"Sekundės“ nuotr.

Spręs dėl magistralinių kelių pervadinimo Baltijos keliu

Spręs dėl magistralinių kelių pervadinimo Baltijos keliu

Vyriausybė spręs, ar įamžinti prieš daugiau kaip 30 metų vykusio Baltijos kelio atminimą, pervadinant magistralinius šalies kelius, kuriais buvo nusidriekusi žmonių grandinė, suteikiant jiems Baltijos kelio pavadinimą.

Šį klausimas trečiadienį bus svarstomas Vyriausybės posėdyje.

Susisiekimo ministerijos parengtame projekte teigiama, kad pakeitus kelių, kuriais buvo nusidriekusi žmonių grandinė, pavadinimą, bus prasmingai paminėtas Lietuvos valstybei reikšmingas ir išskirtinis įvykis – Baltijos kelias.

Susisiekimo viceministras Vladislavas Kondratovičius anksčiau teigė, kad taip įamžinti Baltijos kelio atminimą pasiūlė Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija, o Susisiekimo ministerija tam pritaria.

Jo teigimu, analogiškas pasiūlymas dėl Baltijos kelio įamžinimo bus teikiamas ir Latvijai bei Estijai.

Baltijos kelio pavadinimą siūloma suteikti autostradai nuo Vilniaus iki Panevėžio, taip pat kelio Panevėžys–Pasvalys–Ryga ruožui iki Latvijos sienos.

1989 metų rugpjūčio 23-iąją Baltijos kelio akcijoje į gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino susikibo daugiau kaip milijonas žmonių. Ši akcija pasiuntė žinią pasauliui apie Lietuvos, Latvijos ir Estijos siekį nutraukti sovietinę okupaciją ir atkurti nepriklausomybę.

Baltijos kelias tapo sėkmingo nesmurtinio pasipriešinimo simboliu. 2004 metais į gyvąją grandinę protestuoti prieš Kinijos karinius grasinimus susikibo Taivano gyventojai, o 2013 metais tokią akciją pakartojo nuo Ispanijos siekiantys atsiskirti katalonai. Pernai tūkstančių žmonių 40 kilometrų ilgio gyva grandinė nusidriekė Honkonge, kur vietos gyventojai protestuoja prieš Kinijos kišimąsi.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų