SAVAITĖS KLAUSIMAS: Kiek laiko reikia geram poilsiui?

SAVAITĖS KLAUSIMAS: Kiek laiko reikia geram poilsiui?

https://sekunde.lt/leidinys/paneveziobalsas/Kiek turi trukti atostogos, kad žmogus gerai pailsėtų, regis, amžinas klausimas be atsakymo. Vieni mokslininkai tikina, kad ideali atostogų trukmė – aštuonios dienos, mat devintąją pozityvi nuotaika ir puiki savijauta ima palengva blėsti.

Kiti tyrėjai tvirtina, kad atostogauti reikia bent keturiolika dienų.

„Panevėžio balso“ pašnekovai vieningi: visiškai atitrūkti nuo darbo ir gerai pailsėti įmanoma net ir per trumpą laiką, svarbiausiai – jį praleisti įdomiai.


Vaida ANDRIJAUSKAITĖ

„Stasys Museum“ direktorė

Kasdienybės tempas yra maratoninis sprintas, tad laiko pabūti ramiai ir ištrūkti ilgesniam laikui turiu labai mažai. Tačiau net ir ekspromtiniai trumpučiai savaitgaliai yra nuostabus būdas pravėdinti galvą.

Vakarais ar poilsio dienomis mėgstu paklaidžioti Krekenavos apylinkėmis – dvarai, malūnai, brastos, atodangos. Tokie nedidukai netikėtai aptikti objektai gali sukelti tiek daug pozityvių emocijų, įkvėpimo, sukurti vietos kontempliacijai ir mini atostogų įspūdį.

Kad tikrai pabėgčiau nuo darbo ir pailsėčiau, atostogos turi varijuoti savo formatu ir turiniu.

Man reikia vienkiemio, jūros, miško, draugų, muziejų vienu metu – kuo daugiau neatrastų, nepažintų, netikėtų ir nematytų vietų.


Laimutis SĖDŽIUS

Juozo Miltinio dramos teatro aktorius

Man užtenka trumpų atostogų, gerą savaitę kur nors išvažiuoti, atitrūkti nuo namų, įprastų darbų, išjungti telefoną ir normaliai pailsėti.

Aktorių darbas nenormuotas – ir šventės, ir laisvadieniai dažniausiai būna darbe. Bet aš taip jau įpratęs ir nesakyčiau, kad labai pavargstu.

Aktorių atostogos ilgos, beveik pusantro mėnesio, nes mūsų darbo savaitė – ne penkios, o šešios dienos. Laisvą turime tik pirmadienį.

Atostogauti pradedame maždaug birželio viduryje, ilsimės iki liepos pabaigos, o rugpjūtį vėl pradedame repetuoti.

Mano greito poilsio taisyklė – pakeisti aplinką: nuvažiuoti prie ežero, jūros ar toliau. Tada pajuntu, kad tikrai ilsiuosi. Bet laiką leidžiant namuose atostogos nesiskiria nuo vakarų po darbo ar laisvo laiko, kai krapštomasi po namus.

Šią vasarą planuoju nuvažiuoti į Bulgariją, pailsėti savaitę. Netrukus ir kilsime, kad spėtume iki darbų sugrįžti.


Aušra VITKUVIENĖ

Grožio salono savininkė, stilistė

Tokių priverstinių ilgų atostogų, kokios buvo per pandemiją, nebesinori. Kiek reikėtų skirti laiko atostogoms, labai individualu ir priklauso nuo užsiėmimo. Jeigu bus aktyvi veikla, užtenka ir ilgojo savaitgalio. Jeigu atostogos prabėgs namuose, natūralu, kad laiko pailsėti bus mažai.

Ne paslaptis, kad grožio meistrams vasara yra pats darbymetis: išleistuvės, vestuvės, krikštynos, kitos asmeninės šventės. Per didelė prabanga būtų visą vasarą atostogauti. Bet derinant viskas įmanoma. Svarbiausia – planuoti kaip įmanoma iš anksto. Jeigu neplanuosi, tada vasarą ir neatostogausi.

Dažnai nutinka, kad darbą tenka derinti su atostogų malonumais. Neseniai grįžau iš Budapešto – puikiai praleidau laiką, kai porą dienų vyko intensyvūs grožio specialistų mokymai ir dar porą dienų galėjau pažinti Budapeštą. Turėjau unikalią galimybę aplankyti šį miestą. Jei ne mokymai, Budapešto kaip atostogų krypties tikrai nebūčiau pasirinkusi.

Kadangi mano darbas kūrybinis, per atostogas norisi gražių vaizdų, emocijų, kad viskas virstų kūrybiniu potencialu. Tai gali būti ir įdomi paroda, ir renginys.

Bet vasaros Lietuvoje nekeisčiau į nieką. Jei tik turiu laiko, lekiu į Zarasų rajoną, seną, po Antrojo pasaulinio karo senelių atstatytą sodybą. Mūsų Lietuva be galo graži. Turime nuostabią gamtą, kurios trūksta daugeliui pasaulio valstybių. Mums tereikia išmokti džiaugtis tuo, ką turime, ir nelyginti savęs su kitais.


Romantė JASIŪNAITĖ

Panevėžio nakvynės namų vedėja

Visą gyvenimą dirbu socialinį, o dabar dar ir vadovaujamą darbą. Visų vienuolikos mėnesių neišdirbu, kad paskui galėčiau mėnesį atostogauti. Pavargstu greičiau, tad atostogas imu dalimis.

Net ir per savaitę pailsėti pavyksta, jei atostogauti išeinu išsprendusi darbo problemas, neišsinešusi jų naštos.

Jei problemos neišspręstos, pailsėti nesiseka – atostogaudama gyvenu jomis. O šiaip man geriausia ilsėtis tris savaites iš eilės. Antrą savaitę pradedu jausti, kad atostogauju, o trečią pasijunta tikras poilsis.

Šiųmetės mano atostogos prasidės liepos vidury. Labai jų laukiu. Tikiuosi su penkerių metų sūneliu nuvažiuoti prie jūros, aplankysime senelius, kitus artimuosius, taigi, ilsėsimės. Kadangi vaikas dar mažas, atostogaudama gyvenu jo ritmu ir režimu.

Geriausiai pailsiu prie jūros. Gulėti ir degintis paplūdimy man nepavyksta, atostogaudami žaidžiame, bendraujame su sūneliu.

Jei manęs kas klaustų patarimo, ko nedaryti, kad atostogos būtų pavykusios, patarčiau pamiršti socialinius tinklus, gyventi vien savo gyvenimą.

Jūsų komentaras

Taip pat skaitykite