Organizatorių nuotr.

Sėkmingas pasirodymas Lietuvos čempionate

Vilniuje Vingio parko stadione pajėgiausi šalies aklieji ir silpnaregiai lengvaatlečiai išsiaiškino šių metų vasaros čempionus ir prizininkus. Puikiai pasirodę Panevėžio „Šviesos“ klubo atstovai iškovojo net 17 medalių.

Į Lietuvos aklųjų sporto federacijos surengtą čempionatą atvyko 14 Panevėžio sporto klubo „Šviesa“ lengvaatlečių. Juos varžyboms parengė treneriai Vidas Ščevinskas ir Sergejus Sokolovas. Panevėžiečiai iškovojo 17 medalių: 4 aukso, 8 sidabro ir 5 bronzos. Tuo pačiu metu buvo išaiškinti nugalėtojai ir prizininkai jaunučių, jaunių ir veteranų amžiaus grupėse. Jie į miestą prie Nevėžio parvežė 17 įvairaus laipsnio diplomų. Devyni iš jų tapo nugalėtojais.

Kaip ir dera komandos draugams, kovotojų pavyzdį rodė labiausiai tokiose varžybose patyrusios panevėžietės Dangutė Skėrienė ir Sigita Markevičienė. Jos savo mėgstamiausiose rungtyse iškovojo po du medalius. Šalies čempione Dangutė tapo rutulio stūmimo rungtyje, o disko metimo rungtyje pasipuošė sidabru. Sigita auksą iškovojo bėgdama 1500 m, o bronzą – įveikdama 400 m nuotolį. Dar po vieną aukso medalį iškovota rutulio stūmimo ir sprinto rungtyse. Gintaras Čiukšys čempionu tapo toliausiai nustumdamas rutulį, o Goda Aleknavičiūtė nepralenkiama buvo 200 m bėgimo nuotolyje.

Po du sidabro medalius iškovojo Gitana Paslauskienė, Jurgita Gritėnaitė ir Arvydas Markevičius. Gitana vicečempione tapo rutulio stūmimo ir šuolio į aukštį rungtyse. Jurgita ir Arvydas sidabru pasipuošė nusileisdami tik čempionams įveikiant 1500 m ir 5000 m bėgimo nuotolius.

Šį kartą Fortūna nusišypsojo Matui Steponavičiui – jo stumtas rutulys užfiksavo rezultatą, leidusį pasipuošti sidabro medaliu. Rutulio stūmimo rungtyje sėkmė lydėjo ir jaunąją Justę Urbonavičiūtę. Ji iškovojo bronzą, taip apdovanojimų pakylą paversdama visišku panevėžiečiu triumfu. Jurmantas Maselis bronzos medalį iškovojo disko metimo rungtyje, o Dileta Aleknavičiūtė – įveikdama 200 m. Atkaklioje kovoje nežymiai nusileisdamas savo komandos draugui 5000 m bėgimo rungtyje bronzos medalį pelnė Zigmas Rimkus. Ant apdovanojimų pakylos kilo ir Aušra Baltrūnienė, ji 1500 m bėgimo rungtyje tarp veteranių iškovojo trečiąją vietą.

S. Markevičienė apžvelgė sėkmingą panevėžiečių pasirodymą Lietuvos čempionate ir paragino kitus akluosius ir silpnaregius jungtis prie „Šviesos“ klubo.

Taip, kartais varžybose prireikia ir Fortūnos šypsnių. Viskas labai sėkmingai susiklostė Gintarui ir Matui, iškovojusiems medalius. O štai Arvydui (400 m) ir Ignui Mišeikiui (200 m) pritrūko vos kelių šimtųjų sekundės dalių, kad ketvirtąsias vietas būtų pakeitę į bronzos medalius. Visgi čia svarbiausia treniruotės, noras stiprinti sveikatą ir atkaklumas, nenuleisti rankų ir rezultatai bei apdovanojimai tikrai ateis. Juk turime puikių pasiaukojančių trenerių bei pagalbininkų bėgimuose. Šį kartą mums talkino panevėžiečiai Ąžuolas Adamonis, Titas Kartanas ir Nedas Vaitiekus. Tikiuosi, jie mums padės ir paskutiniame šių metų lengvosios atletikos tradiciniame rudens kroso čempionate rugsėjo 16 dieną. Kviečiu visus akluosius, silpnaregius ir jų draugus ryžtis įveikti 3 arba 7 km nuotolius miško prieglobstyje. Tereikia susisiekti su mūsų klubu“, – kalbėjo S. Markevičienė.