Priverstinės šokių pamokos supykdė tėvus

Priverstinės šokių pamokos supykdė tėvus

 

Neformalusis ugdymas, arba kitaip – būreliai, yra ta veikla, kurią mokiniai renkasi patys pagal savo norus ir gebėjimus. Tačiau V. Žemkalnio gimnazijos auklėtinės mama apstulbo, kad šokių būrelio užsiėmimai pavirto privaloma pamoka. Ji išaiškinimo kreipėsi tiek į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, tiek į Panevėžio savivaldybės Švietimo skyrių.

V. Žemkalnio gimnaziją lankančios trečiokės mama Loreta Adomavičienė pasakojo, jog pradinukams, lankantiems scenos menų klasę, privalomos net keturios fizinio ugdymo pamokos – dvi kūno kultūros ir dvi šokio pamokos. Negana to, penktadieniais šešta pamoka taip pat skiriama šokiams, tik ji įvardijama kaip būrelis „Kanapėlė“. Pasak mamos, būrelio užsiėmimas užtrunka gerokai ilgiau nei įprasta pamoka, dėl to jos dukra nespėja į anglų kalbos būrelį kitoje įstaigoje. Šeima sutarė, kad anglų kalbos papildomas mokymasis vaikui duos daugiau naudos, tad nusprendė šokių būrelio atsisakyti. O tuomet paaiškėjo, kad tą padaryti nebus taip paprasta.

Kad dukra nebelankys šokių būrelio, iš pradžių mama informavo šokio mokytoją. Ir labai nustebo sulaukusi atsakymo, kad ji dirba pagal gimnazijos ugdymo planą ir tai yra privaloma pamoka, o mergaitei joje nepasirodžius, dienyne atsirado „n“ raidės.

„Tuomet paskambinau mokyklos direktoriaus pavaduotojui ugdymui Simui Greviškiui. Jis taip pat tvirtino, kad tai yra pamoka. Paklausus, kodėl net trys šokio pamokos per savaitę, jis atsakė: „Todėl, kad jūs trečiokai“. Pasidomėjus, kodėl dienyne rašoma, kad tai šokių būrelis, o ne pamoka, išgirdau, kad jie finansavimą gauna iš dviejų kišenių ir kitaip negali rašyti. Vadinasi, pinigai gaunami kaip už neformalųjį ugdymą, kurį lankyti nėra privaloma. Bet kodėl tuomet mano dukra privalo lankyti tą šokių būrelį?“, – painiava mokykloje apstulbino L. Adomavičienę.

Apkaltino perversmu

Panevėžietė, leisdama dukrą į V. Žemkalnio gimnaziją, norėjo, kad mergaitė lankytų dailės klasę. Visgi tėvų ir vaiko lūkesčiai liko nepateisinti: mokyklai pavyko suformuoti tik vieną pirmokų klasę ir visi jos mokiniai privalėjo rinktis šokius. Mamos nuomone, dvi privalomos šokių pamokos per savaitę ir dar būrelis jau yra daug. Ji kreipėsi ir į V. Žemkalnio gimnazijos pavaduotoją ugdymui Danguolę Tamošiūnienę. Ši paaiškino, kad šokio mokytoja rengia šokių kolektyvą, kuris ateityje reprezentuotų gimnaziją įvairiuose miesto ar šalies renginiuose. Todėl atleisti nuo trečiosios šokio pamokos jie gali tik tuo atveju, jeigu mama pateiks labai svarbią priežastį.

Nerasdama bendros kalbos, L. Adomavičienė kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją bei Panevėžio savivaldybės Švietimo skyrių. Ir iš visur sulaukė to paties atsakymo – būrelis nėra privalomas. Po pokalbio su Savivaldybės Švietimo skyriumi mama sulaukusi ir gimnazijos pavaduotojos skambučio. Tačiau, anot L. Adomavičienės, pokalbis nebuvo produktyvus.

„Kalbėjo, kad jie kuria bendruomenę, o aš noriu padaryti perversmą. Galiausiai pasakė, kad mano dukrą atleis nuo šokių pamokos, tik turiu parašyti prašymą. Kai paklausiau, ar galiu apie tai informuoti visas mamas, pasakė, kad negaliu. O pasiteiravus, kodėl „Tamo“ dienyne mokiniams, kurie neateina į būrelį, rašomos „n“ raidės, sulaukiau atsakymo, kad ir kitiems vaikams nekiltų pagunda nelankyti. Galiausiai sulaukiau pastabos, kad ši pamoka gali būti perkelta į pamokų vidurį, tuomet nelankantiems būtų langas. Bet jeigu tai būrelis, kaip jis gali būti tarp pamokų?“ – stebisi mamai.

Ieškos kitos mokyklos

Nors L. Adomavičienei pavyko įrodyti, kad būrelis negali būti privalomas, tačiau netiki, kad kas pasikeis, todėl svarsto nuo kito rugsėjo dukrą leisti į kitą mokyklą. Mat tai ne pirma tokia neigiama patirtis su V. Žemkalnio gimnazija. Pasak moters, tėvams tik per didelius vargus pavyko pasiekti, kad pradinukams būtų pakeista mokytoja.

„Vadovybė tuo buvo labai nepatenkinta, tėvus kvietėsi individualiems pokalbiams, neva mes, supermamos, prisigalvojame nebūtų dalykų, o mokytoja gera. Nors mums pavyko pasiekti, kad mokytoją pakeistų, tačiau pamačiau, kad atmosfera mokykloje tikrai nėra gera. O šis paskutinis įvykis mano nuojautą tik patvirtino“, – kalbėjo L. Adomavičienė.

Būrelis neprivalomas

Panevėžio savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Eugenijus Kuchalskis tvirtino, kad vaikai būrelius renkasi savo noru ir jie negali būti privalomi.

Tą patį tvirtino ir V. Žemkalnio gimnaziją kuruojanti Savivaldybės Švietimo skyriaus specialistė Kristina Linkonaitė. Anot jos, jeigu vaikai nebenori lankyti pasirinkto būrelio, tereikia informuoti švietimo įstaigą, nes neformalaus ugdymo veiklos yra neprivalomos.

„Gal nesusikalbėjimas įvyko dėl to, kad vieni šią pamoką įvardija kaip būrelį, kiti – kaip pamoką. V. Žemkalnio gimnazijoje pagal pradinio ugdymo planą galimos trys kūno kultūros pamokos, viena jų paskirta šokiui, kas yra leistina. Kita šokių pamoka numatyta iš papildomam ugdymuisi skirtų pamokų. O būrelis jau yra neformalaus ugdymo veikla, tad ji negali būti privaloma“, – pabrėžė K. Linkonaitė.

Direktoriaus pasiūlymas: rinkitės kitą

Nors gimnazistės mama teisybės paieškas pradėjo nuo mokyklos pedagogų ir tik su jais kalbos neradusi kreipėsi į institucijas, mokyklos direktorius Artūras Totilas, sulaukęs žurnalistų skambučio, piktinosi, kodėl nepatenkinti tėvai problemos sprendimo ieško kitur, užuot kreipęsi į jį. Direktorius buvo linkęs kaltinti tėvus.

„Žinau, kad yra trys mamos, kurios nepatenkintos viskuo. Dvejus metus dėl šokių pamokų viskas buvo gerai, o šiemet jau negerai. Kodėl tik dabar problema atsirado? Bet jeigu jau yra problemų, tai reikia kalbėti, o ne skambinėti į visas instancijas ir ieškoti teisybės. Niekas tų problemų neišspręs kaip tik mokykla“, – piktinosi gimnazijos direktorius.

Pasak A. Totilo, ši gimnazija yra humanitarinės krypties, todėl moksleiviai, be tradicinių pamokų, turi ir papildomų valandų šokiui ar dailei, priklausomai nuo pasirinktos krypties. Lietuvoje tokių mokyklų yra šešios.

Direktorius piktinosi, esą kitos gauna papildomą finansavimą iš savivaldybių, o jų mokykla ne.

„Jokių įstatymų nepažeidėme, tik norime, kad vaikams būtų geriau ir suteikiame visas galimybes. Mokykla yra išskirtinė ir jeigu tėvai to nenori, tai jau jų problema. Jeigu nenori mokytis šioje mokykloje, visada galima rinktis kitas ugdymo įstaigas, juk niekas per prievartą nelaiko“, – pareiškė A. Totilas.

Komentarai

  • Visgi rūpindamiesi gyventojais ir atsižvelgdami į epidemiologinę situaciją, didėjantį susirgimų skaičių, šią savaitę visoms švietimo įstaigoms BE IŠIMČIŲ rekomendavome rinktis TIK nuotolinį mokymąsi“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

    Skaitykite daugiau: https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/panevezio-moksleiviai-mokosi-nuotoliniu-arba-misriu-budu/

  • Pirmiausia-ko nori pati mergaitė.Vargu ar pradinukė šiuo metu nori mokytis užsienio kalbos.Manau,kad geriau rinktųsi šokių pamokas.Nors sprendžiant iš nepatenkintos mamos-vaikas gali būti jau „užbombintas“ t.y. padarytas šiuolaikiškas.Pati esu mama,lankau tėvų susirinkimus/kitoje mokykloje/ ir matau su kokiomis mintimis ir pretenzijomis ateina kai kurios mamos. Jų rūpestis ne vaiko interesai-jų rūpestis pasipuikuoti prieš kitus.

  • Tas niekšelis direktorius kažka rezgia su mokytojais persivalgė nepriklausomybės ir daro iš mokiniu mikimauzus šitas užkratas po visa lietuva ir visi tyli. Todėl kad lietuvoj baudžiava

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų