G. Kartano nuotr.

Siūlo iš įsimintinų dienų kalendoriaus išbraukti Tarptautinę vaikų gynimo dieną

Siūlo iš įsimintinų dienų kalendoriaus išbraukti Tarptautinę vaikų gynimo dieną

Vaiko teisių gynėjai kreipėsi į Tarpžinybinę vaiko gerovės tarybą siūlydami iš įsimintinų dienų kalendoriaus išbraukti Tarptautinę vaikų gynimo dieną – birželio 1-ąją ir įtraukti Pasaulinę vaiko teisių apsaugos dieną, pasaulyje švenčiamą lapkričio 20-ąją bei Vaiko dieną, kuri galėtų vykti trečiąjį gegužės penktadienį.

Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovės Ilmos Skuodienės, švęsti vaikystę ir ją įprasminti yra labai svarbu, tačiau tai neturėtų būti birželio 1-oji, turinti sovietines šaknis. Vietoje šios dienos siūloma pasirinkti neutralią datą, o taip pat įtraukti vakarų šalyse minimą lapkričio 20-ąją.
„Paminėti vaiko dieną svarbu taip pat, kaip ir mamos ar tėčio dieną. Tačiau šiai šventei pasirinkta diena turi didelę reikšmę. Šiuo metu švenčiame sovietmečiu atsiradusią ir komunistinės organizacijos inicijuotą šventę. Kitaip tariant mes vis dar švenčiame šventę kartu su agresore valstybe, kuri šiuo metu žudo, grobia ir leidžia nelegaliai įvaikinti Ukrainos vaikus“, – sako I. Skuodienė.
Tarnyba pažymi, kad viešojoje konsultacijoje dalyvavo beveik 70 savivaldybių, NVO, policijos, prokuratūros ir kt. socialinių partnerių atstovų. Dalyviai vieningai sutarė, kad Lietuva neturėtų švęsti Tarptautinės vaikų gynimo dienos.
Diskusijos dalyviai pritarė, kad Pasaulinė vaiko teisių apsaugos diena (lapkričio 20), turėtų būti įtraukta į įsimintinų dienų kalendorių.
Pasaulinė vaiko teisių apsaugos diena skirta dėmesiui į vaiko teisių problemas atkreipti. Šios dienos minėjimas įprasmina siekį skatinti visų pasaulio vaikų augimą visuotinėje taikoje bei vienybėje ir ugdyti suvokimą, jog visuomenės ir bendruomenės atsakingos už tai, kad būtų gerbiamos ir ginamos vaikų teisės, rašoma pranešime.
Vaiko teisių tarnyba pabrėžia, kad Lietuva, kaip ir kitos Jungtinių Tautų valstybės narės, minėdama šią dieną, siųstų žinutę, jog įsipareigoja vaikams užtikrinti lygias teises į priežiūrą, meilę, supratimą, maistą, mediciną, nemokamą mokslą ir apsaugą nuo smurto, nepaisant jų rasės, lyties, religijos, nacionalinės ar socialinės kilmės.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų