Tarp didžiausias sumas už Tarybos nario darbą susigrąžinančių miesto politikų – socialdemokratų frakcija ir jos lyderė J. Gaidžiūnaitė, per ketvirtį degalams ir ryšio paslaugoms išleidžianti po daugiau nei 500 Eur.

Politikų išlaidas pridengia rinkėjai

Politikų išlaidas pridengia rinkėjai

Panevėžio tarybos narys sugeba per mėnesį ryšio paslaugoms išleisti 150 Eur, beveik tiek pat – kurui kompaktiškame mieste važinėdamas į susitikimus su rinkėjais, tačiau itin mažai rašo – kanceliarinių prekių nuperka vos už kelis eurus.

Toks Aukštaitijos sostinės politiko paveikslas ryškėja iš Tarybos narių Savivaldybės buhalterijai pateiktų sąskaitų. Per mėnesį jie gali susigrąžinti iki 180 Eur už išlaidas, susijusias su Tarybos nario veikla, – už kanceliarijos priemones, telefono, interneto ryšio, pašto, transporto paslaugas, taip pat ir kompiuterio nuomą.

Mero patarėjos Indrės Kisielės teigimu, Tarybos nariams savo išlaidoms pagrįsti pakanka pateikti čekius arba jų vardu išrašytas sąskaitas su apmokėjimo kopija. Tačiau politikams neprivalu smulkmeniškai atsiskaitinėti už kiekvieną iš miesto biudžeto išleistą eurą. Degalų išlaidoms pagrįsti užtenka nurodyti abstraktų kelionės tikslą, o jį politikai tradiciškai įvardija „susitikimu su rinkėjais“.

Kur, kada, su kokiais rinkėjais susitiko ir kokius reikalus aptarė – jau paties Tarybos nario sąžinės reikalas. Kaip ir Savivaldybei deklaruojamos telefono išlaidos. Pasak I. Kisielės, politikai, pateikę telefoninių pokalbių sąskaitas, tiesiog nurodo, kokią jos dalį prašo apmokėti iš biudžeto, – esą tiek prašnekėję su rinkėjais arba kitais su darbu Taryboje susijusiais klausimais.

Išnaudoja iki euro

Degalų ir ryšio paslaugos sudaro didžiausią dalį politikams kompensuojamų išlaidų. Tarybos nariai nesismulkina. Savivaldybės Buhalterinės apskaitos skyriaus duomenimis, per antrąjį šių metų ketvirtį maksimalią leistiną sumą – apie 540 Eur, Tarybos nario veiklai išleido vienuolika miesto politikų.

Tarp išlaidžiausiųjų – valdančiosios daugumos atstovai Arūnas Balčiūnas, Algis Čeponis, Valdas Staugaitis ir net aštuoni opozicijos nariai: socialdemokratai Janina Gaidžiūnaitė, Rimantas Sankauskas ir Povilas Vadopolas, nepartiniai Albinas Ivonaitis ir Gintaras Šileikis, liberalsąjūdininkė Zita Kukuraitienė, žalieji Mantas Leliukas ir Gema Umbrasienė.

Pirmąjį ketvirtį išlaidžiausiųjų sąraše – septyni Tarybos nariai: valdantieji Arūnas Balčiūnas ir A. Čeponis, socialdemokratai J. Gaidžiūnaitė, R. Sankauskas ir Donatas Degenis bei nepartinis G. Šileikis.

Tarybos nariams neprivalu smulkmeniškai atsiskaitinėti už kiekvieną iš miesto biudžeto išleistą eurą. Pavyzdžiui, degalų išlaidoms pagrįsti užtenka nurodyti abstraktų kelionės tikslą, o jį politikai tradiciškai įvardija „susitikimu su rinkėjais“. V. Bulaičio<br /> nuotr.

Tarybos nariams neprivalu smulkmeniškai atsiskaitinėti už kiekvieną iš miesto biudžeto išleistą eurą. Pavyzdžiui, degalų išlaidoms pagrįsti užtenka nurodyti abstraktų kelionės tikslą, o jį politikai tradiciškai įvardija „susitikimu su rinkėjais“. V. Bulaičio
nuotr.

Didžiausios sumos – ryšio paslaugoms

Nežinia, ar daugiausia su rinkėjais dirba, bet didžiausias sąskaitas Savivaldybei pateikia socialdemokratė J. Gaidžiūnaitė, sugebėjusi per tris mėnesius už ryšio paslaugas sumokėti 431 Eur, o pravažinėti 106 Eur. Tačiau socialdemokratė taupė kanceliarinių priemonių sąskaita – joms neišleido nė cento.

Maksimalią Savivaldybės kompensuojamą sumą – 540 Eur, J. Gaidžiūnaitė susigrąžino ir už pirmąjį ketvirtį. Ir tuomet daugiausia – 388 Eur, Savivaldybei kainavo šios politikės gautos ryšio paslaugos.

Jos kolega R. Sankauskas iš per tris mėnesius susigrąžintų 534 Eur degalams išleido 326 Eur, ryšiams – 207 Eur.

Socialdemokratas aiškina, jog didžiąją dalį sumos už ryšio paslaugas sudaro ne pokalbiai telefonu, o kompiuterio nuoma.

„Telefonui išleidžiu 7,41 Eur. Kita dalis – kompiuterio nuoma. Savivaldybė nedavė Tarybos nariams darbo priemonės, todėl leidžia nuomotis. Kai kadencija baigsis, nuomojančiai įmonei grąžinsiu tą kompiuterį“, – „Sekundei“ aiškino R. Sankauskas.

Miesto politikams Savivaldybės maždaug prieš dešimtmetį išdalyti nešiojamieji kompiuteriai, pasak socialdemokrato, morališkai ir techniškai jau pasenę.

Pagal išlaidumą per pastaruosius tris mėnesius antroji vieta atiteko kitai opozicijos atstovei liberalsąjūdininkei Zitai Kukuraitienei. Jai per antrąjį ketvirtį iš miesto biudžeto kompensuota 537 Eur Tarybos nario išlaidų. Z. Kukuraitienė per trejetą mėnesių mieste Tarybos nario reikalais pravažinėjo 166 Eur, ir dukart tiek – 371 Eur, išleido ryšio paslaugoms. Tačiau liberalsąjūdininkė, atrodo, neturėjo reikalų su jokiais popieriais – kanceliarinių prekių nenupirko nė už eurą.

Kaip sugebėti per tris mėnesius ryšio paslaugoms išleisti daugiau nei 300 Eur, pačios Z. Kukuraitienės paklausti nepavyko. Tarybos narė teigė esanti išvykusi ir kalbėti negalinti.

Važinėja pas rinkėjus

Tarp didžiausias kompensacijas susigrąžinančių Tarybos narių – ir valdančiųjų atstovas nepartinis Algis Čeponis. Jis sugebėjo politiniais reikalais kompaktiškame Panevėžyje per trejetą mėnesių pravažinėti 460 Eur, dar už 61 Eur A. Čeponis prašnekėjo telefonu. Visgi šis Tarybos narys per ketvirtį turbūt brūkštelėjo keletą raštų – raštinės priemonėms per tris mėnesius išleido 15 Eur.

Išlaidžiausių Tarybos narių trejetuke A. Čeponis buvo ir pirmąjį ketvirtį. Tuomet jis pravažinėjo 395 Eur, telefonu per tris mėnesius prakalbėjo 50 Eur, o kanceliarinių prekių nusipirko už 90 Eur.

Dyzelinu varomu automobiliu važinėjantis A. Čeponis nemenkas išlaidas degalams aiškina dažnais susitikimais su rinkėjais.

Anot jo, per savaitę nuvažiuojantis vidutiniškai į 2–3 tokius susitikimus.

Visgi konkrečiai kur ir su kuo kaip Tarybos narys sprendė panevėžiečių reikalus, A. Čeponis pripažįsta ataskaitos niekam neduodantis.

„Iš Tarybos narių nereikalaujama nurodyti, kur vyksta, tik kelionės tikslą. Jis aiškus – susitikimas su rinkėjais. Važinėju tiek, kiek reikia Tarybos nario darbui: ir Panevėžyje, ir už miesto ribų, kartais ir į Vilnių“, – tvirtino politikas.

Dyzelinu varomu automobiliu važinėjantis A. Čeponis nemenkas išlaidas degalams aiškina dažnais, bent triskart per savaitę vykstančiais susitikimais su rinkėjais. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Dyzelinu varomu automobiliu važinėjantis A. Čeponis nemenkas išlaidas degalams aiškina dažnais, bent triskart per savaitę vykstančiais susitikimais su rinkėjais. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Pritrūko fantazijos pinigams

Kol vieni Tarybos nariai kas mėnesį Savivaldybės buhalterijai pateikinėja šimtus eurų siekiančias išlaidas patvirtinančius čekius, sąskaitas faktūras, kiti jų kolegos eina savotiškų taupymo lenktynių.

Antrąjį ketvirtį taupumo rekordą tarp Panevėžio politikų pasiekė valdančiųjų atstovė Vitalija Vasiliauskaitė. Ji Tarybos nario veiklai teišleido 118 Eur – vidutiniškai po 39 Eur kas mėnesį. Per trejetą mėnesių V. Vasiliauskaitė pravažinėjo vos 10,40 Eur, o už ryšio paslaugas sumokėjo 108 Eur.

„Matyt, neturiu fantazijos, tai kam tie pinigai?“ – juokavo V. Vasiliauskaitė.

Tarybos narė teigė neturinti kur jų leisti – į susitikimus su rinkėjais mieste važinėjanti dviračiu arba vaikštanti pėsčiomis, darbo reikalais naudoja ne už biudžeto lėšas nuomojamą, bet asmeninį kompiuterį, o raštinės priemonių jai nereikia.

„Daugiausia rinkėjų kreipiasi telefonu, elektroniniu paštu arba per feisbuką. Kompiuteris yra pagrindinis mano darbo įrankis. Kai asmeninis sugedo, teko pirkti naują, modernų. Juo ir naudojuosi – kam man keli būtų reikalingi?“ – aiškino V. Vasiliauskaitė.

Antrasis pagal taupumą jos kolega Daumantas Simėnas. Jam ketvirčiui užteko 139 Eur: 50 Eur degalams, 89 Eur – ryšiams. Nė vienas iš jųdviejų per trejetą mėnesių nenupirko net popieriaus lapo – kanceliarinėms priemonėms neišleido nė cento. O taupiausiųjų sąraše trečioji esanti valdančiųjų atstovė Loreta Masiliūnienė deklaravo per ketvirtį kaip Tarybos narė turėjusi 194 Eur išlaidų ir visos jos – kanceliarinėms prekėms įsigyti.

Pasinaudoja pusė

Tarybos nariams, be kompensacijų už išlaidas, susijusias su politiko veikla, mokamas ir atlyginimas už jų išdirbtą laiką, bet ne daugiau nei 60 val. per mėnesį.

Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjos Linos Kolpertienės teigimu, liepą Tarybos nario darbo užmokestis už per mėnesį išdirbtas 60 val. siekė 228 Eur į rankas.

Pasak L. Kolpertienės, maksimalų Tarybos nariui nustatytą laiką deklaruoja išdirbantys maždaug 16–18 politikų iš Taryboje esančio 31-o.

Komentarai

 • Kam reikalingi tokie mūsų gelbėtojai,jai jiems reikia nuomotis už tokią sumą kompiuterį? Komedija.Nors dažniausiai būna taip.Kas pripuola prie valdiškų pinigų -tai ir prasideda komedijos su pasakomis.(Yra retų išimčių- Tai V.Vasiliauskaitė.Nors tiek.Yra dar vilčių ,kad atsiras ir daugiau sąžiningų tarybos narių)

 • JUOKDARIAI,JIE GI MAT PAS RINKĖJUS VAŽINĖJA,NEJUOKINKIT, JUS VAŽINĖJATE PAS RINKĖJUS KOL PATENKATE PRIE LOVIO….O TADA JAU JŪSŲ JOKIE RINKĖJAI NEMATO.

  • Atsakyti
  • Vietinių teisės aktų leidėjo atstovas už darbą gauna (iš „LOVIO“ ) 200 Eurų! Gėda ir skaityti. Esu įsitikinusi, kad ubagų bendruomenė, jeigu tokia mieste įsikurtu, daugiau savo vadui mokėtu.

 • Darbšti opozicija 🙂 Brangiai apmokamų rėksnių armija

  • Nereikia stebėtis kad tarp išlaidžiausiųjų – valdančiosios daugumos atstovai, pas juos net ir merui neišeina atskirti viešų interesų nuo privačių.

   • Atsakyti
   • Nerandate išėjimo iš kreivų veidrodžių karalystės?

 • Galėtų rašyti kad ne išleido pinigus o pavogė,tai turėtų būti ne deputatai o vagys……

 • Kaip visada — labiausiai apsidirbę tie, kurie garsiausiai rėkia, kad aplink visi vagys. Šileikiai, umbrasienės, degeniai ir leliukai — nekyla noras raudonuoti?

  • Matyt, esi neraštingas, kad net straipsnio perskaityt nesugebi. Girdėjai, kad skambina, tik nežinai kurioje pusėje. Išlaidžiausi yra valdantieji Balčiūnas, Čeponis ir Staugaitis

   • Atsakyti
   • pagalba iš salės – į tikslią straipsnio citatą įdedu išlaidų sumas skliaustuose po kiekvienos pavardės – jei ir raštingam vis tiek bus iššūkis išsiskaičiuot, sakykit, padėsiu 🙂

    Tarp išlaidžiausiųjų – valdančiosios daugumos atstovai Arūnas Balčiūnas (513) Eur), Algis Čeponis (536 Eur), Valdas Staugaitis (502 Eur) ir net aštuoni opozicijos nariai: socialdemokratai Janina Gaidžiūnaitė (538 Eur), Rimantas Sankauskas (534 Eur) ir Povilas Vadopolas (509 Eur), nepartiniai Albinas Ivonaitis (510 Eur) ir Gintaras Šileikis (532 Eur), liberalsąjūdininkė Zita Kukuraitienė (537 Eur), žalieji Mantas Leliukas (501 Eur) ir Gema Umbrasienė (510 Eur).

    • Atsakyti
    • Gaidžiūnaitė, Sankauskas, Degenis ir Vadopolas nėra opozicijos nariai.

     • Atsakyti
 • Ne rinkėjai pridengia, o rinkėjais priSIdengia

 • jei per gyvenima neuzdirba ant nuosavo telefono ar kompjuterio-ka jie ruosesi nuveikt miestui?Nebent kompa isnuomot uz 500 eur.Veltedziai

  • prieš rinkimus meras, dirbdamas architektu, uždirbdavo 5000 litų per metus, tai ko norėti iš eilinių tarybos narių? Jie visi, pagal HM, – VELTĖDŽIAI.

 • O tu i darba nuosavas stakles nesiesi ? Stala ir kedes ? O jie turi dirbti kitaip ? Tegu tik dirba gerai ir nuomojasi tuos kompus. Man labiau rupi ju keliones po uzsienius. Ten koks darbas ? Zmones visko kalba.

  • Tai kuris pinigų švaitūnas čia komentuoja dabar? Turėk drąsos vardą parašyt, drąsusis pinigų įsisavintojau 😉

 • Svaistunai biudzeto ,isvyt visas bezdelnikes ,nedaarykit Pnevezio miestui gedos.

  • O bezdelnikai pasiliks, ar su damom išeis?

   • Atsakyti
 • nelieskit opozicijos lyderiu,tvarkos priziuretoju,sventu aveliu..O kaip kitaip islaikyti Leliukui tokia didele seimynele,nama,sodyba,versla..O gema pas zaliuosius vien kiek kilometru prisuka,jai dar dadeti reiketu tu euruku..

  • Čia, matyt, rašo Račkausko giminaitis, lieja tulžį, už tai, kad opozicija merui skiauterę prikirpo

   • Opozicija nėra prikirpus nieko, išskyrus paskutines viltis, kad iš jos galima ko nors normalaus tikėtis. O dabar malonėkite užpilti kibirą pamazgų, kad nesuprantu jūsų ypač svarbaus darbo 🙂

 • tegul nejuokina ponas sankauskas kompiuterio nuoma.kas kur ir kada pas ji mate koki kompiuteri rankoje,su mobiliu per taryba zaidzia.O savo darbe visiems grasinamai kaukia,“ka negalite is minimumo isgyventi“.Tai cia miesto politikas,pavyzdys ir istaigos vadovas…smirda ziureti

  • Atsakyti
  • koks sankausko atlyginimas?

  • pas Sankauską kompiuteris galvoje. Jeigu smirda žiūrėti – nežiūrėkite, geriau dirbkite ir nesmirdės bei atlyginimas didės.

   • Atsakyti
 • Buvau 100 proc. įsitikinus, kad mažiausiai išleidžia opozicijos nariai. Nu tikrai nusivyliau.

  • pradeda lyst visada teisių „politikierių“ ausytės. dabar jau juos rinkę galės ir nusukioti 🙂

 • Tai kur ir kam reikia skambinti, kad per mėn. už 130 eurų prakalbėtum? Kažkokia nesąmonė. O kodėl tarybos nariai nenurodo, pas kokius rinkėjus lankėsi? O jei paklaustume rinkėjų, kokių žmonių buvo sulaukę. Galimybės sukčiauti sudarytos puikiausios. Tai kodėl gi nepasinaudoti jomis?

  • Atsakyti
  • O tarybos nariai ne tik neprivalo, bet ir turi teisę neviešinti, su kokiais rinkėjais susitikinėjo ir kokius jų klausimus sprendė, nes tai mat yra rinkėjo asmens duomenų apsauga.

   • o čia jau stipriausias pasiteisinimas, kokį pavyko išspaust? nes, jei ką, nelabai vykęs, galvokit kažką kita 😉

    • Atsakyti
 • Paskiria papildomoms išlaidoms pinigų, o paskui dejuoja , kad išleido. Aukščiausio laipsnio cinizmas. Neskirkit ir nereiks verkt, kad išleidžia. Pinigai tam ir yra, kad juos leist, o ne konservuot

  • Geriausias cinizmo pavyzdys

 • Visi komentarai jų pačių purvas viens ant kito.Vargas dėl proto, jie per seni darbui taryboje.Nesinori į juos žiūrėti.Viskam yra laikas. ATIA

  • kelmai ir tiek

Rodyti visus komentarus (33)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų