęsti šią veiklą, taikant humanistinį auklėjimą ir mokymą per meninę veiklą – šokį, dailę, teatrą. Humanistinės kultūros mokiniai mokosi pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas ir meninio kultūrinio ugdymo programą.
Turėdama didelę šokių mokymo patirtį su įvairaus amžiaus mokiniais, įsitikinau neginčijama ir daugialype šokio mokymosi nauda asmenybės formavimui. Šokantys vaikai išsiskiria iš kitų savo bendraamžių estetine, menine, kultūrine patirtimi. Jie stipresni fiziškai, geba sutelkti dėmesį, stiprinama jų drausmė ir atsakomybė. Akivaizdu, kad šokio mokymasis formuoja taisyklingą laikyseną, lavina atmintį, tai puiki dėmesio išlaikymo treniruotė. Ir, žinoma, pliūpsnis teigiamų emocijų, išreiškus save per šokį, dovanojant džiaugsmingą nuotaiką kitiems. Taigi šokio mokymasis ir žingsnių kombinacijos lavina ne tik kūną, bet ir įvairias smegenų funkcijas. Akivaizdžiai gerėja mokymosi rezultatai, savivertė, socialiniai įgūdžiai.
Mokiniai gali dalyvauti ne tik šokio pamokose, bet ir liaudies šokių ansamblio „Kanapėlė“ veikloje. „Kanapėlės“ veikla ryški gimnazijos, miesto, šalies kultūriniame gyvenime. Dalyvaujame tradiciniuose gimnazijos renginiuose, miesto šventėse, dainų ir šokių šventėse, tarptautiniuose festivaliuose, projektuose. Ansamblio veikla skaičiuoja trečią dešimtį metų. Per šiuos gyvavimo metus koncertuota ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: Latvijoje, Lenkijoje, Švedijoje, Čekijoje, Italijoje, Norvegijoje, Kanadoje. Ir visur su didžiausiu pasisekimu. Liaudies šokiai, instrumentinė muzika – sąlytis su menu, padedantis suvokti grožį, tautinį paveldą, plėsti meninį akiratį bei ugdyti sveiką, visapusiškai išsilavinusią asmenybę.
Gimnazija formuoja po vieną 1-ą, 5-ą, 9-ą šokių klases. Kviečiame ir laukiame naujų, šokį, meną mėgstančių mokinių. Prašymus kitiems mokslo metams pradedame priimti metų pradžioje.

Kristina Nainienė
Šokių mokytoja ekspertė

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų