Specialistai primena: rudens sezono metu būtina tinkamai tvarkyti žaliąsias atliekas

Specialistai primena: rudens sezono metu būtina tinkamai tvarkyti žaliąsias atliekas

Apie spėjusį įpusėti rudenį mums primena gelstantys medžių lapai ir vis labiau vėstantys orai, kurie gyventojams pametėja ir naujus iššūkius – aplinkos tvarkymą sodo darbų laikotarpiu.

Svarbu rūšiuoti ne tik plastiką, stiklą, popierių, maisto, bet ir žaliąsias atliekas. Rudenį žaliuosiuose plotuose ruošiame žiemoti augalus: genime medžių šakas, nuimame derlių, tvarkome buvusias lysves ir grėbiame nukritusius lapus. Visos šios atliekos yra laikomos žaliosiomis atliekomis, kurių jokiu būdu negalima maišyti su bendruoju atliekų srautu!

Rudens rūpestis – teisingas žaliųjų atliekų tvarkymas

Žaliųjų atliekų tvarkymas daugumai tampa nesibaigiančiu rudeniniu galvos skausmu, nes ne visi gyventojai turi galimybę šias atliekas kompostuoti, ar nuvežti į specialias žaliųjų atliekų surinkimo aikšteles, kuriose vienas namų ūkis per metus gali nemokamai pristatyti 200 kg. žaliųjų atliekų.

Gyventojai dažnai nesibaimina gresiančių baudų už netinkamai tvarkomas atliekas ir jas suverčia į estetikos mieste nekuriančius nelegalius sąvartynus šalia gatvių, šaligatvių arba komunalinių atliekų surinkimo aikštelių. Svarbu žinoti, kad į krūvas suverstos žaliosios atliekos išskiria nuodingas metano dujas, kurios teršia aplinką ir prisideda prie klimato kaitos procesų, todėl jas privalu tvarkyti tinkamai, laikantis Panevėžio mieste nustatytų atliekų tvarkymo taisyklių. Nežinojimas ar tyčinis rekomendacijų nepaisymas gyventojams, miestui, tarnyboms bei gamtai sukelia nemažai iššūkių.

Žaliųjų atliekų tvarkymo darbai įsibėgėja

Pastebima, kad ypač dažnai daugiabučių bendrijų namų gyventojams ir jų žaliųjų plotų tvarkytojams, įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms kyla rūpesčių tvarkant žaliąsias atliekas, kurios rudenį tampa dažnai matomos šalia komunalinių atliekų surinkimo aikštelių arba suverstos į atliekų konteinerius.

Daugiabučių namų bendrijos prižiūrinčios namo teritoriją, įmonės, įstaigos ar organizacijos turi pačios vežti žaliąsias atliekas į Panevėžio regioninį sąvartyną, Dvarininkų km. Panevėžio raj. arba sudaryti sutartį su įmone, teikiančia žaliųjų atliekų surinkimo ir išvežimo paslaugą.

Privačių valdų savininkai ruošdami žaliuosius plotus žiemai, sugrėbtus lapus, šakas ir nebetinkamus daigus, dažnu atveju yra linkę kompostuoti, nes kompostas pagerina dirvos savybes tapdamas nemokama natūralia trąša. Ruošiant savo kiemą žiemai, svarbu sugrėbti nukritusius lapus, nes palikus jų sluoksnį per žiemą, supuvę lapai kenkia vejai ir iš jos atima naudingas savybes, todėl pavasarį tokia veja neatrodo gražiai. Pastebima, kad individualių valdų gyventojai susikaupusius didesnius žaliųjų atliekų kiekius noriai veža į jų surinkimo aikšteles, esančias Pilėnų g. 43, Savitiškio g. 8, Senamiesčio g. 114B, Panevėžyje, todėl žaliųjų atliekų surinkimo aikštelėse šiuo metu vyrauja darbymetis.

 Vienkartinė išvežimo paslauga

Šiais metais gyventojams siūloma pasinaudoti vienkartine ir nemokama žaliųjų atliekų išvežimo paslauga. Savo aplinką prižiūrinčios bendrijos ir bendruomenės, daugiabučių namų gyventojai, garažų bendrijų atstovai kviečiami susisiekti su AB „Panevėžio specialus autotransportas“ klientų aptarnavimo skyriumi tel. +370 607 777 60 ir užsakyti nemokamą išvežimo paslaugą. Užsakant paslaugą gyventojai turi nurodyti tikslią vietą, kur yra sukrautos žaliosios atliekos. Vieną kartą šias atliekas bendrovė išveš nemokamai. Ši paslauga teikiama iki lapkričio 1 d.

Gyventojai, norintys tvarkyti žaliąsias atliekas dar patogiau neieškodami sprendimo kur jas krauti ar palikti, kviečiami sezoniškai užsisakyti AB „Panevėžio specialus autotransportas“ teikiamą žaliųjų atliekų surinkimo bei išvežimo paslaugą  su specialia technika, įvairių talpų konteineriais ir didmaišiais.

Pasak bendrovės Klientų aptarnavimo ir pardavimų skyriaus vadovės Ernestos Lipskienės, panevėžiečiams ši paslauga nėra naujiena. „Į krūvas suversti lapai ne tik gadina miesto estetinį vaizdą, bet ir kenkia mus supančiai aplinkai, todėl AB „Panevėžio specialus autotransportas“ daugiabučių namų bendrijas, individualių valdų savininkus, įmones, įstaigas bei organizacijas kviečia iš anksto apsvarstyti galimybę įtraukti tokią paslaugą į reikalingų paslaugų sąrašą ir po aplinkos tvarkymo darbų, žaliųjų atliekų surinkimą ir išvežimą patikėti mums. Jums nereikės sukti galvos, kur dėti sugrėbtus lapus ar nugenėtas šakas. Į gerai privažiuojamą vietą pastatysime didelių gabaritų konteinerį ar didmaišį, į kurį bus galima mesti žaliąsias atliekas, kurias išvešime“ – mintimis dalijosi AB „Panevėžio specialus autotransportas“ Klientų aptarnavimo ir pardavimų skyriaus vadovė E. Lipskienė.

Tam, kad žaliųjų atliekų turėtojai išvengtų nepatogumų tvarkant atliekas, kviečiame kreiptis į AB „Panevėžio specialus autotransportas“ Klientų aptarnavimo skyrių: tel. +370 60 7777 60 arba el. paštu uzsakymai@psa.lt . Bendrovė konsultuos atliekų tvarkymo klausimais, patars ir suteiks reikalingas paslaugas.

 

AB „Panevėžio specialus autotransportas“ inf. ir nuotr.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų