„Saulėtekis“ skamba gerai

„Saulėtekis“ skamba gerai

Tokiu šūkiu „Saulėtekio“ progimnazijos bendruomenė, žygiuodama Panevėžio 520-ojo gimtadienio šventinėje eisenoje, garsiai sveikino panevėžiečius ir miesto svečius.

Tvirtu žingsniu į naujus mokslo metus įžengusi „Saulėtekio“ progimnazija – vienintelė mieste, į ugdymo procesą integruojanti novatoriško verslumo elementus.

Mokyklos bendruomenė džiaugiasi aukštais mokinių pasiekimais tarptautinėse robotikos varžybose, taip pat kurdama inovatyvius jaunųjų bendrovių produktus ir juos pristatydama mokomųjų bendrovių „eXpo“. 5–8 klasių kategorijoje mokinių bendrovė BIO MERAA išrinkta geriausia mokomąja mokinių bendrove Lietuvoje.

„Siekiant mokykloje vystyti novatoriško verslumo ugdymo elementus, svarbu ir reikšminga vaikus įtraukti ir į neformalaus užimtumo veiklas, t. y. verslumą ugdyti per kūrybines edukacijas, skatinančias kūrybiškumą ir stiprinančias vaikų menines kompetencijas bei bendruosius gebėjimus, bendravimo ir bendradarbiavimo su verslo atstovais stiprinimą, asmeninį tobulėjimą, verslumo stovyklų organizavimą, mentorių pagalbą ir pan. Siekiant lavinti mokyklos vaikų verslumo kompetencijas ir bendruosius jų gebėjimus, prasminga įkurti ir vystyti inovatyvią, interaktyviais sprendimais pagrįstą Verslumo laboratoriją“ – sako mokyklos direktorė dr. Sandra Jakštienė.

Su išmaniaisiais robotais – LEGO Education SPIKE rinkiniais – šiais mokslo metais jau pradės konstruoti 1–8 klasių mokiniai.

Stiprinama ir atnaujinama įranga robotikos pamokose, kad mokiniai turėtų galimybę dalyvauti regioninėse varžybose. Taip pat šioje mokykloje jau tradicija tampa patirtinis mokymas per projektinę veiklą.

Siekiama plėsti ir stiprinti bendradarbiavimą su aukštosios mokyklos mokslo atstovais. Juk per patirtis STEAM pamokose ir vykdant projektus ankstyvajame amžiuje atrakinamos pažinimo durys, išlaisvinamas kūrybiškumas ir padedamas tvirtesnis pagrindas sėkmingai ateičiai.

Be mokslo srities, „Saulėtekio“ progimnazija didžiuojasi ir aukštais sportininkų rezultatais – 2022–2023 mokslo metais Lietuvos mokyklų žaidynėse iškovota III vieta.

Taigi „Saulėtekio“ progimnazijos veiklos istoriją kuria smalsi, kūrybiška ir sportiška bendruomenė!

„Saulėtekio“ progimnazijos inf.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų