Startavo „Susitikime penktadienį“ renginių maratonas (fotogalerija)

Startavo „Susitikime penktadienį“ renginių maratonas (fotogalerija)

 

Ne tik panevėžiečiai, bet ir miesto svečiai puikiai žino, jog vasaros penktadieniais Aukštaitijos sostinėje karaliauja pramogos. Vakar miesto širdyje – Laisvės aikštėje – prasidėjo visą vasarą truksiantis renginių maratonas „Susitikime penktadienį“.

Sulaukė jubiliejaus

Norinčiųjų atsipalaiduoti po savaitės darbų  neišbaidė net ir vakarėjant virš Panevėžio susitelkę lietaus debesys. O šįmet neatsiejama miesto dalimi tapęs renginių ciklas buvo paženklintas ir jubiliejine nata – skaičiuojami jau dešimtieji gyvavimo metai. Atidarymo renginys kasmet skelbia ir apie į šalį atkeliavusią kalendorinę vasarą.

Šiųmetė šventė prasidėjo jau ankstyvą penktadienio rytą – kaip ir kasmet centrinėje aikštėje šurmuliavo rankų darbo papuošalų, naminių mėsos gaminių, saldumynų ir kitų gėrybių siūlantys įsigyti prekybininkai.

Visą dieną gyventojai ir mieste besilankantys svečiai buvo kviečiami prisijungti įvairiuose edukaciniuose ir sveikatingumo užsiėmimuose, pasižvalgyti mieste specialiai suorganizuotų ekskursijų metu.

Atėjusiųjų pasitikti vasaros laukė ir įvairios interaktyvios veiklos, fotosesijos, mažiausieji galėjo išsidūkti leisdamiesi ryškiaspalviais batutais.

Vakaro desertui organizatoriai – Panevėžio bendruomenių rūmai ir miesto Savivaldybė – paruošė visų dėmesio sulaukusį televizijos muzikinio projekto „X faktorius“ finalininkų pasirodymą. Į sceną kilo energingieji rokeriai „Good Time Boys“, puikaus balso savininkė Kristina Jurevičiūtė, meniškasis Rimvydas Matukynas-Antturi, talentingoji Milda Martinkėnaitė ir skirtingomis dainomis savo balso galimybes atskleidęs Lukas Jonaitis.

Pasibaigus renginiams Laisvės aikštėje – visi sinefilai buvo kviečiami į „Kinas po atviru dangumi“ naktinį seansą, kuris buvo rodomas aikštėje priešais kino centrą „Garsas“. Po atviru dangumi šį penktadienį miestiečiai turėjo galimybę stebėti lietuvių režisieriaus Donato Ulvydo komediją „Ir visi jų vyrai“.

Lūkesčiai – pateisinami

„Dūdų vasaros“ renginyje sutikta panevėžietė Jovita tikino dažnai penktadienio popietes sutinkanti mieste.

„Tokios šventės yra reikalingos visų pirma dėl to, jog kelia miesto įvaizdį, skatina domėtis kultūra, praturtina žmogų. Gyvai atliekama klasikinė muzika, kurią gali išgirsti jaunimas, yra didelis pliusas“, – mano pašnekovė.

Moteris pastebėjo, jog šventėms didelės įtakos turi oro sąlygos, nors dažnai net ir ant galvos kapsintys lietaus lašai neišgąsdina čia pat įsitaisiusių melomanų.

Po medžių lapija nuo lietaus besislepiantis ponas Kazimieras užkalbintas pirmiausia pasiguodžia negalintis žiūrėti į vaizdą priešais – kelmus, kurie primena apie dar prieš kelias dienas čia vis dar augusius ilgamečius medžius.

„Pats esu miškininkas, man tiesiog baisu“, – neslėpė apmaudo.

Paklaustas, ar pašonėje skambanti muzika padeda kiek nors atsipalaiduoti, ponas Kazimieras prisipažino, jog yra nuolatinis „Susitikime penktadienį“ lankytojas. Penktadieniais, palikęs automobilį stovėjimo aikštelėje, jis sėda ant dviračio ir skuba į Laisvės aikštę pasiklausyti orkestrų atliekamos muzikos.

„Labai gražu, kad kuo daugiau tokių švenčių. Tik kartais tenka pastebėti, kad čia, žiūrėk, mergaitė praneša programą, o visai šalia kas nors butelį atsidaro ar šunis vedžioja.“

Atsinaujinimai pramogoms netrukdys

Tačiau šalia pakilių, šventinių nuotaikų, girdėjosi ir nuogąstavimai, koks scenarijus laukia kitų penktadieninių susitikimų, kai miesto centrinė aikštė vis labiau virsta statybų ir archeologinių kasinėjimų aikštele.

Panevėžio miesto savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėja Asta Čeponienė patikino, jog pergyventi dėl renginio ateities tikrai neverta.

„Ne tik šį penktadienį, bet ir kitus, muzikinė šventės dalis persikelia į aikštę tarp viešbučio ir Juozo Miltinio dramos teatro. Didelių nepatogumų tai neturėtų sukelti, todėl, kad šventė vis vien vyks, tik dėl remonto darbų ji bus kitoje dislokacinėje vietoje“, – patikino skyriaus vedėja.

Organizatoriai pabrėžia, jog ir kitais penktadieniais netruks įdomios veiklos: ir toliau tęsis festivalis „Dūdų vasara“, bus organizuojamos ekskursijos, edukacinės veiklos, sveikatinimo ir prevencinės akcijos bei kitos pramogos.

Mažieji šventės lankytojai galės pasigrožėti Lėlių vežimo teatro spektakliais, o literatūros mėgėjai – sudalyvauti knygų fiestoje.

Laukia ne tik sporto varžybos, bet ir dresuotų šunų pasirodymai, putų šou ir vietinės radijo stoties „Pulsas“ organizuojama diskoteka. Savo muzikinius pasirodymus pristatys ne tik panevėžiečiai, bet ir svečiai iš kitų miestų, kaimynai iš Latvijos. Organizatoriai intriguoja, jog vasaros išlydėtuves vainikuos įspūdingo balso savininkė Monika Marija Paulauskaitė.

Po žvaigždėtu vasaros dangumi bus parodytas dar ne vienas filmas, kaip antai, „Purpurinis rūkas“, „Emilija iš Laisvės alėjos“, „Melagiai“, „Namė“, „Moterys meluoja geriau. Robertėlis“, „Širdys“ ir kiti.

Vasarą nesnaus ir aktyvios miesto moterys. Pasipuošusios margaspalviais sijonais bei suknelėmis jos žada siekti neoficialaus rekordo – susikibusios rankomis apjuosti miesto pasididžiavimą – Senvagę.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų