Panevėžyje – tradicinis žmonių su negalia teatrų festivalis

Panevėžyje – tradicinis žmonių su negalia teatrų festivalis

Šiandien profesionali Panevėžio muzikinio teatro scena priklauso specialiųjų ugdymo įstaigų auklėtiniams – teatre vyksta tradicinis žmonių su negalia teatrų festivalis „Širdys vilčiai plaka“. Panevėžio „Šviesos“ ugdymo centro  organizuojamas festivalis šiemet skaičiuoja jau 26 metus.

„Džiaugiuosi šiandien čia matydamas teatru gyvenančius žmones. Esate puikus pavyzdys, kaip kūryba ir menas gali suvienyti, suburti, padėti atsiskleisti talentams. Tikiu, kad šiandien Jūs ir vėl visiems padovanosite pačias stipriausias ir geriausias emocijas. Dėkoju festivalio organizatoriams ir sveikinu jo dalyvius. Kurkite ir dalinkitės savo kūryba“, – sveikindamas festivalio dalyvius kalbėjo Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.
Pagrindinis festivalio „Širdys vilčiai plaka“ tikslas – suteikti galimybę asmeniui su negalia atsiskleisti, realizuoti save, išmokti pasitikėti savo jėgomis. Visų dalyvaujančiųjų festivalyje vaidmenys labai svarbūs, visi artistai jaučiasi laimingi savo gebėjimais pradžiuginę ar nustebinę draugus, šeimos narius, svečius. Specialiųjų ugdymo įstaigų auklėtiniai atvyksta ne tik dalyvauti festivalyje, bet ir pasidalyti patirtimi apie teatriniais elementais ugdomą bendrystės jausmą, pažadinamas kūrybines galias ir fantaziją. Dalyviams įdomu pasisemti patirties iš kitų, pamatyti kuo gyvena kitos specialiojo ugdymo įstaigos.
Scenoje šiandien pasirodo teatrų trupės iš Plungės, Tauragės, Kauno, Kėdainių, Joniškio ir Rygos, jie surengs 6 pasirodymus.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų