„Sekundės" nuotr.

Triatlonininkai sieks pasaulio rekordo

Triatlonininkai sieks pasaulio rekordo

Paskutinį vasaros savaitgalį panevėžiečiai gyvens triatlono ritmu. Lietuvos triatlono sostinėje vyks pasaulio ultratriatlono čempionatas, kuriame varžysis iki šiol neregėtas dalyvių skaičius.

Triatlono varžybos Panevėžyje vyks jau šešioliktąjį kartą. Iki šiol mūsų mieste aštuonis sykius vyko pasaulio čempionatas, o septynis – pasaulio taurės etapai.

Šį kartą į Panevėžį atvyks net 46 sportininkai iš įvairių šalių – 42 vyrai ir 4 moterys. Kartu su panevėžiete Alina Ranceva trasoje varžysis britė Suraya Oliver, vokietė Anke Weihermuler ir norvegė Marie Veslestau. Tai absoliutus dalyvių rekordas, palyginti su ankstesniais metais. Iki šiol daugiausia varžybose Panevėžyje buvo startavę 32 atletai. Pagal preliminarias paraiškas turėjo būti per 50 dalyvių, bet dėl traumų keli atletai atsisakė dalyvauti varžybose. Šio triatlono varžybose jauniausias dalyvis turi būti ne jaunesnis kaip 25 metų.

Be Alinos Rancevos, mūsų šaliai atstovaus Mindaugas Garmus, Simas Stasiukaitis, Armandas Rokas, Artūras Pulša, Rolandas Bielskus, Tautvydas Grabauskas ir Daugirdas Šemiotas. Pastarasis sportininkas – žinomas boksininkas, anksčiau dalyvavęs pasaulio čempionate ir olimpinėse žaidynėse.
Pagrindinis varžybų organizatorius, praeityje žinomas triatlonininkas Vidmantas Urbonas teigė, kad Panevėžys šios sporto šakos atstovams labai patinka

„Sąlygos Panevėžyje rengti triatlono varžybas tiesiog idealios ir beveik niekas negali kažko panašaus pasiūlyti. Mes turime sukaupę didelę patirtį ir ne kartą įrodę, kad varžybas galime surengti sklandžiai. Šį kartą varžybose dalyvaus, galima sakyti, visi stipriausieji triatlonininkai“, – „Sekundei“ sakė V. Urbonas.

Į triatlono varžybas atvyks tarptautinės triatlono federacijos (IUTA) naujai išrinktasis prezidentas vokietis Markas Hohe Dorstas.

Pasak varžybų organizatoriaus, net keli atletai atvyks į Panevėžį ryžtingai nusiteikę pagerinti pasaulio rekordą. Tarp pagrindinių pretendentų į prizines vietas V. Urbonas išvardijo keturis atletus: lenką Robertą Karą, švedą Kristianą Kristianseną, daną Jesperą Madseną ir estą Raitą Rataseppą. Šiam Estijos atletui dabar priklauso pasaulio rekordas – 19:42:57 val. Jeigu sportininkams pavyks pagerinti rekordą, jo autorių varžybų organizatoriai apdovanos specialiu prabangiu laikrodžiu.

Panevėžyje varžysis sportininkai iš Austrijos, Australijos, Estijos, Prancūzijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Vengrijos, Latvijos, Lenkijos, Portugalijos, Slovakijos, Švedijos, Šveicarijos, Norvegijos, Baltarusijos, Ispanijos, Graikijos, Danijos ir Lietuvos.

„Dažnai įvairiose varžybose būna ir netikėtų rezultatų, todėl negalima teigti, kad laimės vienas ar kitas sportininkas. Daug kad priklauso nuo atleto sportinės formos, oro sąlygų ir kitų veiksnių. Bet kokiu atveju Panevėžyje turėtų vykti gausaus dalyvių būrio intriguojanti kova“, – teigė varžybų organizatorius.

Beje, visi sportininkų anksčiau pasiekti pasaulio rekordai jau buvo pagerinti. Vienintelis planetos rekordas, kuris nėra pagerintas iki šių dienų, priklauso V. Urbonui. 1998 metais Meksikoje panevėžietis dvidešimtgubą triatlono distanciją įveikė per 437:21:40 val.

Ultratriatlono čempionato dalyviai išbandys jėgas 7,6 km plaukimo, 360 km važiavimo dviračiu ir 84,4 km bėgimo rungtyse. Sportininkai plauks miesto Senvagėje, važiuos dviračiais Elektros, J. Urbšio, Respublikos, A. Jakšto g., Smėlynės g. tiltu, bėgs Elektros, Kranto g., Senvagės takais.

Aukštaitijos sostinėje panevėžiečių ir miesto svečių laukia įvairių atlikėjų koncertinė programa. Įspūdingas turėtų būti varžybų atidarymas, per kurį žiūrovai išvys grojančius fontanus.

Ketvirtadienio vakare vyks triatlono atidarymo šventė, o penktadienį nuo 11 valandos ryto Senvagėje prasidės pirmosios varžybų rungties – plaukimo varžybos. Po dviejų valandų planuojamas plaukikų finišas, po kurio sportininkai sės ant dviračių. Apie vidurnaktį pirmaujantys atletai pradės paskutinę – bėgimo rungtį. Čempionato nugalėtojas turėtų paaiškėti ankstyvą sekmadienio rytą.

Šventės kulminacija taps tradicinis Baltijos šalių fejerverkų festivalis.

Komentarai

  • Važiuos dviračiu A. Jakšto gatve? Ar tikrai???

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų