Panevėžys ruošiasi švęsti: minės išvadavimo iš bolševikų metines

Panevėžys ruošiasi švęsti: minės išvadavimo iš bolševikų metines

Panevėžys gegužės 23-iąją, 17 val., minės 104-osios Aukštaitijos regiono išvadavimo iš bolševikų okupacijos metines.

Dabartinėje Laisvės aikštėje, 1919 metų sausio mėnesį Panevėžio srities apsaugos viršininkas karininkas Jonas Variakojis pašaukė savanorius į kovą prieš bolševikų Raudonąją armiją, kuri be jokio pasipriešinimo jau buvo užėmusi du trečdalius Lietuvos teritorijos. Panevėžio dalinio savanoriai pirmieji ryžosi pasipriešinti, pirmieji Kėdainių kautynėse apgynė Lietuvos garbę ir nepriklausomybę, gegužės mėnesį išvijo bolševikų raudonarmiečius iš Ukmergės, Panevėžio, Kupiškio, o iki birželio 15 dienos buvo išvaduotas jau ir visas Rokiškio kraštas.

„1919-ieji yra ypatingi visai mūsų šaliai. Šiemet minėsime jau 104-ąsias metines, kuomet karininko, Panevėžio miesto garbės piliečio Jono Variakojo vadovaujami savanoriai išvarė bolševikus iš Panevėžio regiono. Didžiuojamės savanoriais, kovojusiais už mūsų tautą, už besikuriančią Lietuvą. Būtent šie žmonės tuomet įrodė, kad didelis noras ir ryžtas būti laisviems yra nepalaužiama jėga“, – sako Panevėžio meras Rytis Račkauskas.

Iškilmingame renginyje Laisvės aikštėje gros Martyno Bražo diriguojamas pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“, koncertuos jungtinis choras „Čiūto“ ir „Likimai“, pasirodys šokių kolektyvas „Kanapėlė“.

Renginyje tylos minute bus pagerbti žuvę Aukštaitijos krašto gynėjai, vykstama į Kristaus Karaliaus katedros kapines, kur prie karvedžio Jono Variakojo paminklo ir Nepriklausomybės kovų savanorių kapų bus padedamos gėlės.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų