P. Židonio nuotr.

Seniausias Panevėžio parkas atgimsta (foto galerija)

Seniausias Panevėžio parkas atgimsta (foto galerija)

Seniausiame Panevėžyje, dar pagonybės laikus menančiame Skaistakalnio parke intensyviai dirba statybininkai.

Žavingame senų medžių parke po rekonstrukcijos atsiras ir naujų akcentų. Pėsčiųjų tilto stačių laiptų vietoje suprojektuotas pandusas, kone kapitališkai atnaujinamas ir pats tiltas. Jis bus ne tik draugiškas neįgaliesiems, bet atsiras ir dar viena erdvė žiūrovams. Tilto apačioje bus laikinajai scenai pritaikyta vieta, o nuo jo panduso, kaip iš amfiteatro, patogiai bus galima stebėti pasirodymus.

Taip pat naujai suprojektuoti suoliukai, takai, pritaikyti pėstiesiems ir dviratininkams. Takų dangai pasirinktas net tik spalvotas asfaltas – kai kuriuos numatyta iškloti granito atsijomis.

Bus išvalytos tvenkinių pakrantės, Žagienio upelio slėnis, atveriama Nevėžio pakrantė su takais prieiti prie upės, įrengtos sporto ir žaidimų aikštelės, dviračių stovai, informaciniai stendai. Modernizuojamas apšvietimas: šviestuvai su atramomis, tam tikrose vietose sumontuoti į grindinį, apšviečiantys medžių lajas. Saugumui užtikrinti numatyta įrengti vaizdo stebėjimo kameras.

Parko atnaujinimas kainuos apie 3 mln. eurų.

Sutvarkytą Skaistakalnio parką vėl atverti lankytojams žadama dar šią vasarą. O kol kas kviečiame po jį pasivaikščioti „Sekundės“ fotografo Pauliaus Židonio nuotraukose.

Galerija

Komentarai

  • Labai laukiu! Turėsim mieste dar vieną nuostabiai atrodantį parką.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų