A. Gudo nuotr.

Panevėžiečių startas nustebino net kino grandus

Panevėžiečių startas nustebino net kino grandus

Panevėžyje gimsta talentingų jaunųjų kino kūrėjų karta.

Skaistakalnio parke įsikūrusiame „Pragiedrulių“ kūrybiškumo centre veikiančios kino akademijos studentų sukurtų trumpo metro filmų projektų pristatymas šeštadienį tapo oficialiu akademijos atidarymu ir švente miesto bendruomenei.

Spalio viduryje į pirmąjį kursą susirinkę 16-iolika paskutiniųjų gimnazijos klasių moksleivių keturis mėnesius čia mokėsi kino istorijos, režisūros, montažo, kitų kino kūrimo disciplinų, padedami kino industrijos profesionalų kūrė trumpametražių filmų scenarijus, kadruotes, rinkosi aktorius, netgi jau surengė ir repeticijas, kad ateidami į filmavimo aikštelę galėtų sklandžiai išpildyti savo meninius sumanymus.

Iš studentų sukurtų šešių filmų projektų jau kovą prasidės dviejų vaidybinių ir vieno dokumentinio filmavimai, o vasarą jaunieji kino kūrėjai panevėžiečius rengiasi pakviesti į premjeras.

„Filmų kūrimas – be galo sudėtinga kelionė, reikalaujanti daug laiko, ryžto ir užsispyrimo. Todėl visiškai suprasiu, jei kurie iš pirmųjų blynų prisviltų. „Pragiedrulių“ kino akademija yra vieta eksperimentuoti, padaryti pirmąsias klaidas ir iš jų pasimokyti“, – sako jos įkūrėjas, kino režisierius Laurynas Valkiūnas.

Visą straipsnį skaitykite vasario 27 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruoti galite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų