SAVAITĖS KLAUSIMAS. Ar tikite horoskopais?

SAVAITĖS KLAUSIMAS. Ar tikite horoskopais?

https://sekunde.lt/leidinys/paneveziobalsas/Astrologai, būrėjai jau sudarė 2024 metų horoskopą ir siūlo nepraleisti progos susipažinti su kitų metų prognozėmis. Horoskopai, kurie, vienų manymu, nulemia ateitį, kitų – nieko nereiškia ir tėra išsigalvojimas, visgi įdomūs visiems. Juk kiekvienam smalsu praskleisti paslapties šydą.

Šią savaitę savo pašnekovų klausiame, ar jie tiki horoskopais? Ar juos skaito? O gal įsitikinę, kad žmogus – savojo likimo kalvis?

Danutė AUGUSTINIENĖ

Panevėžio autobusų parko bendrovės dizainerė, Panevėžio fotografų draugijos pirmininkė

Ne nuolat, bet paskaitau horoskopus. Tais kasdieniais netikiu, bet vis dėlto jie dienai suteikia tam tikrą prieskonį. Jeigu yra geras linkėjimas, tikrai maloniai nuteikia. Kažkiek tikiu metų horoskopais. Juos skaitau, bet iki metų pabaigos pamirštu, ką buvau skaičiusi, ir niekada nepasilieku, kad būtų galima patikrinti, ar išsipildė. Norėčiau, kad jie pildytųsi, nes dažnai ten būna labai gerų linkėjimų.

„Mes patys labiausiai lemiame savo likimą ir savo gyvenimą.“

Manau, žmogus pats yra savo likimo kalvis, bet likimas suteikia įvairių progų, įvairiausių aplinkybių. Kaip pasielgsime tam tikroje situacijoje, priklauso nuo mūsų: nuo charakterio, nuo įgytų savybių, nuo sukauptos patirties.

Mes patys labiausiai lemiame savo likimą ir savo gyvenimą.

Dalia SUBAČIENĖ

Būrėja

Galiu drąsiai teigti, kad žmogus tikrai nėra savo likimo kalvis. Visų mūsų likimas nulemtas, jį gauname iš aukščiau. Tačiau mūsų galioje bent kiek sušvelninti laukiančius ne visada malonius įvykius.

Įsitikinau, kad nulemti net tokie dalykai kaip išsimokslinimas, pareigos, šeima, vaikų skaičius.

Apie tai pasakyti galiu pažiūrėjusi į žmogaus delną, nes jame – visas gyvenimas. Sužinoti apie jį, apie laukiančius svarbius įvykius pas mane į būrimo saloną ir eina žmonės. Eina ištisus metus, tad nepasakyčiau, kad metų sandūroje jų sulaukčiau daugiau.

„Visų mūsų likimas nulemtas, jį gauname iš aukščiau.“

Pagrindiniai užduodami klausimai: ar imtis planuojamo verslo, ar jis seksis, ar pavyks gauti norimą darbą, ar investuoti į nekilnojamąjį turtą dabar, ar palaukti tinkamesnio meto, ar tinkamas išsirinktas partneris ir įvairių kitų dalykų.

Visada kliento pasiteirauju, ar sakyti ir skaudžius dalykus. Vieni nori ir tai išgirsti, kiti prisipažįsta esantys jautrūs, tad jiems geriau nežinoti, kas laukia negero.

Buriuosi ir pati. Tai darau svarstydama, vykti į kelionę ar to nedaryti, investuoti ten, kur sumaniau, ar ne, ir dar kai kuriais kitais asmeniniais klausimais.

Save vertinu kaip drąsią, dargi veržlią, sprendimus greitai priimančią ir jų nekeičiančią moterį, o tai ir apibūdina manąjį – Avino ženklą.

Radžis ALEKSANDROVIČIUS

Dainininkas

Horoskopų neskaitau, net nesigilinu į juos. Žinau tik tai, kad šie metai buvo mano. Esu gimęs Triušio metais. Galiu pasidžiaugti, kad jie praėjo sėkmingai, tik horoskopas čia niekuo dėtas. Žmogus pats turi galvą, tad reikia galvoti ir viskas išsisprendžia savaime.

Žinoma, horoskopas gal kiek atspindi charakterio savybes, bet aš žiūriu į žmogaus asmenines savybes, o ne į tai, koks jo horoskopas.

Ir pas būrėjus niekada neteko lankytis. Pats esu romas, todėl labai gerai jaučiu žmones, turiu daug stipresnę intuiciją negu kiti. Visi romų tautybės žmonės turi gebėjimų jausti kitų energiją. Būrėjai net negali burti romams – geras būrėjas tai žino. Būrimuose būna ir daug apgaulių, o ypač dabar labai daug šarlatanų. Šiuolaikiniai būrėjai daugiau naudojasi psichologiniais dalykais, o to yra išmokstama.

„Aš žiūriu į žmogaus asmenines savybes, o ne į tai, koks jo horoskopas.“

Geriausias būrėjas esi pats sau. Svarbiausia yra pasitikėjimas savimi, noras visomis jėgomis kabintis į gyvenimą ir visose situacijose matyti daugiau teigiamas puses. Reikia gyventi savo gyvenimą ir intuityviai jausti, ar eini tuo keliu.

Pasitikėti savimi daug naudingiau nei tikėti horoskopais ar visokiais burtais. O muzikantai ar atlikėjai tiesiog privalo turėti tą dvasinę stiprybę, nes niekada nežinai, kokie žmonės ateis į tavo koncertą, ar visi jie bus šviesūs – kaip kempinei tenka sugerti kitų emocijas.

Vaiva DULEVIČIŪTĖ

Projekto „Draugystė veža“ ambasadorė

Horoskopus paklausau ar paskaitau beveik kiekvieną dieną, ne tik kartą per metus. Bet dažniausiai tiesiog paskaitau ir pamirštu.

Tiesa, po kurio laiko atsivertusi tą patį, tarkime, prieš metus skaitytą horoskopą, suvokiu, kad daug dalykų, kas buvo parašyta, vienaip ar kitaip išsipildė.

Tad nors tikiu, kad kiekvienas esame savo likimo kalvis, bet manau, jog yra dalykų, kuriuos atsinešame jau nulemtus iš aukščiau. Ne visada galime suprasti, kodėl taip vyksta, bet gal ir nereikia?

„Ne visada galime suprasti, kodėl taip vyksta, bet gal ir nereikia?“

Nereikėtų perskaičius tokias pranašystes liguistai tikėti ir save programuoti, kad bus taip ir ne kitaip. Verčiau per daug nesureikšminant pasiimti iš horoskopo tam tikrų įžvalgų, tai, kas pozityvu ir prasminga, – naudinga kiekvienam.

Mano Zodiako ženklas Dvynys. Draugas sako, kad tikrai turiu dvyniams būdingų savybių, bet pačiai sunku save vertinti.

Visgi Dvyniai yra smalsūs – visai kaip ir aš. Draugiški, gebantys palaikyti pokalbį. Jie elgiasi protingai, apmąstytai ir įžvalgiai. O neigiamos šio Zodiako ženklo savybės, manau, man visiškai netinka.

Arūnas BALČIŪNAS

Kineziterapeutas, sporto asociacijos „Visada su sportu“ pirmininkas

Kartais ir aš paskaitinėju horoskopus. Turbūt 70-80 proc. pranašysčių man išsipildo, o gal tiesiog tik gudriai surašyta, kad taip atrodytų.

Turbūt sunkiai patikėsite, bet pasiėmęs laikraštį pirmiausia permetu akimis horoskopus.

„Nors manau, kad didžiąja dalimi žmogus pats yra savo likimo kalvis, tačiau nedrįstu visiškai neigti ir likimo piršto.“

Esu Jaučio metais gimęs Skorpionas. Jautis pernelyg tvirtai stovi ant žemės, kad kažko bijotų, net ir Drakono.

Nors manau, kad didžiąja dalimi žmogus pats yra savo likimo kalvis, tačiau nedrįstu visiškai neigti ir likimo piršto. Nenoriu ignoruoti žvaigždžių.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų