P. Židonio nuotraukos

Panevėžys subūrė pasaulio keramikus

Panevėžys subūrė pasaulio keramikus

Į Panevėžį sugrįžo vienas įspūdingiausių ir jau tradicija tapusių renginių – tarptautinis keramikos simpoziumas, viliojantis menininkus į Aukštaitijos sostinę atvykti iš tolimiausių pasaulio kampelių. Šiemet į jį atrinkti aštuoni kūrėjai iš septynių šalių.

Jie visą rugsėjį savo idėjas realizuos kurdami didelio mastelio keramikos dirbinius iš šamotinio molio. Galutinį rezultatą sukurs ne tik menininkų rankos, bet ir ugnis: darbai bus išdegti Panevėžio rajone, Dembavoje, veikiančios keramikos studijos „Midenė“ krosnyje – didžiausioje Lietuvoje.

Panevėžio vizitine kortele tapęs simpoziumas sulaukė dalyvių iš Lenkijos, Brazilijos, Ukrainos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Taivano ir, žinoma, Lietuvos.
Kaip teigė renginio kuratorė, Panevėžio dailės galerijos Keramikos paviljono vedėja Aurelija Seilienė, dalyviai atrinkti pagal gyvenimo aprašymus, darbų rinkinius, akademinius, kūrybinius pasiekimus, darbo patirtį su didelio mastelio kūriniais bei idėjas, pasiūlytas įgyvendinti simpoziume. Taip pat, pasak kuratorės, kasmet stengiamasi suteikti galimybę ir jaunam menininkui, dar nesukaupusiam daug patirties, bet pasižyminčiam kūrybiškumu ir geromis rekomendacijomis.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 5 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų