Panevėžio ligoninė tikisi per dvi savaites atidaryti laboratoriją koronaviruso tyrimams

Panevėžio ligoninė tikisi per dvi savaites atidaryti laboratoriją koronaviruso tyrimams

Respublikinė Panevėžio ligoninė tikisi per dvi savaites atidaryti laboratoriją koronaviruso tyrimams, laukiama įrangos, sako ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Jis sako, kad iki šiol Panevėžyje mėginiai siunčiami į laboratorijas kituose miestuose, o tai neleidžia atlikti tiek tyrimų, kiek norėtųsi.

„Yra pasirašyta sutartis su tiekėjais, kad jie turėtų mums pristatyti reikiamą įrangą per dvi savaites. Jei jie mūsų neapgaus ir išpildys sutartį taip, kaip ji parašyta, tikimės po dviejų savaičių paleisti laboratoriją Panevėžio ligoninėje“,  – spaudos konferencijoje penktadienį teigė A. Skorupskas.

Anot jo, šiuo metu laboratorijai rengiamos patalpos, vyksta kiti pasirengimo procesai.

„Kai gausime patvirtinimus, tikrai įsijungsime į bendrą laboratorijų tinklą Lietuvos ir galėsime daugiau tyrimų atlikti mūsų ligoninėje“, – pridūrė jis.

Ligoninės vadovas taip pat patvirtino, kad šiuo metu ligoninėje yra septyni pacientai, šešių iš jų būklė yra lengva ar vidutinio sunkumo, vienas pacientas yra reanimacijoje, sakė A. Skorupskas. Jis sako, kad kelios dienos Panevėžyje nėra naujų infekcijos atvejų, o du pacientai gali būti išleisti kaip pasveikę po papildomų pakartotinių tyrimų penktadienio vakare.

„Galima daryti prielaidą, kad situacija teikia vilčių, kad galbūt pavyks išvengti blogiausio scenarijaus ir galėsime lengviau atsikvėpti. Bet tai yra tik pirmoji kregždė, reikėtų laukti patvirtinimo, nes gali sekti antroji banga, kuri gali būti netgi didesnė už pirmąją“, – sakė jis.

Šiuo metu Lietuvoje tyrimai dėl koronaviruso atliekami devyniose laboratorijose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, trys jų – privačios.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Kaip visada, paskutiniai. Šiauliai gali, o Panevėžys – ne. Žiopli vadai…

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų