P. Židonio nuotr.

Premjerė ir šilumininkai kalbėsis apie būsimą šildymo sezoną

Premjerė ir šilumininkai kalbėsis apie būsimą šildymo sezoną

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) atstovai ketvirtadienį su premjere Ingrida Šimonyte aptars artėjantį šildymo sezoną ir kaip suvaldyti kylančias šilumos kainas.

Asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius prognozuoja, kad šį šildymo sezoną už šilumą gyventojai mokės daugiau nei pernai. Anot jo, kai kuriuose miestuose šiluma gali brangti iki 20-25 proc.

„Kyla biokuro kaina, dujos pabrango stipriai ir Vyriausybė, matyt, nori žinoti perspektyvas, kokios bus šildymo kainos ateinantį šildymo sezoną (…) Bus svarstoma, ką toliau daryti, kaip galima sukontroliuoti, suvaldyti tas kainas“, – pažymėjo V. Lukoševičius.

Jis sako, kad šilumos kainos gali kilti dar labiau, nes šiuo metu nesudaromi biokuro pirkimo ilgalaikiai sandoriai.

„Neparduoda, matyt, visi laukia dar didesnio pabrangimo. Dabar galima tik trumpalaikiais sandoriais pirkti, bet tai neatspindi realios situacijos“, – tvirtino V. Lukoševičius.

Jis neatmetė, kad su premjere bus aptartas ir Baltarusijos klausimas, nes iki šiol šildymui naudota nemažai baltarusiško biokuro. V. Lukoševičiaus žiniomis, Baltarusija bando riboti medienos,  naudojamos šilumai, įvežimus į Lietuvą.

V. Lukoševičiaus teigimu, labiausiai šiluma gali brangti tose savivaldybėse, kur iki šiol ji buvo pigiausia, o mažiausiai – kur brangiausia.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų