Miškininkus siūloma pagerbti atmintina diena

Miškininkus siūloma pagerbti atmintina diena

Į atmintinų dienų sąrašą siūloma įtraukti miškininkams skirtą dieną. Ją siūloma minėti rugsėjo trečiąjį šeštadienį.

Tai numatančias Atmintinų dienų įstatymo pataisas įregistravęs Seimo Aplinkos apsaugos komitete dirbantis konservatorių frakcijos narys Justinas Urbanavičius sako, kad tokiu būdu būtų pagerbta miškininko profesija, kurios reikšmė keičiantis klimatui tik didės.
„Miškininkų dienos įtraukimas į atmintinų dienų sąrašą paskatins miškininkus dar labiau susitelkti sprendžiant naujus iššūkius, susijusius su klimato kaita, bioįvairovės ir miško išteklių apsauga, gausinimu, besikeičiančiu visuomenės požiūriu į miškus. Bus atkreiptas dėmesys į miškininko profesijos atstovus, jų nuopelnus ir atliktų darbų reikšmę, siekiant tvaraus miškininkavimo, geresnės aplinkos ir bioįvairovės apsaugos“,– aiškinamajame rašte sako įstatymo pataisų iniciatorius J. Urbanavičius.
Jo teigimu, Miškininkų diena – rugsėjo trečiasis šeštadienis – Lietuvos miškininkų sąjungos siūlymu 2000 m. buvo svarstyta Aplinkos ministerijos kolegijoje, įtvirtinta aplinkos ministro įsakymu ir iki šiol švenčiama miškininkų profesionalų, miškams neabejingų Lietuvos piliečių, privačių miško savininkų ir jaunųjų miško bičiulių.
Šiuo metu atmintinų dienų sąraše, kuriame yra įrašytos 92 dienos, nėra miškininkams skirtos dienos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų