Profsąjungos ragina parduotuves nedirbti ir antrąją Kalėdų dieną bei per Naujuosius

Profsąjungos ragina parduotuves nedirbti ir antrąją Kalėdų dieną bei per Naujuosius

Profesinės sąjungos sveikina didžiųjų prekybos tinklų sprendimą nedirbti per Kalėdas, bet ragina ateityje veiklos nevykdyti ir antrąją Kalėdų dieną bei per Naujuosius, kad darbuotojai galėtų pailsėti ir pabūti su artimaisiais.

„Tikimės, kad ateityje tų dienų daugės. Sausio 1-oji galėtų būti laisva diena ir nedirbti prekybos centrai, ir darbuotojai galėtų pabūti po Naujųjų metų kartu su šeima, ir antroji Kalėdų diena taip pat galėtų būti nedarbo diena“, – BNS sakė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

Prekybos tinklo „Maxima“ atstovai sako, kad parduotuvės šventinėmis dienomis dirba, bet trumpiau, nes atsižvelgiama ne tik į darbuotojų, bet ir į klientų poreikius.

„Tiek per Velykas, tiek sausio 1-ąją pradedame darbą vėliau. Rūpinamės darbuotojais ir savo klientais, matome, kaip klientai ateina pas mus, ir kad jie turėtų kur nusipirkti ir pieno, ir duonos“, – BNS teigė „Maxima LT“ komunikacijos vadovė Ernesta Dapkienė.

Kūčių dieną darbo laiką sutrumpino „Iki“, „Rimi“, „Maxima“, „Lidl“ ir „Norfa“. Antrąją Kalėdų dieną trumpiau dirbs visos parduotuvės, išskyrus „Norfą“.

Gruodžio 31-ąją visos parduotuvės taip pat dirbs keliomis valandomis trumpiau.

Sausio pirmąją nedirbs visos „Norfos“, „Lidl“, dalis „Rimi“ ir „Maximos“ parduotuvių. „Iki“ parduotuvės žada dirbti trumpiau.

Komentarai

  • Labai gerai butu kad nedirbtu as tik uz nors nesu pardaveja tik labai gaila kad jos neturi svenciu kartu su seima .O kaip su parduotuvem Aibe jos juk dirba istysai ,kad tas parduotuves padarytu grafikas kad nedirbtu visai saunu butu

  • Jei nedirbtų, nieko ir neatsitiktų. Duonos ir pieno galima nusipirkti ir išvakarėse. O prekybos centrų darbuotojai galėtų kaip visi žmonės pabūti šeimose. Vokietija, viena turtingiausių Europos valstybių, dėl to nepraranda pelno, bet leidžia savo prekybininkams pasijusti pilnaverčiais žmonėmis ir švęsti šventes su artimaisiais. Kitos valstybinės ar net privačios įmonės irgi sudaro sąlygas bent 7 dienas pailsėti.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų