Marius Morkevičius (ELTA) nuotr.

Toliau didins karinę paramą Ukrainai: skirs ne mažiau kaip 10 mln. eurų

Toliau didins karinę paramą Ukrainai: skirs ne mažiau kaip 10 mln. eurų

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad trečiadienį vykusiame Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdyje buvo nuspręsta didinti karinę paramą Ukrainai.

Jo teigimu, Lietuva ketina skirti ne mažiau kaip 10 mln. eurų, priklausomai nuo Lietuvos įrangos gamybos pajėgumų.

„Šiandien apsisprendėme, kad toliau didinsime karinę paramą Ukrainai. Kaip žinote, nuolat bendraujame su Ukrainos institucijomis, gauname iš jų labai konkretų poreikių sąrašą ir daug ką, nuo naktinio matymo prietaisų iki antidronų įrangos, gamina Lietuvos bendrovės. Taigi šią pagalbą mes tęsime ir esame pajėgūs ją tęsti pakankamai operatyviai“, – po VGT tarybos posėdžio kalbėjo šalies vadovas.

Anot G. Nausėdos, nors ketinama skirti ne mažiau kaip 10 mln. eurų, prezidentas neatmeta, kad suma gali būti didesnė.

„Apsisprendėme tam skirti ne mažiau kaip 10 mln. eurų, tačiau ta suma gali būti ir didesnė. Tiesą sakant, daugiau mūsų konkreti pagalba priklauso ne tiek nuo to, kiek pinigų esame skirti, bet nuo gamybos pajėgumų ir gebėjimų tą įrangą pateikti minimaliai trumpu laikotarpiu“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad vasario 24 d. Rusija pradėjo tarptautinės bendruomenės smerkiamą karinį įsiveržimą į Ukrainą. Jos pajėgos atakuoja ir civilinius objektus. Vakarų šalys, reaguodamos į agresiją, paskelbė Rusijai labai griežtas sankcijas ir teikia ekonominę bei karinę paramą Ukrainai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų