S.Skvernelis: 50 metrų ilgio baseinas Panevėžiui reikalingas, tačiau lėšų jam nėra

S.Skvernelis: 50 metrų ilgio baseinas Panevėžiui reikalingas, tačiau lėšų jam nėra

Panevėžio sportininkams ir kitiems gyventojams baseinas su 50 metrų takeliais yra reikalingas, tačiau tam lėšų artimiausiu metu nenumatyta, sako premjeras Saulius Skvernelis.

„Manau, kad poreikis yra realus, galime kalbėti ir diskutuoti apie terminus. Kol kas laikomės pozicijos 2018 metais stengtis ne įtraukti naujus objektus, bet pabaigti tuos, kurie pradėti, kad būtų galima nuo 2019 metų duoti proveržį naujai programai, bet turime laiko, yra daug argumentų įvariausių, sprendimai bus priimti“, – teigė premjeras, paklaustas, ar savivaldybės planuojamam baseinui būtų numatytos lėšos Valstybės investicijų programoje (VIP).

Panevėžio Savivaldybė planuoja vietoje šiuo metu nebenaudojamo baseino Aukštaitijos sporto komplekse pastatyti naują baseiną su aštuoniais 50-ies metrų takeliais.

Anot jo, valstybė iki šiol yra atlikusi nemažai investicijų į infrastruktūrą „neįvertinusi demografinės padėties“, t.y. migracijos tendencijų. Jis sako, kad šiuo metu kaip tik rengiama nauja tvarka, kokiais kriterijais vadovaujantis reikėtų įtraukti objektus į VIP.

„Svarbiausias dalykas, kad jie (sportininkai – BNS) galėtų siekti aukšto sportinio meistriškumo ir demonstruoti tuos rezultatus, ką šiandien demonstruoja ypatingai plaukikai, bet galėtų ir žmonės ilsėtis, mokytis plaukti, svarbiausia, kad būtų žmonių, kurie galėtų ta infrastruktūra naudotis“, – teigė jis.

Tuo metu Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro, kuriame šiuo metu treniruojasi plaukikai, direktorius Saulius Raziūnas sako teigiamai vertinantis

„Turime dar baseiną, nežadame jo uždaryti – paremontavę jį galėsime dar naudotis. Palyginus su Lazdynų baseinu (Vilniuje – BNS), ar blogesnis, ar geresnis, negaliu pasakyti, bet nusidėvėjęs gerokai, nes pastatytas 1965 metais, kapitalinių remontų nebuvo, – sako S.Raziūnas. – Žinau tikrai, kad poreikis yra, juo labiau, kad turime labai aukšto lygio plaukikų nemažai, ir jiems reikalinga, mes galėtumėme vykdyti varžybas. Miestas Lietuvos viduryje – tikrai išnaudotumėme šimtu procentų“.

Pastaruoju metu didmiesčiai su valstybės parama imasi statyti naujus olimpinius baseinus su 50 metrų takeliais ar atnaujinti senus. Kaunas „Girstučio“ baseiną atnaujino dar 2015-ųjų liepą, Klaipėda tokį baseiną ėmėsi statyti pernai rugsėjį, Vilnius – šią liepą.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Komentarai

 • Panevėžiui jau nieko nereikia,nes neliks Vilniui…

 • SEKUNDĖ tą pąčią dieną apie tą patį su skirtingomis antraštėmis, kurios turiniui suteikia skirtingą prasmę:
  Panevėžys premjerą sugrąžino į sovietmetį
  S.Skvernelis: 50 metrų ilgio baseinas Panevėžiui reikalingas, tačiau lėšų jam nėra
  LIETUVOS RYTAS tą pačią informaciją pavadino: Saulius Skvernelis: 50 metrų ilgio baseinas Panevėžiui reikalingas
  ALFA apie tą patį informavo taip:
  Premjeras palaiko Panevėžio miesto savivaldybės planus vietoje šiuo metu nebenaudojamo baseino Aukštaitijos sporto komplekse statyti naują baseiną su aštuoniais 50-ies metrų takeliais. Vyriausybės vadovo teigimu, labai svarbu, kad sportininkai galėtų siekti aukšto sportinio meistriškumo, o miesto gyventojai ir svečiai galėtų ilsėtis ir mokytis plaukti, tačiau pažymėjo, kad šį projektą realiausia pradėti įgyvendinti 2019 metais.

  • Atsakyti
 • Baseino reikia. Dabar jau ir miesto valdžios atkaklumo reikia. Atsiras tų pinigų. O va Eidrigevičiaus centras abejotinas. Vilniui toks gal tiktų. Panevėžyje neturi jokio aukštosios mokyklos meno pakraipos fakulteto- Šiauliai turi, net Telšiai nuo seno technikumą turėjo. Pas mus nėra meno tradicijų. Stovės tuščias. Tai jau geriau geras baseinas.

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų