P. Židonio nuotr.

SEMC peripetijas narplios teismas

SEMC peripetijas narplios teismas

Panevėžio vizija prieš penkias dešimtis metų iškilusį „Garsą“ rekonstruoti paverčiant moderniu Stasio Eidrigevičiaus menų centru (SEMC) su požemine aikštele automobiliams ir terasa 25 metrų aukštyje gali taip ir nueiti į istoriją kaip neišpildyta didmiesčio ambicija.

Savivaldybei jau paskelbus rangos darbų konkursą, o premjerui ir finansų ministrui parašais patvirtinus, kad šiam projektui per artimiausius trejetą metų valstybė atseikės milijonines sumas, beįsibėgėjantį traukinį stabdo Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija (VTPSI).

Ji kreipiasi į teismą prašydama panaikinti Savivaldybės dar 2018-ųjų gruodį išduotą statybos leidimą „Garso“ rekonstrukcijai į SEMC, o iki teismas priims galutinį sprendimą – sustabdyti šio leidimo galiojimą. Inspekcija motyvuoja, jog dokumentas išduotas neteisėtai.

Ta pati inspekcija anksčiau net du kartus buvo pasisakiusi, jog leidimas yra teisėtas. Paskutinį kartą tokias savo išvadas inspekcijos Vidurio Lietuvos statybos valstybinės priežiūros departamentas buvo pateikęs pernai liepą, atsakydamas į pilietinės iniciatyvinės grupės „Išsaugoti „Garsą“ skundą.

„Inspekcijos Vidurio Lietuvos statybos valstybinės priežiūros departamentas išnagrinėjo Jūsų skundą ir nustatė, kad leidimas rekonstruoti išduotas teisėtai“, – tuomet buvo teigiama šio departamento direktoriaus Raimondo Dargio pasirašytame rašte.

Dabar statybų prievaizdai kardinaliai pakeitė nuomonę.

Panevėžio savivaldybės vadovai tvirtina vis tiek rankų nenuleidžiantys ir SEMC nelaidojantys.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 10 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje. 

Komentarai

 • tai prie to paties i teisma galim paduoti ir taip vadinamus ststybu inspektorius, kazkaip keista 2 kartus tie patys inspektoriai pazeidimu neranda, po tam tikro laiko kiek netiketai, tie patys inspektoriai jau pazeidimus randa, nors proejkte niekas nepasikeite nuo anu 2 kartu , kyla klausimas uz ka tokios institucuijos darbynykai algas is biudzeto gauna, visiska nekompetencija inspektoriu,

 • Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija galų gale „nupirkta“? 2 karta gerai, o dabar – nebe. kaip čia tai?? Duoti ją į teismą- miesto valdžios garbės reikalas. jau kartą apsikakojo miestas atmesdamas mormonų remiamą universitetą (davatkų ir jų pakalikų konservų nuopelnas ) , dabar vėl link „du žingsniai atgal“ ? kūjo ir pjautuvo išsiilgę Garso iniciatyvininkai?

  • …butent kaip sugebejo 2 kartus aplaidziai patvirtinti neteisteta statybu leidima?! gal jie neskaite pasiraso? Projektas per aukstas o meluoja kad bus rekonstruojamas nors is garso nei pamatu pagal planus nelieka, tai kokia cia rekonstrukcija?? Net ir ES lesos neteisetai gautos nes prasymas pildytas, kaip Garso renovacijai o ne griovimui… Kai visuomene pamate kaip ja apgaudineja – sujudo ir aiksu institucijos ir teismai pradejo judint uzpakalius.. Visa si semc afera tikiuosi bus isaiskinta ir atsakingi uz sio projekto atsainu stumima nubausti. Meras jau turi 2 korupcines bylas – laukiam kol ir kiti apsidirbe bus issaiskinti…

   • Atsakyti
   • anot jusu meras jau turi 2 korupcines bylas, kurios jau kokie 2 metai nejuda, ar cia teisesauga neigali, per 2 metus anot jusu ,,tokias korupcines bylas“ isaiskinti, ar nelabai per 2 metus sugebejo ka surasti, ar tik nereiks is lt biudzeto merui sumoketi uz teisesaugos neigaluma ir laiko tempima,

  • Na ne juokas miesto inspekcijai, kai jau generalinė lipa ant kulnų. Tenka pripažinti, kad savivaldybė viršijo savo norus ir nesivadovavo įstatymais. Tikriausia piliečiai nemokėjo taip profesionaliai pareikšt skundo, kaip kitos institucijos, kurios kreipėsi po to…tai ir teisybė gal pagaliau išaiškės teisme. Palaikom Garsą, miestas! 😉

 • Va kokie rezultatyvūs mano bezdalai ir pabezdėjimai!
  Poviliuk, trinktelk, brangusai, dar kokiom ten svarbiom valdiškos įstaigos durim, už kurių koks savo kėdę pamilęs parašiukų raitytojas sėdi. Tu gi sugebi įkvėpti dvasios rasti tai kas nepamesta.

  • Su kuo ir apie ka tu cia sneki ? Kas cia per kliedesiai?

   • Atsakyti
 • Palaikom „Garsą“. Kokios dar gali būti vedamos statybos ? Prikurta, dėl intereso …..MES už “ GARSĄ“ !

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų