Senjorai pasijuto diskriminuojami

Senjorai pasijuto diskriminuojami

Aktyvius ir žinių ištroškusius miesto senjorus po vienu stogu telkiantis Panevėžio miesto trečiojo amžiaus universitetas jaučiasi nustumtas į užribį.

Vien tik iš projektinių lėšų ir pačių senjorų dotacijų išgyvenanti įstaiga neslepia pasipiktinimo išgirdusi, jog Savivaldybė jiems finansuoti pritrūkusi lėšų.

Įtarimus, kad galbūt pinigai buvo paskirstyti ne visai skaidriai, stiprina ir po devyniais užraktais slepiama informacija, kur nukeliavo nevyriausybinių organizacijų projektams numatytos lėšos.

Trečiojo amžiaus universiteto rektorė Zita Kazlauskienė sako, jog universitetą kasmet lanko apie 500 senjorų. Priimtų jų ir gerokai daugiau, tačiau galimybes riboja pinigai.

Pagrindiniai senjorų universiteto finansavimo šaltiniai – Panevėžio miesto savivaldybės skiriamos lėšos iš neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi bei nevyriausybinių organizacijų (NVO) programų.

Anksčiau finansavimą buvo galima gauti ir iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, tačiau dabar ministerija lėšas skirstanti tik bendruomenėms.

Kaip ir kasmet, Trečiojo amžiaus universitetas pateikė projektus į abu Savivaldybės konkursus. Tačiau sulaukė atsakymo, kuris universiteto bendruomenę pribloškė: neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programai „Mokausi visą gyvenimą“ gauta 1 400 eurų, o NVO projektų vertinimo komisija nusprendė neskirti nė cento.

„Tad vidutiniškai vienam studentui metams davė po 2,80 euro“, – skaičiuoja Z. Kazlauskienė.

Rektorės teigimu, skaudžiausia, kad miesto strateginiame plane akcentuojama, jog viena iš aktualiausių grėsmių – visuomenės senėjimas, dėl ko didės socialinės apsaugos išlaidų poreikis.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 20 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų