G. Kartano nuotr.

Pažeidėjų nesutramdo nė ženklai

Pažeidėjų nesutramdo nė ženklai

Užsikemšančias Panevėžio gatves bandoma laisvinti draudimu statyti automobilius.

Vis dėlto vaizdas jose sufleruoja, kad mieste važinėja ne vienas turbūt nepažįstantis kelio ženklų.

Sulaukė pretenzijų

Naujausia vieta, kur nebegalima palikti automobilių, – Beržų gatvė ties 23-iuoju daugiabučiu.

Po šios gatvės rekonstrukcijos taip bandoma reguliuoti sankryžos pralaidumą ir saugumą.

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo Daliaus Vadlugos teigimu, toks sprendimas priimtas dėl pirmoje eismo juostoje nuolat pastatomų automobilių.

„Pasitaiko, kad per vieną apsilankymą užfiksuojame apie dešimt neleistinoje vietoje pastatytų automobilių.“

T. Martinaitis

„Sankryžą reguliuoja išmanusis šviesoforas. Dėl pirmoje juostoje sustatytų automobilių sukantieji į Ramygalos gatvę priversti rikiuotis vienoje eilėje su važiuojančiais tiesiai“, – problemą mato vedėjas.

Panevėžyje jau kurį laiką daugėja gatvių, kuriose nebeleidžiama statyti automobilių.

Juos palikti draudžiama didelio intensyvumo Klaipėdos, Nemuno, Smėlynės gatvėse. Tokie draudimai galioja ir Ateities gatvėje.

Pasak D. Vadlugos, Beržų gatvė taip pat plati, judri, tad ateis laikas, kai ir joje nebeliks vietų statyti automobiliams.

Vedėjas neslepia, kad tokie draudimai vairuotojų vertinami nevienareikšmiškai.

Savivaldybė jau sulaukė Beržų g. 23-iojo daugiabučio gyventojų pretenzijų dėl įsigaliojusio draudimo.

„Žmogui svarbiausi jo paties reikalai. Bet yra įvairios programos, kuriomis pasinaudojus galima platinti turimas daugiabučių kiemų aikšteles, galima pasiieškoti nemokamų stovėjimo vietų. Juk mokamų vietų mieste nėra drastiškai daug“, – siūlo D. Vadluga.

Savivaldybė jau sulaukė Beržų g. 23-iojo daugiabučio gyventojų pretenzijų dėl įsigaliojusio draudimo gatvėje prie jų namo statyti automobilius. G. Kartano nuotr.

Masiškai pažeidinėja

Panevėžio savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Tado Martinaičio teigimu, šiemet už ne tam skirtoje vietoje paliktus, netinkamai pastatytus automobilius jau surašyta 1100 administracinių nusižengimų protokolų.

Dar 50 protokolų surašyta dėl automobilio statymo neįgaliesiems skirtose vietose.

Pernai per tą patį laiką protokolų surašyta panašiai tiek pat.

„Problema niekur nedingusi. Mieste atsiranda vis naujų draudimų, tad nuolat tikriname, važiuojame į tas vietas“, – sako vedėjas.

Pastačius naujus kelio ženklus, pirmąją savaitę pažeidėjų niekas nebaudžia – tik perspėja, kad automobilis paliktas ne vietoje.

Visgi vėliau su pažeidimais nebesitaikstoma.

Pasak T. Martinaičio, naujausioje vietoje, kur įsigaliojo draudimai – Beržų gatvėje, kol kas pažeidimų nenustatyta. Tačiau čia nevengiama palikti automobilių kitoje gatvės pusėje, kur taip pat draudžiama stovėti.

Viešosios tvarkos sergėtojai opiausia vieta įvardija Ateities gatvę. Nors joje dar nuo praėjusių metų stovi ribojamieji kelio ženklai, retas vairuotojas jų paiso. Pasak T. Martinaičio, gyventojai vis dar palieka gatvėje automobilius ir itin apsunkina eismą, siaura gatvele ypač sudėtinga važiuoti miesto autobusams.

„Ten tikrai nemažai protokolų surašome. Pasitaiko, kad per vieną apsilankymą užfiksuojame apie dešimt neleistinoje vietoje pastatytų automobilių“, – teigia skyriaus vedėjas.

Automobilių stovėjimą draudžiantys ženklai šiemet iškilo ir Algirdo gatvės atkarpoje tarp Ramygalos ir J. Basanavičiaus gatvių. P. Židonio nuotr.

Apribojimų daugėja

Nauji automobilių stovėjimą draudžiantys ženklai šiemet iškilo ir Algirdo gatvės atkarpoje tarp Ramygalos ir J. Basanavičiaus gatvių.

T. Martinaičio teigimu, joje ir taip daug kur nebuvo galima statyti automobilių, nes daug privačių namų ir įvažos į kiemus viena prie kitos. Tačiau papildomai prireikė dar ir kelio ženklų.

„Gatvelė siaura. Sustatyti automobiliai trukdo, o ten važiuoja ir specialusis transportas“, – aiškina T. Martinaitis.

Dėl to, kad neprasilenkia automobiliai ir užstatomos gyventojų įvažos, apribojimai šiemet atsirado ir Vienybės aikštėje.

O K. Naruševičiaus gatvėje draudimai atsirado po gyventojų skundų – čia įsigudrino sustoti nakvoti vilkikų vairuotojai.

Ramygalos gatvėje šiemet taip pat pakeistas kelio ženklinimas. Joje dažniausias pažeidimas – automobilis paliekamas nesant trijų metrų iki ištisinės linijos. Tad norinčiajam apvažiuoti stovintį automobilį nebelieka vietos ir tenka daryti pažeidimą kertant liniją.

Šįkart Ateities gatvėje pažeidėjų nematyti, tačiau viešosios tvarkos sergėtojai šioje vietoje kartais suskaičiuoja ir visą dešimtį draudžiamoje vietoje išrikiuotų automobilių. P. Židonio nuotr.

Baudžia ne po kartą

Smėlynės gatvėje, kurioje stovėjimo ribojimai galioja iki pat S. Kerbedžio gatvės, taip pat atsiranda pažeidėjų.

T. Martinaičio teigimu, apie juos dažniausiai praneša patys gyventojai. Pamačius pažeidimą, tereikia nufotografuoti ir, nurodžius datą, laiką bei vietą, nusiųsti Viešosios tvarkos skyriui. Pažeidėjus mieste fiksuoja ir skyriaus darbuotojų ekipažas.

„Draudžiamieji ženklai atsiranda ne šiaip sau. Dažniausiai palikti automobiliai trukdo didesniam transportui, tarkime, miesto autobusams, arba patys gyventojai pradeda skųstis, kad nebegali įvažiuoti ir išvažiuoti iš kiemų. Jei atsirado ženklai, norisi, kad jie ir veiktų“, – sako vedėjas.

Jo nuomone, dalis vairuotojų iš tiesų nepastebi naujų ženklų, bet netrūksta besielgiančių piktybiškai.

„Kad nereikėtų toliau eiti, pastato automobilį šalia namų. Nesivargina ir nežiūri, kad ten negalima palikti“, – pažymi T. Martinaitis.

Anot vedėjo, automobilių statymas – ne vien Panevėžio problema.

Jo žiniomis, kitur surašomi protokolai atitinka miestų dydį – daugiausia tokių pažeidimų fiksuojama sostinėje.

O baudos pažeidėjams nėra didelės: nuo 30 iki 90 eurų, tačiau pirmą kartą baudžiamajam užtenka sumokėti pusę minimalios baudos, tai yra 15 eurų.

Galerija

 

 

Komentarai

  • 15 euru * 1100 kartu lygu 16500euru neblogas biznelis ant zenklu ar ne ?

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų