D. Urbono nuotr.

Panevėžyje finišavo tarptautinis badmintono turnyras

Prestižinis badmintono turnyras „RSL Lithuanian International“ jau ketvirtą kartą vyko Panevėžyje – šiais metais dalyvavo 300 sportininkų iš įvairių pasaulio šalių.

Badmintono turnyre žiūrovai pamatė daugybę pajėgių sportininkų iš visos Europos ir pasaulio. Tarp dalyvių buvo ir atvykusių iš itin toli: Malaizijos, Indijos, Indonezijos, Šri Lankos, Tailando, Kinijos, Kanados, Naujosios Zelandijos, Australijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Pietų Afrikos. Šiame turnyre dalyvavo ir visi pajėgiausi šiuo metu aktyviai sportuojantys Lietuvos badmintonininkai.
Panevėžio lengvosios atletikos manieže sportininkai varžėsi penkiose kategorijose: vyrų ir moterų vienetų, vyrų ir moterų dvejetų bei mišrių dvejetų.
Pirmą turnyro dieną vyko sportininkų kvalifikacinės varžybos, kuriose paaiškėjo kelialapių į atkrintamąsias varžybas laimėtojai. Paskutinę varžybų dieną buvo sužaisti pusfinalių ir finalų susitikimai. Įėjimas žiūrovams į šias varžybas buvo nemokamas.

Moterų vienetų kvalifikacijoje Jorė Kavaliauskaitė pirmajame rate įveikė lenkę Anastasiją Volkovą (31-21, 21-14), tačiau aštuntfinalyje nusileido indei Annanyai Pravin (7-21, 8-21).

Jogailė Kelečiūtė pralaimėjo pirmąją savo dvikovą Siofrai Flynn iš Airijos (12-21,12-21), Jorūnė Šalnaitė nusileido ukrainietei Marijai Koriaginai (10-21,14-21).

Vyrų vienetų varžybose Domas Pakšys įveikė Joelį Taną iš Malaizijos (21-12, 21-23, 21-7), tačiau kvalifikacijos šešioliktfinalyje pralaimėjo olandui Noah Haase (15-21, 21-19, 18-21).

Danielius Beržanskas pralaimėjo Szymonui Stokfiszui iš Lenkijos (17-21,14-21), Vilius Bagdanavičius nusileido airiui Dylanui Noble’ui (12-21, 20-22).

Vyrų dvejetų susitikimą Vilius Bagdanavičius ir Ąžuolas Barkauskas pralaimėjo ukrainiečiams Andrejui Donui ir Fedirui Tiurinui (13-21, 14-21).

Moterų vienetų varžybose Viltė Paulauskaitė 9-21, 21-19, 21-16 įveikė airę Sophią Noble, tačiau ketvirtfinalyje turėjo pripažinti Siti Nurshuhaini iš Malaizijos pranašumą (4-21, 8-21).

Dvejetų pasirodymą V. Paulauskaitei su Monika Sukackaite teko baigti po aštuntfinalio, kuriame buvo pralaimėta prancūzėms Marie Cesari ir Lilou Schaffner (15-21, 21-16, 16-21).

Sėkmingai moterų dvejetų aštuntfinalio barjerą įveikė Jorė Kavaliauskaitė ir Jorūnė Šalnaitė, įveikusios estes Sandrą Kamilovą ir Helis Pajustę (19-21, 21-19, 21-7). Ketvirtfinalyje Lietuvos merginos neatsilaikė prieš tas pačias prancūzes – M. Cesari ir L. Schaffner (21-23, 17-21).

Prancūzės tapo turnyro laimėtojomis, finale įveikusios latves Anną Kupcą ir Jekateriną Romanovą (21-15, 21-15). Vyrų vienetų varžybų laimėtoju tapo danas Williamas Bogebjergas, finale įveikęs Jia Jie Taną iš Malaizijos (21-13,21-18), o moterų vienetų varžybų finale triumfavo Malaizijos atletė Siti Nurshuhaini. Finale ji 22-20, 23-21 įveikė Purvą Barvę iš Indijos.

Vyrų dvejetų varžybų laimėtojais tapo prancūzai Nicolas Hoareau ir Aymericas Toresas, finale įveikę estus Kristjaną Kaljurandą ir Raulį Kasnerį (21-15, 21-14). Mišrių dvejetų varžybų finale pergalę iškovojo Indonezijos pora Fitriani ir Aldenas Lefilsonas Putra Mainaky, finale įveikusi švedus Martiną ir Maleną Norrmanus (21-18, 21-13).

Panevėžio badmintono klubo vadovas Linas Supronas, kuris buvo šio prestižinio turnyro direktoriumi, pasidžiaugė, kad „RSL Lithuanian International“ praėjo sklandžiai.

„Iš atvykusių svečių sulaukėme daug teigiamų atsiliepimų. Šiam turnyrui ruošiamės iš anksto labai atsakingai ir smagu, jog viskas vyko sklandžiai. Tai jau ketvirtas toks turnyras mūsų mieste, todėl jį organizuojant turime sukaupę didelę patirtį. Esu dėkingas visiems, kurie prisidėjo prie šio turnyro organizavimo“, – „Sekundei“ sakė L. Supronas.