Tarp pretendentų į aukščiausią kūrėjo įvertinimą – A. Kėleris

Tarp pretendentų į aukščiausią kūrėjo įvertinimą – A. Kėleris

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė kūrėjų, pretenduojančių gauti 2023 metų Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas, sąrašą.

Įvertinusi 47-ių visuomenės pasiūlytų kandidatų veiklą kultūros ir meno srityje, komisija per tarpinį balsavimą atrinko dvylika pretendentų, praneša Kultūros ministerija.
Į Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas pretenduoja Juozo Miltinio dramos teatro aktorius Albinas Kėleris, fotomenininkė Violeta Bubelytė, rašytojas Gintaras Grajauskas, dailės istorikė, kitikė, parodų kuratorė Giedrė Jankevičiūtė, dailininkas, vaikų knygų autorius Kęstutis Kasparavičius, vertėja Rūta Kumžienė, rašytoja Violeta Palčinskaitė, tarpdisciplininio meno kūrėja Eglė Rakauskaitė, aktorė Rasa Samuolytė, kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė, kompozitorius Mindaugas Urbaitis ir juvelyras Sigitas Virpilaitis.
Iš dvylikos pretendentų išrinkti šeši laureatai paaiškės gruodžio 11 dieną.
Aukščiausiam kūrėjo įvertinimui – Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijai gauti panevėžietį aktorių A. Kėlerį pasiūlė Lietuvos teatro sąjunga.

Maestro mokinys

Panevėžyje paminėjus teatrą, neįmanoma nepaminėti ir Juozo Miltinio pavardės. A. Kėleris – vienas paskutinių maestro mokinių, Panevėžio dramos teatre pradėjęs vaidinti 1973-iaisiais, dar besimokydamas vidurinėje, būdamas vos penkiolikos.
„J. Miltinio žodžiais sakant, ieškokit amžino, o ne laikino. Jo pastabos buvo filosofinio turinio. Ne tokios, kada kur pasisukti ar į ką kaip žiūrėti. J. Miltinio pastabos buvo daug platesnės, sakykim, pradėdavo nuo teatro erdvės analizės. Tiesiog negali neužsirašinėti. Visi užsirašinėjome, dalinomės“, – susitikime su žiūrovais yra pasakojęs A. Kėleris.

Įvertino ir kritikai, ir žiūrovai

Per netrumpą kūrybinį laikotarpį sukūręs daugiau nei šimtą skirtingų vaidmenų teatre, režisuojantis spektaklius, vaidinantis kine, televizijoje, A. Kėleris pelnęs daugybę svarių įvertinimų: 2008-aisiais už grafo Almavivos vaidmenį Algimanto Pociūno režisuotame spektaklyje „Figaro vedybos“ įvertintas Auksiniu scenos kryžiumi, 2012 m. gavo Vyriausybės kultūros ir meno premiją, 2023 m. Auksinio scenos kryžiaus laureatas Aktorių ansamblio kategorijoje už spektaklį „Laukys“. Taip pat žiūrovų išrinktas Juozo Miltinio dramos teatro 2022 metų aktoriumi.
Nacionalinė kultūros ir meno premija skiriama už reikšmingiausius kūrinius, sukurtus per pastaruosius septynerius metus, ir ne daugiau kaip dvi premijos gali būti skiriamos už ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną.
Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija yra aukščiausias kūrėjo įvertinimas, įrodantis išskirtinį menininko braižą ir kūrybos pripažinimą. Nacionalinės kultūros ir meno premijos yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio – šiemet tai sudaro 33,6 tūkst. eurų.

 

Komentarai

  • Labai talentingas aktorius,geri jo vaidmenys

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų