Tarp medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatų – du Panevėžio krašto žmonės

Tarp medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatų – du Panevėžio krašto žmonės

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisija slaptu balsavimu išrinko 2024 m. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatus. Tarp įvertintųjų – du panevėžiečiams žinomi žmonės.

Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu nuspręsta apdovanoti ilgametį Troškūnų parapijos kleboną Saulių Filipavičių.
Už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes medalis bus įteiktas ir panevėžiečiui istorikui Petrui Juknevičiui.
G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ bus apdovanoti 16 visuomenininkų.
Medalis tradiciškai įteikiamas Panevėžyje. Šiais metais iškilminga šio apdovanojimo įteikimo ceremonija planuojama kovo 18-ąją.
Medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę ir užsienio lietuvių bendruomenę neatlygintinai dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.
Kandidatūras medaliui teikia valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos, asociacijos, mokslo, mokymo, kultūros įstaigos, piliečių bendruomenės, labdaros organizacijos ir kiti juridiniai asmenys.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų