Panevėžyje stabdomas masinis profilaktinis testavimas dėl COVID-19

Panevėžyje stabdomas masinis profilaktinis testavimas dėl COVID-19

Panevėžys nuo rugpjūčio 24-osios priskirtas mažos rizikos savivaldybėms dėl COVID-19 ligos plitimo, todėl, kaip praneša miesto Savivaldybė, šią savaitę profilaktinis gyventojų testavimas nevyks.

Prevenciškai dėl koronaviruso bus tiriami tik asmens sveikatos priežiūros bei socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojams.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis Lietuvos sergamumo COVID-19 liga rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra 12,8, Panevėžyje – 10,5. Nuo liepos 27 iki rugpjūčio 23 d., kuomet Panevėžys buvo priskirtas didelės rizikos savivaldybėms dėl COVID-19 ligos plitimo – mieste ištirti 2511 asmenys. Šiuo metu Panevėžyje koronavirusu serga 24 asmenys.

Asmenys, turėję artimą kontaktą su koronavirusu infekuotu žmogumi, kaip ir anksčiau privalo 14 dienų izoliuotis ir stebėti savo sveikatą. Jei per dvi savaites pasireikštų bent vienas iš ūmios virusinės kvėpavimo takų infekcijos požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), reikia nedelsiant skambinti į Karštąją koronaviruso liniją tel. 1808, pateikti susirgimo aplinkybes (turėtą sąlytį su sergančiuoju) ir vykdyti medikų rekomendacijas.

Dėl COVID-19 ligos prevencijos rekomenduojama atsakingai rūpintis rankų higiena, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo; įstaigose, organizacijose, įmonėse vykstančių susirinkimų metu ir toliau dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones; būti ypač atsargiems sergant lėtinėmis ligomis ir/ar esant vyresnio amžiaus, kuriems koronaviruso liga pavojingesnė; laikytis saugaus atstumo (2 metrų), riboti lankymąsi žmonių susibūrimo vietose (vaistinės, parduotuvės, renginiai ir pan.), naudotis nuotolinėmis sveikatos priežiūros paslaugomis; besilankant parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse laikytis saugaus atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos; kultūros, pramogų bei kituose renginiuose ir susibūrimuose, organizuojamuose atvirose ir uždarose erdvėse privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Komentarai

  • Dabar mums kaip tam Petriuko paršiukui:iškąstravo,į nosį dratą įvėrė…anei knyst anei …lyst.Nei koronės pasitikrint,nei pas daktarus papult…

  • Čia pokštas?

    • o tai kur tikrintis paprastam zmogui juk visko buna

  • 10 dienų nieks neserga Covid

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų