Prie teatro – pasimatyti su legenda

Prie teatro – pasimatyti su legenda

Juozo Miltinio dramos teatro prieigose į praeivius žvelgiančiam jo įkūrėjui netrukus draugiją palaikys kitas to paties teatro korifėjus Donatas Banionis.

Skverelyje tarp teatro ir Elektros gatvės jau pradėti skulptūros šiai teatro legendai pastatymo darbai.

Iki kino ir teatro aktoriaus, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, Panevėžio garbės piliečio Donato Banionio šimtosios gimimo sukakties balandžio 28-ąją beliko trys mėnesiai.

Iki šios svarbios datos Aukštaitijos sostinėje, greta Juozo Miltinio dramos teatro turi iškilti skulptūra vienai ryškiausių Panevėžyje kūrusių asmenybių.

Iš privačių rėmėjų lėšų ją statantys menininko artimieji teigia dedantys visas pastangas, kad darbus spėtų užbaigti laiku.

„Mes, šeima, darome viską, ką galime, kad skulptūra atsirastų. Statybų reikalai suderinti su Panevėžio savivaldybe, skulptūros pastatymą finansuoja privatūs verslai, dauguma – didesnės ir mažesnės Panevėžio įmonės. Be jų tikrai nebūtų galima įgyvendinti tokio projekto. Skulptūrą atidengti tikimės balandį“, – teigia viešajai įstaigai „Donato Banionio fondas“ vadovaujanti aktoriaus anūkė Inga Banionytė-Gedgaudienė.

Jau išlietas postamento pamatas, o 1,75 m dydžio – D. Banionio ūgio – skulptūros maketas jau atiduotas į metalo liejyklą Kaune. Balandį planuojama pradėti montavimo darbus.

Visą straipsnį skaitykite sausio 26 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruoti galite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

Komentarai

  • Man nemaloniai žiūrisi, kai ant Miltinio paminklo išdykauja vaikai .Kažkas turėtų sudrausminti, bet ….kaip rusai sako bezkulturje

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų