Pavojingoje sankryžoje susidūrus automobiliams, vairuotoja reanimacijoje (papildyta)

Pavojingoje sankryžoje susidūrus automobiliams, vairuotoja reanimacijoje (papildyta)

Savaitė Panevėžyje prasidėjo siaubinga avarija. Į Liepų alėjos ir Vilties gatvės sankryžoje suknežintus automobilius žiūrėdami aplinkinių namų gyventojai ir gailėjo nukentėjusiųjų, ir piktinosi policijos bei Savivaldybės neveiklumu. Apie tai, kad šioje vietoje galima tikėtis tragedijos, vietiniai jau seniai skambina pavojaus varpais ir rašo raštus institucijoms.

Pirmadienį apie 16.48 val. ramų miegamąjį mikrorajoną perskrodė smūgio garsas. Nereguliuojamoje sankryžoje „Fiat Stilo“ 32-ejų vairuotoja, važiuodama tiesiai šalutine Vilties gatve, nepraleido pagrindiniu keliu – Liepų alėja – tiesiai važiuojančio automobilio „Mercedes- Benz“, vairuojamo 21-erių velžiečio.

Per avariją sužalota „Fiat Stilo“ vairuotoja. Į įvykio vietą atskubėję greitosios pagalbos medikai vieni nepajėgė iš suknežinto automobilio išvaduoti prispaustos vairuotojos. Tam prireikė ugniagesių pagalbos.

Jai Respublikinėje Panevėžio ligoninėje nustatyta trauminė subarachnoidinė hemoragija. Moteris paguldyta į Respublikinės Panevėžio ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių.

Ženklai nesaugo

Įvykio liudininkais tapę aplinkinių namų gyventojai piktinosi, jog šioji sankryža, pažymėta jau ne viena nelaime, virtusi mikrorajono prakeiksmu.

Jie seniai tvirtino, jog vieną dieną Vilties gatvės ir Liepų alėjos sankryžoje nutiks kažkas baisaus. Nors čia sustatyti pirmumo ženklai, vairuotojai ir pėstieji dažnai vadovaujasi savomis eismo taisyklėmis. Gyventojai ne kartą Savivaldybei teikė prašymus imtis saugumo priemonių: Liepų al. paskelbti gyvenamąja zona arba priešais avaringą sankryžą bent jau įrengti greičio ribojimo kalnelius.

Policija šios vietos į juodųjų dėmių sąrašą traukti neskuba. Mat eismo įvykiuose kol kas pavykdavo išvengti baisių pasekmių – daugiausia jų būdavo neįskaitinių.

Pirmumui kelyje pažymėti dar pernai sankryžoje buvo pastatyti kelio ženklai. Liepų alėja tapo pagrindine, o Vilties – šalutine gatve. Nepaisant to, dažnai vairuotojai iš Vilties g. per sankryžą lekia pirmi.

Vietinių nuomone, užtektų greitį apriboti iki 30 km per valandą arba gatvę paženklinti kaip gyvenamąją zoną.

Šaukėsi pagalbos

Dar šių metų pradžioje Vilties g. 26 namo žmonės Savivaldybei įteikė prašymą priešais Vilties g. ir Liepų al. sankryžą bent įrengti greičio ribojimo kalnelius.

„Jei kažkas netiki, kad šitoje sankryžoje nuolatos daužomi automobiliai, gali sumontuoti vaizdo stebėjimo kamerą – nustebs pamatę, kas čia vyksta“, – tuomet kalbėjo priešais sankryžą esančio Vilties g. 26 namo pirmininkė Virgilija Timochina.

Ji tvirtino, kad iš Vilties g. įvažiuoti į Liepų al. gerokai sudėtingiau nei bet kurioje kitoje miesto sankryžoje. Mat ties pat sankryža stovi prekybos centras – prie jo automobiliai Liepų al. kelkraštyje išrikiuojami iki pat sankryžos.

„Per tuos automobilius pamatyti Liepų al. atlekiančio automobilio neįmanoma. O dar baisiau, kai vaizdą užstoja į prekybos centrą prekes atvežę vilkikai. Važiuojant pagrindine Liepų al. irgi niekada negali žinoti, ar kas staiga neiššoks iš Vilties g., – per sustatytus automobilius visiškai nematyti, kas už jų vyksta. Kas prisiims atsakomybę, jei vieną kartą čia įvyks mirtina nelaimė? Negi Savivaldybei taip neįkandamai brangu bent jau įrengti tuos greičio kalnelius, kad vairuotojai nori nenori prieš sankryžą pristabdytų?“ – dar sausį kalbėjo V. Timochina.

Savivaldybė gyventojams tuomet motyvavo, jog Liepų alėja ir Vilties gatvė yra D kategorijos (surenkamoji gatvė), vairuotojų ir pėsčiųjų srautai čia nesantys tokie intensyvūs ir greitis per daug neviršijamas, todėl kalneliai ir kitos papildomos priemonės būtų perteklinės – užtenka ir dabar esančių ženklų.

Komentarai

  • Nu kodėl darbininkai darbų nepadaro kokybiškai, kodėl visur išlenda brokas? Nejaugi negalima suprojektuoti darbų taip, kad viskas būtų kaip priklauso??????

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų