I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Panevėžio paplūdimiai: pernykštis smėlis ir ateities vizijos

Panevėžio paplūdimiai: pernykštis smėlis ir ateities vizijos

Du Panevėžio paplūdimiai – mieste prie Nevėžio užtvankos ir Piniavoje prie Lėvens – poilsiautojų laukia nuo pat kalendorinės vasaros pradžios.

Nors abu gana kuklūs, Panevėžys turi ambicijų prie „Ekrano“ marių daug metų esantį paplūdimį paversti modernia vasaros pramogų vieta, traukiančia ne tik tingius poilsiautojus, bet ir irkluotojus bei buriuotojus.

Vanduo kone geriamas

Miesto infrastruktūros skyriaus specialistės Neringos Kintaitės teigimu, nepaisant, kad Panevėžio rajonas Piniavoje įsirengė puikų paplūdimį šalia kabančio tilto per Lėvenį, neliko nurašytas ir miestui priklausantis senasis Piniavos paplūdimys.

Jo teritorija nušienauta, prieš vasarą pasirūpinta ten esančių stacionarių tualetų švara.

Nušienauta ir mieste, dešiniajame Nevėžio užtvankos krante, netoli buvusios „Ekrano“ gamyklos esančio miesto paplūdimio teritorija. Į šį paplūdimį atvežtas kilnojamasis biotualetas.

Paplūdimių vandenį tiriančios Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Panevėžio padalinio specialistai jo mėginius paėmė gegužės 29-ąją.

„Atėjo atsakymas, kad vandens Nevėžio užtvankoje ir Lėvens upės maudyklose kokybė tokia gera, kad kone būtų galima jį gerti. Paplūdimio smėlio rezultatai taip pat atitinka normas“, – patikino N. Kintaitė.

Anot jos, vandens švara abiejuose paplūdimiuose bus tikrinama kas porą savaičių.

Du Panevėžio paplūdimiai – mieste prie Nevėžio užtvankos ir Piniavoje prie Lėvens – poilsiautojų laukia nuo pat kalendorinės vasaros pradžios.

Niokotojų netrūksta

Abiejuose paplūdimiuose, ir Piniavoje, ir prie Nevėžio užtvankos, priėjimas prie vandens gana siauras, tad, pripažįsta juos prižiūrinčios įmonės „Panevėžio specialus autotransportas“ Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Sigitas Vainauskas, smėlio tose vietose galėtų būti ir daugiau.

Tačiau, pasak jo, iš miesto Savivaldybės užsakymo papildyti paplūdimių smėlio atsargas negauta.

Abiejuose paplūdimiuose stovi persirengimo kabinos, pastatyta šiukšliadėžių bei atliekų surinkimo konteinerių. Į klausimą, ar panevėžiečiai ir miesto svečiai paplūdimiuose elgiasi pakankamai kultūringai, S. Vainauskas patvirtino: tikrai ne visada.

„Dažnokai aplinkos tvarkytojams, be visų kitų šiukšlių, tenka rinkti ir sudaužytų butelių šukes. Apspardomos ir aplaužomos persirengimo kabinos, išvartomos šiukšlių dėžės“, – neslėpė S. Vainauskas.

Pastaruoju metu purškiamais dažais dažnokai išpurškiama ir aprašinėjama paplūdimių įranga.

„Negalėčiau tvirtinti, kad visuomenė darosi kultūringesnė. Štai ir po šio savaitgalio radome sudegintą biotualetą Šilaičių kapinėse. Net jis kažkam užkliuvo“, – stebėjosi S. Vainauskas.

Ieškos paplūdimio projektuotojų

Kol kas panevėžiečiai tenkinasi gana kukliais miesto paplūdimiais, tačiau Savivaldybė žada netolimoje ateityje modernią vasaros pramogų vietą buvusios „Ekrano“ gamyklos pašonėje.

Jau artimiausiu metu bus skelbiama Elektronikos g. paplūdimio su aktyvaus poilsio zonomis ir vandens sporto baze projektuotojų paieška.

„Atėjo atsakymas, kad vandens Nevėžio užtvankoje ir Lėvens upės maudyklose kokybė tokia gera, kad kone būtų galima jį gerti.“

N. Kintaitė

Savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, vienas toks konkursas jau buvo skelbtas praėjusiais metais, tačiau jis neįvyko nesulaukus pasiūlymų.

Turėdama techninį poilsio zonos bei sporto bazės projektą, Savivaldybė galėtų teikti paraišką ES paramos fondams finansavimui gauti.

Būsimiems techninio projekto autoriams Savivaldybė kelia reikalavimus paplūdimį bei sporto bazės teritoriją suprojektuoti taip, kad prie kiekvienos jų vestų privažiavimo keliai, būtų nutiesti inžineriniai tinklai. Taip pat reikalaujama išsaugoti esamus vertinguosius želdinius.

Poilsio zoną turėtų sudaryti smėlio paplūdimys bei kaitinimuisi skirta pieva.

O maudynėms skirtą vietą reikės aptverti plūdurais, įrengti gelbėtojo bokštelį. Taip pat planuojama įrengti prieplauką su šalia esančiais 25 metrų ilgio plaukimo takeliais.

Mėgstantiems nardyti būtų pastatytas nušokimo į vandenį bokštelis, taip pat įrengta nusileidimo čiuožykla.

Reikalaujama modernių sprendimų

Aktyviam poilsiui planuojama įrengti dvi tinklinio aikšteles su tribūnomis bei paplūdimio futbolo aikštelę. Numatomos vaikų žaidimų aikštelės, lauko treniruokliai.

Naujajame paplūdimyje numatytos ir patalpos budintiems gelbėtojams su jose įrengtais dušais ir tualetais.

Nevėžio pakrantėje, paplūdimio pašonėje planuojama ir vandens sporto bazė irkluotojams bei buriuotojams su mokymų klase, persirengimo kambariais. Atskiros patalpos numatytos treneriams, mankštų salei, sporto inventoriui laikyti.

Tarp sporto bazių ir paplūdimio siekiama įrengti valčių bei laivų nuleidimo vietą, vadinamąjį slipą. Šalia nuleidimo vietos turėtų būti pastatomas žiemą iškeliamas pontonas.

Visą paplūdimio ir sporto bazės teritoriją planuojama apšviesti LED šviestuvais. Takai visoje teritorijoje privalo būti įrengti tokie, kad būtų patogūs ir žmonėms su negalia.

Iš tų, kas regs techninį naujojo paplūdimio bei sporto bazės projektą, reikalaujama nurodyti, kaip ateityje bus valoma Nevėžio užtvanka, kaip iš jos šalinama perteklinė augmenija bei dumblas.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų