Parkui ieškos naujų šiukšliavežių

Parkui ieškos naujų šiukšliavežių

 

Rekonstruotas Kūno kultūros ir poilsio parkas sulaukia ne tik daugiau lankytojų, bet ir jų paliekamų šiukšlių. Nors po atnaujinimo įrengtos 85 naujos šiukšliadėžės, kai kurie panevėžiečiai piktinasi, kad prieš rekonstrukciją visai nebuvo pagalvota, kaip tas šiukšles surinkti.

Siaurais parko takeliais važinėjantys šiukšliavežiai žaliojoje vejoje palieka ne tik gilias provėžas, bet ir gadina neseniai nutiesto pėsčiųjų tako dangą. Bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“ vadovas teigė, kad važiuojama yra tik tais takeliais, kuriuos nurodžiusi Savivaldybė, tačiau artimiausioje ateityje ketinama įsigyti specialų automobilį, kuris sveria kaip lengvoji mašina, bet gali surinkti nedidelius atliekų kiekius.

Kaip pasakojo netoli Kūno kultūros ir poilsio parko gyvenantis Petras, nenorėjęs viešinti savo pavardės, čia jis vaikštinėjantis kone kasdien. Tik užuot džiaugęsis atnaujintais takeliais ir visa infrastruktūra, jis verda pykčiu matydamas, kaip visas šis turtas yra niokojamas. Tik ne chuliganų, o miesto švara besirūpinančios bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“. Jo tvirtinimu, maždaug septynias tonas sverianti šiukšlių vežėjų mašina, važiuojanti tik pėstiesiems ir dviratininkams skirtais takais, palieka ne tik gilias provėžas vietomis dar net neišdygusioje žolėje, bet ir laužo asfaltą.

„Pats mačiau, kaip didžiulė mašina kursuoja po parką, rinkdama šiukšles. To pasekmės – skilinėjantis asfaltas, vietomis susidariusios ir provėžos. Kas dar po kelerių metų liks iš takelių, o kaltų kaip visada nebus“, – pasipiktinimo neslėpė Petras.

Jo manymu, jeigu nebus imtasi priemonių, tuomet neverta atnaujinti ir kitų miesto parkų – jų laukia toks pat likimas.

Kai kurie panevėžiečiai piktinasi, kad iš gražiai atnaujinto parko po kelerių metų nieko neliks, jeigu ir toliau bus leidžiama po jį važinėti sunkiasvoriams šiukšliavežiams. P. Židonio nuotr.

„Amžina dilema – kas pirmiau atsirado – višta ar kiaušinis. Šiuo atveju, jeigu buvo žinoma, kad po atnaujintą parką važinės sunkus specialusis transportas, tuomet reikėjo tiesti ir atitinkamos kokybės kelius. O jeigu buvo žinoma, kad jie neatlaikys tokios technikos, tuomet reikėjo pagalvoti apie kitas alternatyvas – šiukšles rinkti tik rankomis ar įsigyti gerokai mažesnį šiukšliavežį“, – savo įžvalgomis dalijosi panevėžietis.

Važinėja ne tik šiukšlių mašinos

Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Vilija Gylienė teigė, kad iš „Panevėžio specialaus autotransporto“ jie gavę paklausimą, kuriais takais ir maršrutais gali parke važiuoti jų šiukšliavežiai.

„Turėjome atvejį, kai bendrovės „Specialus autotransportas“ mašina, užvažiavusi ant specialios dangos, ją sulaužė. Bet tai buvo per neatsargumą. Tikrai nenorima niokoti tai, kas gražu“, – sakė V. Gylienė.

Jos tvirtinimu, parkas užima labai didelę teritoriją, tad ištuštinti šiukšliadėžes tik rankomis būtų per daug sudėtinga ir pareikalautų didelių laiko sąnaudų. Kita vertus, kai ruošiami nauji projektai, Miesto infrastruktūros skyriaus visuomet prašoma nurodyti, kuriais takais važinės sunkesnė technika. Anot specialistės, kaltinti, kad takus gadina tik šiukšlių mašinos, negalima, nes po parką važinėja ir kitas sunkusis transportas.

„Juk parke reikia tvarkyti ir šviestuvus, pjauti bei genėti medžius. Taip pat yra daugybė kitų darbų, kai sunkiasvorė technika yra būtina. Pagaliau juk žiemą valomi ir pėsčiųjų takai. Rankiniu būdu nuo visų takų sniego tikrai niekas nenukas. Technika tam ir buvo perkama, kad galima būtų greičiau, mechanizuotu būdu valyti teritorijas“, – kalbėjo V. Gylienė.

Ieškos naujo transporto

Kultūros ir poilsio parką prižiūrinčios bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“ direktorius Rolandas Ramūnas teigė, kad nežinodamas tikrosios situacijos, negalintis prisiimti kaltės. Mat parke važinėja ne tik jų transportas. Be to, bendrovės šiukšliavežiai važiuoja tik tais takais, kuriuos nurodžiusi Savivaldybė. Ten, kur negalima privažiuoti, šiukšliadėžes darbuotojai ištuština rankiniu būdu.

„Paliktos provėžos bus sutvarkytos pavasarį, kai pradės želti žolė. Kol neturime kitos technikos, po parką važinėjame mažąja šiukšlių mašina ir tik tais takais, kuriais leido Savivaldybė“, – patikino R. Ramūnas.

Jo tvirtinimu, jau dabar dairomasi naujo ir kitokio šiukšliavežio, kuris būtų pritaikytas aptarnauti tokias vietas kaip parkai. Artimiausiu metu bus atnaujinti ir kiti miesto parkai, tad tokia technika tik garaže nestovėtų. Tikimasi, kad iki 3,5 tonos sverianti speciali mašina, atrodanti kaip autobusiukas ir turinti nedidelį atliekų surinkimo bunkerį, galėtų atsirasti jau pavasarį ar vasaros pradžioje. Ji bus išskirtinė tuo, kad bus lengva, maža ir tilps ant siaurų takelių.

„Tokių automobilių rinkoje nėra daug, tad mistiškai tikimės, kad pavyks jį įsigyti iki vasaros pradžios. Tai nepigus malonumas, bet apie kainas dar anksti kalbėti, nes turėsime organizuoti viešuosius pirkimus“, – sakė R. Ramūnas.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų