Gyventojui grupei niekaip nesiseka sustabdyti Šiaurinės gatvės tiesimo. Prieš porą savaičių pasirodė rangovai su pjūklais.

Šermuonėlio namuose burzgia traktoriai

Šermuonėlio namuose burzgia traktoriai

 

Būsimos Šiaurinės gatvės per Rožyną tiesimo nesustabdė nei mistinis šermuonėlis, nei vienas paskui kitą į Aplinkos ministeriją plūstantys gyventojų skundai. Krūmais ir medžiais apžėlusiame miesto pakraštyje jau zvimbia pjūklai ir burzgia kelininkų technika.

O penktadienio rytą Aplinkos ministerijoje numatytas Vyriausybės atstovų susitikimas su Panevėžio savivaldybės, aplinkosaugos atstovais ir gyventojais. Mat gautas dar vienas skundas. Šįkart Aplinkos ministerijos prašoma sustabdyti medžių kirtimus, keliančius grėsmę gyvūnams ir augalams. Vietos gyventojai jau seniai kartoja, kad kažkada miško statusą turėjusiuose krūmynuose auga trys į Lietuvos Raudonąją knygą įtraukti augalai ir galbūt net kažkur labai paslaptingai šmirinėja saugotinas šermuonėlis.

Šio gyvūno detektyvas kuriam laikui išties buvo pristabdęs miesto Savivaldybės užmojus tiesti naują gatvę, tačiau po mokslininkų ir aplinkosaugininkų tyrimo, be 1988 metais rastų duomenų, paties kiaunių šeimos plėšrūno nei jo pėdsakų aptikti taip ir nepavyko. Nors prieš asfaltą savo miškelyje piestu stoję Rožyno gyventojai tikino jį tikrai matę.

Projektą palaimino

Panevėžyje naujos Šiaurinės gatvės istorija jau prieš mėnesį gulėjo ant tos pačios Aplinkos ministerijos stalo. Po pirmojo gyventojų skundo taip pat buvo sukviesti valdžios, aplinkos apsaugos atstovai tirti gyventojų prašymo.

Vieną tokį susitikimą su ministerija jau turėjome prieš mėnesį. Gyventojai kreipėsi dėl poveikio aplinkai tiesiant gatvę. Aš atstovavau Savivaldybei, pateikėme visus dokumentus, kokius turėjome: techninio projekto sprendinius, specialųjį ir detalųjį planus, išvadas dėl šermuonėlio. Įvertinusi poveikį aplinkai, suburta komisija nustatė, kad projektas parengtas tinkamai“, – teigė Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Tąkart nutarta, kad Savivaldybės planus tikrai leidžiama įgyvendinti laikantis tam tikrų reikalavimų. Kai kuriose vietose bus paklotas „tylusis“ asfaltas, vietos gyventojams dėl to bus mažiau triukšmo, taip pat atsiras augalų juostos, triukšmo sienelės.

Dabar vėl rinksimės dėl medžių kirtimo. Bet kokiu atveju, jei jie auga ant ruošiamos gatvės koridoriaus, numatytų inžinerinių tinklų, susisiekimo komunikacijų, medžiai turės būti pašalinti“, – sako T. Jukna.

T. Jukna pasiruošęs vėl ginti Šiaurinės gatvės projektą Aplinkos ministerijoje.

Žalą atlygins

Kirsti medžius leidimai jau duoti. Už juos Savivaldybė turės finansiškai atlyginti valstybei. Jos sumokėtos lėšos keliaus į aplinkos programą, iš kurios vėliau sodinami jaunuolynai.

Jau antrą kartą už tuos pačius medžius valstybei atlyginame gamtai padarytą žalą. Pirmą kartą prieš dvejus metus, kai ši zona buvo išbraukta iš Miškų registro. Mieste apskritai negali būti miško“, – kalbėjo direktorius ir patikino, kad jau nustatyta, kiek želdinių teks nupjauti.

Daugiausia jų krūmynai, avarinės būklės medžiai. Savivaldybė turės atlyginti tik, anot T. Juknos, už nedidelį skaičių saugotinų medžių.

Tačiau būsimos gatvės priešininkai rankų nenuleidžia. Jų pasipiktinimą sukėlė prieš porą savaičių pradėti darbai, rangovai į numatytą teritoriją jau veža savo techniką. Tokius veiksmus naujos gatvės per Rožyną priešininkai socialiniuose tinkluose pavadino vandalizmu.

Emocijas dar labiau kurstė, kad projekto rangovai – Šiaurinę gatvę tiesianti įmonė „Panevėžio keliai“ nebelaukė penktadienio susitikimo Aplinkos ministerijoje.

Mažins eismo srautus

Rangovui objektas jau perduotas prieš mėnesį ir darbai turėjo prasidėti prieš dvi tris savaites. Dabar planuojama iškirsti krūmus ir medžius teritorijoje, kur bus gatvė. Vėliau vyks žemės darbai“, – aiškino T. Jukna.

Jei staiga penktadienį Aplinkos ministerijoje šie planai būtų sustabdyti, pasak direktoriaus, miestas patirtų nemenką nuostolį. Tiesiama Šiaurinė gatvė, anot jo, itin svarbi kaip judėjimo arterija Panevėžyje.

Matome, kokia nepalanki situacija su Smėlynės, Senamiesčio gatvėmis. Naujoji gatvė padėtų išsklaidyti transporto srautus, sumažėtų spūstys piko metu“, – aiškino T. Jukna.

Anot jo, Šiaurinė gatvė bus tikras išsigelbėjimas per jau kitąmet planuojamą pradėti Smėlynės gatvės rekonstrukciją.

Neturint kitų išvažiavimų padėtis taptų košmariška. Šiemet dar nespėsime atidaryti Šiaurinės gatvės, bet jau planuojame asfaltuoti kraštinius išvažiavimus iš Rožyno Bruknynės ir Liublino gatvėmis, kad nuo Smėlynės gatvės dalį transporto nukreiptume jomis. Bet pradėjus tvarkyti Smėlynės gatvę pralaidumas vis tiek liks sunkus“, – sako T. Jukna.

Savivaldybės planas – per trejus metus nutiesti gatvę, sujungsiančią Pramonės ir Smėlynės gatves.

Ties etapais

Būsimos Šiaurinės gatvės techniniame projekte numatyta ją tiesti trimis etapais. Pirmiausia būtų tiesiama dešinioji jos pusė nuo Pramonės gatvės pabaigos iki Amerikos gatvės, nuo pastarosios iki Smėlynės gatvės, o trečiuoju etapu – nuo atkarpos tarp Pramonės ir Smėlynės gatvių kairė pusė.

Kol kas planuojami tik du darbų etapai – nutiesti dviejų eismo juostų Šiaurinę gatvę. Jos kairiosios pusės, tai yra dar dviejų eismo juostų, nutiesimas paliekamas tolimai ateičiai. Šiais metais ketinama naująją gatvę nutiesti iki Amerikos g.

Pirmuosius du etapus Savivaldybė numato užbaigti 2021 metais. Tam reikia 4,5 mln. eurų.

Visa naujoji gatvė tęstųsi 3,5 kilometro. Techniniame projekte numatyta, jog būsimoje B2 kategorijos gatvėje leistinas greitis sieks 50 km/val.

T. Juknos teigimu, Šiaurinė gatvė neabejotinai turės įtakos ir miesto plėtrai, šalia turėtų kurtis nauji pramonės objektai, vieta taps patrauklesnė verslui.

Komentarai

 • Kas galetu paneigti, kad del savo naudos matantys mistinius sermuonelius, del jos ir putino tankistus su raudonais gvazdikais pasitiktu?

  • Atsakyti
  • jeigu tanke sėdėtų po keturis tankistus ir po šunį – tada tai ne, bet jeigu be šunų – gvarzdikus perku nors ir šiandien…

   • Atsakyti
 • jo, vis kažkokie šermuonėliai, orchidėjos…… kokie valdininkai blogi, nes nori gatvę nutiest ir srautus nuimt, o tie rėkiantys rožyniečiai „geri“, juk jų daržai, malkos ant valdiškos žemės….gal gana rėkt visokiom umbrasienėm ir šerplienėm.

  • Umbrasienė nekelianti triukšmo – tai ……………….. ????????????????????????????????????????????????

   • Atsakyti
   • che che che…

 • Tikrai žurnalistei vertėjo iš tikrųjų pasidomėti ir atvažiuoti į vietą. Jai būtų parodyti į Raudonąja knygą įrašyti augalai. Bet gi savivaldybės ruporui to nereikia. O jeigu Juknai rūpėtų Smėlynės gatvė jau seniai vietoje akligatvio kuriame gyvena pats Jukna būtų asfaltuota Bruknynės gatvė suteikianti tiesioginį išvažiavimą į Paliūniškio g.

  • Atsakyti
  • Ponas a.narkeviciau tai reikalinga gatve miestui ir rozyno gyv si gatve ir ateities kartom ar ne?lg ydomu butu suzinot nuomone?

   • Atsakyti
 • 75% Panevėžio gyventojų yra iš kaimo. Dabar dėl migracijos tas procentas dar didesnis. Jie nori kuistis savo daržiukuose, kasytis prakaituotas pažastis, bumbėti ant valdžios ir balsuoti už Umbrasienę, kai ta pasako, kad reikia. Kam jiems ta šiaurinė gatvė?

  • absoliutus egoizmas ir baisinis susireikšminimas. Dar 1971 metais visi žinojo, kad ten gatvė bus.

 • Mateli ?!

  • sugriaudės garsus PYST?

 • Senai metas ir senai ji ten turejo but. Kiek galima klausyt absurdo apie sermuonelius ir kitokias nesamones…Rozyno mafijozai ir kengura paleistu pagave kad tik irodyt ,kokia fauna cia gyvena 😀 Gatve reikalinga ir kuo greiciau !

 • Visas šis širšalynas yra tik grupelės suinteresuotų žmonių išsigalvojimas, kad tik gatvės nebūtų.
  Neauga čia jokia baltijinė gegūnė (Dactylorhiza longifolia), raudonoji gegūnė (Dactylorhiza incarnata – lietuviškosios orchidėjos ir lancetinis dumblialaiškis (Alisma lanceolatum)“. Ir nei vienas iš šių augalų nėra įrašytas į 2019 metų Lietuvos Respublikos Raudonąją knygą. Jei netikit pasitikrinkit.
  Nėra čia jokių šermuonėlių, lūšių, sniego žmonių ir t.t.
  Nėra čia jokio gyvūnų migracijos kelio, tik senjorai ir pijokėliai į Šeškų sodus migruoja ir dar pakeliui šiukšlina.
  Prie būsimos naujos gatvės namų valdas turintys gyventojai yra užgrobę jai skirtą sklypą – savivaldybės žemę. Prisistatę čia malkinių , pavėsinių, ūkinių pastatų, šiltnamių, pasisodinę sodus ir daržus. Pats ponas Ušinskas net miškelį priešais savo sklypą ant inžinerinių tinklų trasos pasisodino, kas yra draudžiama ir dar metalinių strypų prikaliojo, kad jam dviratininkai ramybės nedrumstų, visa laimė, kad dar niekas užkliuvęs už jų nesusižalojo. Nenori jie visi taip lengvai gražinti savivaldybei užgrobtą žemę.
  Per LRT žinias ponas Ušinskas sakė, kad rangovai kerta parką. Iš kur čia dabar atsirado parkas? Čia yra tik apie 20 metrų pločio savivaldybei priklausanti medžių ir krūmų juosta, daugiau visas sklypas yra apaugęs žole. Netelpa gatvė pagal plotį, todėl rangovai priversti valyti gatvei trukdančius krūmus ir pavienius medžius. Visi gatvei netrukdantys medžiai ir krūmai yra paliekami augti.

  • Atsakyti
  • viena sniego žmoga yra

  • Diskriminacija ! ! !
   Nenutiesta Šiaurinė gatvė – tai užgrobta valstybinė žemė, ant kurios gyventojai susikrovė malkų stirtas, prisisodino vaismedžių ir vaiskrūmių, augina bulves, morkas ir kitas daržoves.
   Arba pabaikti tą savivalę, arba kiekvienam panevėžiečiui skirti po nemokamą žemės savoms reikmėms gabalą palei langus ! ! !

   • Atsakyti
 • Kaimyne, didžiausias aktyviste prieš gatvės tiesimą, Eugenijau Ušinskai, persikelk savo sandėliuką iš Valstybinės žemės į savo kiemą. Ir paprašyk kitų savo kaimynų išsiardyti nelegalias tvoras ir susirinkti savo turtą iš Valstybinės žemės. Ačiū

 • Eugenijus Ušinskas savivaldos rinkimuose gavo 139 balsus ir tai yra 3,4 karto mažiau už patį mažiausią balsų skaičių surinkusį į miesto tarybą patekusį Leliuką su 476 balsais.

  https://www.vrk.lt/2019-savivaldybiu-tarybu/rezultatai?srcUrl=/rinkimai/864/1/1506/rezultatai/lt/rezultataiSavPartPirmBalsaiApg_rpgId-19976_rorgId-28890.html

  • sunku pralaimėti?

  • argi Umbrasienei 2019 metais rinkėjai atidavė tik 620 balsų?
   Kur išsibarstė 2015 metais gauti 1507 balsai?
   Kodėl toks sumažėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėjimas ?
   https://www.vrk.lt/statiniai/puslapiai/2015_savivaldybiu_tarybu_rinkimai/output_lt/rezultatai_daugiamand_apygardose/apygardos7792_partijos5885_pirmumo_balsai.html

   • Per 2019 rinkimus panevėžiečiai Umbrasienei 620 balsų, Leliukui 476 balsus?
    Tik tiek ?????????? ???????????????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
    Šermuonėli, sugrįžk !
    Orchidėja, sudyk !

Rodyti visus komentarus (21)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų